Co vaše réva? (2012)



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 0.70 (?) 
21.2.2012 18:21

Děkuji za rady, vše si ještě promyslím.Ještě se zeptám VJK, co mysíte

,,více škody než užitku".

Mám tu viničku, rád a nechci ji uškodit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 157.251 (?), 21.2.2012 18:27

Viničové sadenice nie sú semenáčky okrasných rastlín. Slúžia na produkciu hrozna. Rezných rán sa obávať nemusíte. Či ich budete zatierať alebo nie, rany sa vždy zahoja. Verte starým vinohradníkom! smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 21.2.2012 21:35

Pane hoste 0.70, do jaké přibližné výšky vyrostly vaše keře? Já to z těch fotografiií nedokážu určit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 157.251 (?), 21.2.2012 23:07

Správne položená otázka ohľadne dĺžky letorastov. Podľa veľkosti hrúd na ornici na snímke tipujem, že nie sú dlhšie ako meter. Na stredné vedenie by to stačilo, na vysoké nie. Keby sa ale p. 0.70 rozhodol pre kompletné ostrihanie výsadby na 2 očká, nič nepokazí. Základ pre kmienky bude solídnejší, na budúcu jar ich môže obidva vyviazať a zaťažiť viac ako 2 strapcami. Predčasná snaha o úrodu na neduživých kmienkoch nemusí byť to správne rozhodnutie. Čo nemá pri zemi hrúbku aspoň 8 mm, to by som nemilosrdne zostrihnul späť na 1-2 očká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
chipovka - (2) - 0.70 (?), 22.2.2012 7:30

Po výsadbě jsem nechal min 2 a max.4 letorosty.Nepředpokládal jsem založení kmínku druhým rokem a bylo pro mě důležité, aby se rozvinul kořenový systém.Jsem na kopci, kde je sucho a dobrý kořenový systém je myslím základ úspěchu.2 x jsem odstranil rosné kořínky.Letorosty jsem zakracoval tak ve výšce 130 -150,jinak by mi je vítr i s opěrnými tyčkami vyvrátil.Jinak by vyrostly určitě 250 cm/ne všecny/I tak se některé tyčky - 8 mm ohnuly.Kmínky, příští rok, nechám na 70 cm a pak už se budu těšit na úrodu.Děkuji za názor a potvrzení mé teorie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 22.2.2012 8:09

Máte to názorově srovnané, tak mnoho zdaru!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 22.2.2012 9:46

8mm průměr kmínku je v podstatě ideální. Nenapsal jste, do jaké výšky je dřevo vyzrálé, ale podle obrázku to vypadá, že je dostačující. Pokud seříznete na dvě očka, poroste vám letos réva podstatně bujněji, tloušťka kmínku a vzdálenost internodií bude mnohem větší, dřevo bude pravděpodobně hůře vyzrávat a vůbec, vůbec nic tím nezískáte. Není žádný důvod pro znovuseřezávání dostatečně vyzrálého a dlouhého kmínku. Je pouze nutné pečlivě uvážit počet ponechaných oček na letošní rok. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 21.2.2012 20:18

Dnes jsem projížděl pod Pálavou ve Věstonicích a všiml jsem si zajímavě ostříhaného vinohradu. Kmínek, z něj vodorovně na drátěnce starší výhony, a z každého tak 4 nebo 5 (asi dvouočkových) čípků, pokud jsem tedy dobře viděl. To je nějaký kordon?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 21.2.2012 21:14

urcite to bude kordon s řezem na čípky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jenamater - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 157.82 (?), 21.2.2012 21:23

To je přece běžný vodorovný kordon, dobře použitelný pro jakoukoliv sortu, pro kterou je vhodný krátký řez, typicky třeba Arkadia, Vostorg, Rusbol, Pleven ustojčivyj, Alden, Muscat bleu, Osella, Agat donskoj, Iljičevskij rannij, Bianka, Rubín, Rondo, Junior, Dornfelder, Golubok a mnohé další. Ramena mohou přitom být v jednom (obvykle) nebo více patrech a na ramenech se řežou obvykle čípky nebo polotažně, při delších ramenech (přes dva metry) i tažně. Zdraví jenamater.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika