Co Vaše réva 2015?



bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?)
22.6.2015 6:08

Tipoval bych to na Lydii nebo na nějakého jejího křížence. Známá má tuto odrůdu v Prostějově už leta letoucí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 178.235 (?), 14.6.2015 16:34

Slovácko schne.Víno už 3 dny kvete a voní... Myslím, že násadu bude třeba zredukovat.Postřikům hlavně u RR a pod. se nejde vyhnout.Suchem odešlo dost mladých výsadeb, hlavně broskvoní i přes zálivku, která nikdy (alespoň u broskvoní) nenahradí vydatnou zimní vláhu.Třešní a višní je míň,přesto, že kvetly přenádherně.Jablek , hrušek a trnek bude snad dost.JOSTA i rybízy padají za oběť srnám.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rigoleta - (21) - 2.30 (?), 14.6.2015 17:42

Réva, kterou mám od Vás mi jde pěkně.Některá má hodně plodů.Jedna broskvička mi uhynula.Asi tím suchem, přestože jsem ji zalévala.Starší sazenice révy to celkem zvládají.Ty jsou obalené.Jak jsem už několikrát psala, nic nestříkám, ani ty od Vás.Jen ať si vyvinou obranu nebo uhynou.Mají na to několik roků.Za ten déšť ale budeme vděční.V Čechách prší na Moravu nic nepošlou.Tak snad se taky dočkáme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 14.6.2015 19:33

Na vyvinutí obrany, pokud máte na mysli evoluci bude potřeba nějaký ten milionek roků. A výsledkem může být sice réva s obranou, ale nepoživatelnými bobulemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 233.31 (?), 14.6.2015 18:01

Mně v údolí Berounky odkvetly Vostorg, Somerset Sedles a Bufalo na pergole. Kvetou Aladin, Galahad, Himrod, Vanesa, Venus, Sufolk Red, Nero, Augustin a Augusta. Dalších asi 15 odrůd, je těsně před kvetením. Preobraženie ve skleníku už má bobule skoro 1,5cm a letorosty asi 5m. Na postřik před květem jsem použil Cabriotop (proti padlí a plísni).  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 15.6.2015 7:22

Holicko VČ 300mnm. U baráku odkveteno. Na zahrad.kolonii to vypadá těsně před květem. Letorosty od 50 do 130 (průměrně tak 80). V tomto týdnu to roste skoro 10cm denně. Odrůdy Hivernál a Nero. Všechno je brutálně nasazené. Na Hib i 3 velké květy na 1 letorostu. 

S pozdravem GB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 21.6.2015 22:42

Dostal jsem několik řízků této révy. Zakořenila a roste. Bobule jsou růžovofialové, hrozen volný. Kolegyně říkala, že ji mají doma, co pamatuje. Nikomu ale moc nechutná. Mně docela ano, ale je chuťově zvláštní, to jo. Vůbec netrpí chorobami a chutná ptákům. Listy jsou lehce plstnaté. Zraje koncem září a hrozny drží, i když opadají listy. Bobule je kulatá, menší, ale ne moc. Když se zkousne, tak vyjede kulatý slizovitý obsah. Slupka je nakyslá, dráždivá. Dužnina nebarví. Kolegyně říká, že to je "muškátová liščina". Co by to mohlo být. Přímoplodý hybrid? 



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 22.6.2015 6:08

Tipoval bych to na Lydii nebo na nějakého jejího křížence. Známá má tuto odrůdu v Prostějově už leta letoucí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 22.6.2015 11:07

Jo, jo. Bude to onoyes. Něco jsem si ještě vygůglil... Zrovna včera jsem ochutnal růžové šumivé Lambrusco (je-li Lambrusco z Vitis labrusca). A barva i chuť odpovídá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.23 (?), 3.7.2015 21:24

Prosím odborníky o radu, čím bych teď nejlépe měla postříkat révu napadenou plísní révovou? A dá se úroda aspoň z části zachránit? Děkuji, Štěpánka 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 4.7.2015 6:55

Typickým znakem labruskovitých je společná příchuť a opadávání zrn.Pokud je včas nesklidíte, máte pěkné, velké bobule na zemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika