Listnaté stromy



Stránky: 1,  2,  3   
host - 4.108 (?) 
18.2.2009 20:44, zobrazeno: 18295x

Dobrý večer

Hledal jsem na foru ale toto jsem nenašel... Mám otázku: Je pravda že listnaté stromy se smí kácet---myslím soukromě na vlastní louce jen dokud nemají listí???Mě to tvrdí děda ale příde mi to jako blbost je to tak???

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 4.108 (?), 18.2.2009 20:45

Myslím tím jestli se smí kácet jen na jaře a na podzim když nemají listy???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 18.2.2009 21:45

Neovocné stromy rostoucí mimo les, smí vlastník pozemku, či nájemce se souhlasem vlastníka, pokácet po předchozím souhlasu příslušného orgánu životního prostředí. Toto se týká stromů, které mají ve výčetní výšce, tedy 130 cm nad zemí, obvod více jak 80 cm a souvislých křovin o rozloze nad 40 m2. Obdobím stanoveným pro tuto činnost je od 15.11. do 15. 4.. Tedy doba vegetačního klidu. Doporučuji těžbu provést do poloviny března, při zimě jaké byly v minulých dvou letech, neboť druhá polovina března a začátek dubna je pak spíše jarem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 112.250 (?), 18.2.2009 23:37

podle mě je to období pozůstatkem po komunistech, kde jste musel nabídnout dřevo k výkupu (ale orgány st. správy mají ohromnou setrvačnost a toho období se drží jak čert kříže), z logického hlediska když odstraníte celý strom tak je jedno jestli v zimě nebo v létě, má to vliv pouze na kvalitu vyrobeného dřeva (strom stejně zmizí), a co dnes s tím dřevem uděláte je čistě Vaše věc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 143.205 (?), 19.2.2009 7:25

Hodně zajímavý názor, jen pro upřesnění :období se určuje jako období vegetačního klidu a aby to nebylo jednoduché toto období závisí na přírodní oblasti a dokonce na to máme lidi, kteří je určují a mohou laikovi zkomplikovat život, když se nestrefí ve své lokalitě do daného období. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 208.18 (?), 19.2.2009 10:54

Nejde o dřevo. Žádné stromy by se rozhodně neměli kácet v době, dky jsou v nich hnízda ptáků s vajíčky nebo již s mláďaty. Nevím zda je na to zákon , ale z logiky přírody předpokládám, že ano.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 94.12 (?), 19.2.2009 12:05

Myslím, že o dřevo jde taky. Listnaté řezivo nařezané za vegetace má dost špatné vlastnosti - trvanlivost, sesychání, kroucení, plesnivění... Stejně tak za účelem řezbářství či soustružení je dřevo nakácené mimo období vegetačního klidu znehodnocené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.115 (?), 19.2.2009 12:19

argument s hnízděním ptáků beru, ale i tak je ta doba kdy se nesmí kácet nepřiměřeně dlouhá HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 19.2.2009 13:11

Kácet se má vždy s rozmyslem a také včas.Ne až se stane to, co ve Zlíně.Dnes v důsledku toho následuje vlna kácení i tam, kde není důvodu a úředníci to přehlížejí.To je špatně.A většinou k tomu přistupují lidé, kteří nikdy nic nesázeli.Aleje, lemující silnici, většinou nejsou příčinou nehod, ale řidiči nepřiměřenou rychlostí. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.115 (?), 19.2.2009 14:03

vyhledejte si doby hnízdění a pak můžeme pokračovat, jinak se mužu zeptat taky uplně stejně: A kdo jste, že si troufáte tvrdit že je přiměřená? (jinak je to ouplně akademická debata - Vy ani já na tom nic nezměníme  :-D) HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika