Zakládám zátiší - co Vy na to?



Frankie - (14) - 48.28 (?) 
2.8.2010 22:14, zobrazeno: 10358x

Dobry den zahradnici, chystam se osazet konec jedne casti nasi zahradky viz prilozene foto.

Pro nazornost prikladam foto, jak to vypadalo 2 roky zpatky, kdyz jsme dum se zahradou koupili, fota, jak to vypada ted a foto montaz, jakou bych mel zhruba predstavu :) Jde mi ted o zaklad, nejaky ten kericek sem a tam ted tolik neresim :)

Moc se v kvetinach nevyznam, tohle je tak to co mne napadlo - zprava - Bobkovisen, magnolie, rododenrdon, cyprisky, pozadi a puda porostle prisavnikem a brectanem... Nechci to uplne nepruhledne, spis tak napul... Proto i ten prisavnik, ktery opadava.

 

Zatisi je cca 5 x 10m, jsme asi 350m n.m.(Str. Cechy) spise stinejsi strana udoli, kdyz to srovnam s Prahou, tak jsme tak o 2-3 tydny zpozdeny :)

 

Dekuji za nazory (osobne bych tam jeste rad neco, co kvete i behem leta, ne jen na jare jako rododendrony a magnolie). F

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 49.39 (?), 3.8.2010 11:40

Přidejte tam třeba ještě několik hortenzií: Hydrangea arborescens (stromečkovitá) a Hydrangea paniculata (latnatá). Ty Vám pokvetou bíle celé léto.

A něco s pěkným podzimním zbarvením: Parrotia.

 Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Frankie - (14) - 191.58 (?), 3.8.2010 15:57

Moc dekuji za tipy, mrknu na to... hortnezii jsem uz slysel, parrotia slysim prvne :) F

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 3.8.2010 16:21

Parrotie mám dvě, jednu velkou (měli v té velikosti už jen jednu) a jednu malinkou. Je to listnatý keř až strom, který hezky vybarvuje na podzim. Jak píše pan Josef, hydrangea paniculata je i v odrůdě s nádechem do červena, mám ji, kouknu jestli už vybarvuje 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.183 (?), 3.8.2010 17:23

Neberte to ve zlém, ale mě se nejvíc líbí ten původní stav... můj vkus je přirozený trávník na lehce zvlněném terénu, velké ovocné stromy, i ten břečťan a přísavník mají na mé zahradě své místo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 3.8.2010 22:40

Takže tady je ta hortenzie latnatá 

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 4.8.2010 0:15

Také by tam byla pěkná nějaká okrasná tráva, třeba Miscanthus gracillimus nebo Pennisetum alopecuroides...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Frankie - (14) - 191.58 (?), 4.8.2010 12:23

Konvalinko i ostatni, moc dekuji za reakce, ja opravdu ani nevim, ze nektere tyto kvetiny existuji (holt cely zivot v panelaku :)), ale i kdyz je to pro zacatecnika tezke, tak me to bavi :)

Samozrejme pocitam, ze ten zakladni rastr doplnim o dalsi mensi keriky a kvetiny. Ted mi jde predevsim o to, tam ten zalad zasadit, at uz si muze hezky rust a pak to budeme postupne vylepsovat :)... Takze dulezite je ted, abych tam nedal neco, co by se tam za par let neveselo nebo treba kazdou zimu nezmrzlo az ke korenum atd. :) a vyhodil jsem tisice oknem :(

 

Moc dekuji. F

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Frankie - (14) - 191.58 (?), 4.8.2010 12:27

Ja to ve zlem neberu, kazdemu se libi neco jineho :) I ta divocina mela svoje kouzlo a takovou patinu :) , ale preci jen, 15 a mozna i vice let neudrzovana zahrada a stromy potrebovaly zasah...

 

Toto je cca 1/3 cele zahrady (celkem cca 1000m2), kterou chci nejak primerene zapojit do zbytku, ktery bude spis sad... F

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 184.108 (?), 15.12.2010 11:14
Zdravim, drzim palce ve Vasem usili. Sam resim neco podobneho - kompletni rekonstrukce velmi zanedbane zahrady. Chtel bych se Vas zeptat - jak budete resit ty svahy - terenni vlnky? Travnik? Skalnicky? Diky Martin.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika