Sova loví kočku?



host - 18.67 (?)
23.11.2012 14:02

Dobrý den. Už je to hodně let, co jsem se živil jako lesař. Na jednom polesí na Moravě jsem viděl v kleci výra a mohu jen napsat, že to byl impozantní dravec. Jeho pařát byl větší než moje dlaň, takže o tom, že by hravě ulovil kočku vůbec nepochybuji. Ale nezdá se mi, že by ostatní naše sovy byly tak velké, aby ulovily dospělou kočku, ale možná se jen pletu. Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 86.78 (?), 22.11.2012 23:18, zobrazeno: 31432x

V okolí naší chaty dochází poslední půl rok k výraznému úbytku polodivokých koček, které se zde v posledních 10 letech spíše množily. Soused přišel s revoluční teorií, že kočky vychytává sova-pozemky máme prakticky těsně u lesa. Je to možné?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 170.246 (?), 22.11.2012 23:51

Ano, je to možné. Soused asi četl tento článek, který se před nedávnem objevil na novinkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 152.34 (?), 23.11.2012 13:19

Na vlastní oči jsem před 5 lety viděla výra, který nalétl na kočku našich sousedů, která seděla na plotě. V poslední chvíli mě zaregistroval, těsně nad námi přeletěl a sedl si na chvíli na strom. Kočka vůbec o ničem nevěděla - let je úplně bezhlučný. Dotazovala jsem se na to ornitologa, který mi řekl, že výr uchvátí zajíce, kočku nebo jehně úplně v klidu. Zmizelé kočky byly u našich sousedů také předmětem různých vzájemných podezření a na výra nikdo ani nepomyslel, a myslím, že mé historce dodnes nikdo nevěří. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 92.38 (?), 23.11.2012 14:00

Že hladový dravec dokáže ulovit poměrně velké zvíře, je mnohokrát zdokumentováno (káně zajíce, včelojed hada, orel kamzíka, aj). Že by za poklesem stavu zdivočelých koček vězely sovy, tomu ovšem nevěřím. Podobně jako zprávě v citovaném článku, že sova kočku pustí a ona si zpřeláme končetiny. Kdo někdy házel kočku z paneláku, asi tuší, že je to novinářská kachna 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.34 (?), 23.11.2012 16:42

K poslední větě příspěvku p. Vyloužila: Doufám, že těch tušících nebude tak mnoho. Existují přece mnohem šetrnější metody! Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 112.36 (?), 23.11.2012 22:56

Já jsem nikdy kočku z paneláku neházel - co se s ní stane?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 38.93 (?), 24.11.2012 8:57

Kočka snáší pády dobře díky svým kloubům, které jsou tvořeny pružnými závěsy. Navíc se prostorově dobře zorientuje, takže dopadá na všechny čtyři.Viděl jsem házet kočku z lešeni - výška asi 15m. Kočce to zjevně nevadilo, protože dole čekala co s ní malý nerozuma ještě provede.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 24.11.2012 9:16

Že by jí to nevadilo je pěkná blbost.Spíš se divím, že to přežila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.67 (?), 23.11.2012 14:02

Dobrý den. Už je to hodně let, co jsem se živil jako lesař. Na jednom polesí na Moravě jsem viděl v kleci výra a mohu jen napsat, že to byl impozantní dravec. Jeho pařát byl větší než moje dlaň, takže o tom, že by hravě ulovil kočku vůbec nepochybuji. Ale nezdá se mi, že by ostatní naše sovy byly tak velké, aby ulovily dospělou kočku, ale možná se jen pletu. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 23.11.2012 16:44

Já bych tomu věřil. Výr je určitě schopen kočku ulovit. Údajně byly nalezeny v blízkosti výřích hnízd i zbytky menších plemen psů. Pokud se konkrétní výr naučí lovit kočky, tak to může být důvod jejich úbytku v některých lokalitách. Výrů v poslední době dost přibylo, ale moc se o nich neví, protože žijí skytým životem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika