Co vaše réva? (2013)



Jitula7 - (20) - 220.141 (?)
11.6.2013 18:40
Zkusila jsem jej postříkat ještě listovým hnojivem, ale už to asi nezachráním, listy už opadávají.Vrchí části výhonů se ještě drží a jsou normálně zelený.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Jitula7 - (20) - 220.141 (?), 11.6.2013 18:40
Zkusila jsem jej postříkat ještě listovým hnojivem, ale už to asi nezachráním, listy už opadávají.Vrchí části výhonů se ještě drží a jsou normálně zelený.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 198.248 (?), 11.6.2013 23:56

v najhoršom môžete ešte narobiť odrezky z letorastov, zakoreniť ich a nanovo vypestovať krík, ak si chcete zachovať odrodu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jitula7 - (20) - 220.141 (?), 13.6.2013 21:15
Keřík je asi živý, protože z kmínku odspodu raší nová očka.vše ostatní už skoro uschlo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 14.6.2013 8:00

A co přemokření?Letos není o vodu nouze.Při zakořeňování různých druhů vidím podobné reakce.Některým voda nevadí a koření, u jiných dochází k podobným efektům.   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 14.6.2013 10:13
Čím jste révu ošetřovali? Na smímku jsou vidět skvrny od nějakého postřiku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.141 (?), 14.6.2013 13:27

Keřík je už asi čtyři roky starý, takže nezakořenuje.a vody bylo opravdu dost, jako všude, že by nadzemní část uhnila vodou?

a ten postrik, to je proti plísni jen mi zbyl, tak jsem jej stříkla, ale to už usychal.já moc nestříkám co mám na zahradě, aspon ne zeleninu a víno.

Budu muset začít znovu z těch rašících oček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 14.6.2013 13:42

No to je záhadička záhadičkovatá. Keř napřed žloutne, usychá a shazuje listy, pak ale najednou začne rašit ze spících pupenů někde "dole na kmínku"... frown

Jestli je keř roubovaný, raději koukněte a zkontrolujte, jestli ty nové výhony raší z ušlechtilé části na místem štěpování. Pokud by totiž rašily z podnože, dočkala byste se podřadných hroznů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.141 (?), 14.6.2013 16:56

roubovanej nebude, mam jej od kamarádky a její děda množí jejich víno řízkama.Nemohlo ho třeba ranit nebo tak něco?

A když má tu chlorozu jak tu píšete, to nový očka nemůžou vyrašit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 13.5.2013 12:39

Tak zatímco do včerejška vše probíhalo jako po drátkách, dneska v noci jsem už zase lítal po zahradě s kolcem, svážel kontejnerované sazenice do sklepa, zakrýval co se dalo a s obavou sledoval na teploměru rychle klesající hodnoty přízemních teplot. Budou se opakovat dvě předešlá jara? Nastala totiž klasická učebnicová "mrazíkovská" situace, která se u nás na jaře dost často projevuje: v průběhu odpoledne a zejména navečer se ochladilo na nějakých 10°C a se soumrakem nastalo čisté vyjasnění oblohy. A to je pak jízda! Naštěstí se to nad ránem zastavilo na rovné nule. Západněji od nás ale takové štěstí neměli, na některých místech přízemní mrazíky dosáhly hodnot i pod -2°C. Na Moravě a východě Čech o opět ničem nevěděli (závist), protože nízká oblačnost přetrvala převážnou délku noci. Teď koukám na CHMI a dneska to taky nevypadá moc růžově, ale doufám že snad zůstane v noci zataženo. Pak už by to snad mělo být OK. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 13.5.2013 17:20

Zdravím Vás Wimpi! To si snad s těmi teplotami děláte apríla? Když už by to pomrzlo letos tak to už by snad muselo každý rok, ani mne nenapadlo schovat boxy s melounyfrown. Včera večer přišly pásy lijáku a dnes se ochladilo parádně, studený severák celkem úřadoval, teplota se však ráno držela kolem sedmi st. páně Celsiuse. Já mám tady spíše obavy z přívalů a vichru. Dnes má být ráno pod šest stupňů a tak tu naroubovanou drobotinu budu muset pro sichr sklidit, včera jsem rovněž naházel do květináčů z perlitu nové sazenice révy a nechal je venku, banánovník vyráží venku nové listy, citrusy venku kvetou a mě začíná pomalu běhat mráz po zádech, fuj.indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika