Co vaše réva? (2012)



Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 157.251 (?)
21.2.2012 18:04

Keby sa Vám podarilo v priebehu marca natiahnuť drôtenku, odporúčam vždy silnejší z dvoch ťažňov ohnúť na oblúk a zaťažiť max. 2 strapcami. Slabší letorast by som začiatkom marca zastrihol na 1 očko, z ktorého počas sezóny vypestujete budúci druhý kmienik. Pravdepodobne ale vedenie nestihnete natiahnuť, v apríli už sa pri ohýbaní ťažne lámu, takže Vám neostane ako uskutočniť Váš pôvodný zámer. Tam, kde nie sú ťažne dostatočne hrubé a koreňový systém ešte málo vyvinutý, je rez na 2 očká opodstatnený.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 24.2.2012 16:35

Já mám snahu nechávat pupen na přesroční tažeň nad drátem. Pod drát dávám ten poslední. Důvod je jediný: Keře révy mají snahu posílat nejvíce hmoty do oček, která jsou nejdál od kmínku a na nejvyšším místě. Plodící šlahoun ale potřebujete mít silný a co nejblíže ke kmínku - proto první očko na co možná nejvyšším místě a poslední na tom nejníže položeném.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 21.2.2012 10:14

Myslím, že podle toho, jak jste to nakreslia, pochopila jste to perfektně. Jak už psal mičurinec, z očka pod drátem by měl být letorost, ze kterého porostou výhony s hrozny příští rok. Ten také jediný zůstane z keře po řezu příští rok na jaře a opět se zakrátí už na víc než čtyři očka a opět se upevní do vodorovné polohy na spodní drát. Letos čípky být nemohou a příští rok bych je při tomto řezu na dva kmínky v žádném případě nedoporučoval, keř je potom ve středu silně přehuštěný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marcela Vrbová - (12) - 187.23 (?), 21.2.2012 11:02

Moc moc Vám děkuji.Jestli Vám to nebude vadit, budu Vás průběžně informovat a žádat o další rady, třeba postřik, hnojení a tak.Na internetu toho píší dost, ale mě se víc líbí takováto konzultace, je to víc osobní.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 21.2.2012 11:23

a co že to máte Marcelo za odrůdy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.70 (?), 21.2.2012 12:01

Pročítám tuto diskuzi, pač mě čeká také jarní řez a jsem laik.Budu však dávat letorosty pryč-seříznu na dvě očka a kmínek příšti rok.Není, také dle mého názoru,  kam spěchat.  Odrůdy zw, mt,vz, pálava.

jinak řez je pěkně názorně nakreslen   www.zahrada.zjev.cz/reva.html

výsadba 2011
výsadba 2011
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.70 (?), 21.2.2012 12:06

zw,mt,vz,pálava

zw,mt,vz,pálava
zw,mt,vz,pálava
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 21.2.2012 13:27

Nevidím důvod, proč by jste nemohl založit kmínek už letos. Máte réví pěkně narostlé a vyzrálé, takže je škoda to nezkusit, pokud máte kmínek dole čistý, což mi tak z fotek připadá. Proč dělat letos řez na dvě očka a dělat tak na kmíncích dole další jizvy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.70 (?), 21.2.2012 14:37

Jak jsem výše uvedl, jsem laik, jelikož jsem se na Jižní Moravu přistěhoval a řídím se radami starších a zkušených.A jelikož mi radili i při přípravě půdy a pak při výsadbě 400 sezeniček, které až na 3,krásně šly, proto se dále budu řídit jejich téměř 50 letými zkušenostmi.Vesměs v diskuzích čtu názory, že kmínek je vhodné zapěstovat již nyní, přesto se dál budu řídit radami zdejších,,starých" vinařů.Réví je cca 8 mm.A výhony jsem vylamoval pouze v chráničkách, takže kmínek až tak čistý není.

Na jaře mám v plánu dát sloupky a natáhnout drátěnku, materiál je již v garážismiley  A...   vysadit ještě 50 sazeniček..nejspíš chardonaay, mám místo ještě na 1 řádek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 21.2.2012 17:02

Moderní trendy ve vinohradnictví jsou již poněkud jiné, než jaké celá desetiletí vyznávali staří vinohradníci. Máte krásné keře, a je škoda je zatěžovat zcela zbytečným řezem. U takto vitálních rostlin můžete opětovným řezem na dvě očka udělat i více škody jak užitku. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 157.251 (?), 21.2.2012 18:04

Keby sa Vám podarilo v priebehu marca natiahnuť drôtenku, odporúčam vždy silnejší z dvoch ťažňov ohnúť na oblúk a zaťažiť max. 2 strapcami. Slabší letorast by som začiatkom marca zastrihol na 1 očko, z ktorého počas sezóny vypestujete budúci druhý kmienik. Pravdepodobne ale vedenie nestihnete natiahnuť, v apríli už sa pri ohýbaní ťažne lámu, takže Vám neostane ako uskutočniť Váš pôvodný zámer. Tam, kde nie sú ťažne dostatočne hrubé a koreňový systém ešte málo vyvinutý, je rez na 2 očká opodstatnený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika