Projekt zdarma



host - 180.2 (?)
7.1.2010 21:18

Děkuji Vám za přání. I já si své práce cením, nemusíte se obávat. Za tu dobu, co pracuji jsem vyhotovil tolik projektů, že k jejich očíslování je teba použít 3 číslice. A byl jsem odmítnut tuším ve 4 případech. Jako zajímavé si vybavuji případ, kdy jsem předvedl projekt, který byl schválen, ale potom se ozval pán, že manželce se nelíbí tohle a támto atd. A když jsem jel náhodou za nějaký čas kolem jejich nemovitosti, tak měli hotovou zahradu přesně v těch myšlenkách, které jsme jim předváděl. I to se stává. Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 13.44 (?), 22.12.2009 9:38, zobrazeno: 34533x

Mili milovnici zahrad, co si myslite o trendu ceskych realizacnich firem "projekt zahrady k realizaci zdarma". Neni to trosku degradace zahradni architektury - mit projekt, ktery zahradnik udela za hodinu? Nebo to jen vypovida o Cesich - cim levnejsi, tim lepsi? A kdyz je to zadarmo...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.2 (?), 22.12.2009 14:42

Dobrý den. Napíšu to jako ten, koho tato práce živí. Není to žádná degradace ničeho. Nevím, jaký inzerát jste četl či četla, ale jde o to, že realizační firma Vám asi vypracuje kompletní projektovou dokumentaci zdarma v případě, že si realiazci této zahrady necháte od ní také udělat. Cena projektu se potom odečítá od konečné ceny. Ne vždy je totiž jasné, že budete realizovat projekt, který uděláte. Jsem z Hané a v současné době sedím nad projektem do Žatce, kam už jsem dělal 3 projekty, ale realizoval pouze jeden. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 13.44 (?), 7.1.2010 17:07

Dobry den, tomu nerozumim. Vy udelate projekt a pokud se clovek rozhodne pro realizaci vasi firmou (nebo s kterou spolupracujete), pak mu cenu projektu PRICTETE k cene realizace.(Objevi se ta polozka v rozpoctu?). Pokud s vasim projektem zakaznik spokojen nebude a nebude dle nej chtit realizovat, pak mu projekt NAUCTUJETE dle nejake smluvene ceny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.2 (?), 7.1.2010 17:37

Dobrý den. Tak já to vysvětlím. Pokud má kdokoli zájem si nechat ode mne vypracovat projekt na okrasnou zahradu, pracuji takto. Vše se důkladně zadokumentuje a majitele nemovitosti pořádně vyslechnu. Mám pro ně nachystaných celkem 14 základních otázek a to další se objeví během toho povídání. Potom na to sednu a snažím se vše vymyslet. Pokud se zadaří, ne vždy je totiž hned inspirace, tak se opět sejdeme a já jim na počítači vše předvedu. Rovněž v té chvíli už mám připravený rozpočet, který ale nemusí být konečný. A v předkládané ceně je i cena za projektovou dokumentaci. Do této doby majitelé neplatí ani korunu, všechno je v mé režii, včetně jízd autem. Pokud souhlasí s mým návrhem, připravím projekt k odevzdání a nechám si za něj zaplatit. Pokud se dál tito majitelé projektu rozhodnou si nechat tento projekt zrealizovat ode mne, tak se normálně pracuje a při závěrečném vyúčtování se z ceny škrtne ta cena za projekt. Je tedy jasné, že pokud by s mým projektem někdo nebyl spokojený, neplatí vůbec nic, je to můj problém. Je to všechno o naprosté důvěře. Zcela běžně mívám klíče od domů, abych se dostal na jejich zahrady. Loni např. 2 měsíce dálkový ovladač od garáže, protože se jinak na tu zahradu nedalo dostat než přes ni. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 13.44 (?), 7.1.2010 17:56

Tak to mate muj respekt, ze vypracujete projekt i s rozpoctem a nic za nej nechcete, pokud zahradu realizujete. Ja si sve prace a casu tedy cenim trochu vice. Preji at se Vam dari a mate spoustu spokojenych zakazniku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.2 (?), 7.1.2010 21:18

Děkuji Vám za přání. I já si své práce cením, nemusíte se obávat. Za tu dobu, co pracuji jsem vyhotovil tolik projektů, že k jejich očíslování je teba použít 3 číslice. A byl jsem odmítnut tuším ve 4 případech. Jako zajímavé si vybavuji případ, kdy jsem předvedl projekt, který byl schválen, ale potom se ozval pán, že manželce se nelíbí tohle a támto atd. A když jsem jel náhodou za nějaký čas kolem jejich nemovitosti, tak měli hotovou zahradu přesně v těch myšlenkách, které jsme jim předváděl. I to se stává. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.205 (?), 22.12.2009 15:11

Dve poznamky:

1. projekt nemate zdarma ani kdyz jej realizuje firma dodavajici projekt, samozrejme, ze jej zaplatite v jine skryte forme. Nikdo preci nemuze pracovat zadarmo. jde pouze o obchodni strategii.

2.Mate li zajem o kvalitni projekt od architekta, hledejte toho, ktery neni spojen s provadeci firmou. Zahradnik neni architekt.

To je preci stara vesta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ramon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 180.85 (?), 22.12.2009 16:51

Vaše definice mě děsí!! Já bych ji vyřkl jinak: Architekt není zahradník!! Architekt ví o rostlinách pramálo.

Profese, která by se pro projektování zahrad hodila nejvíce, je ZAHRADNÍ ARCHITEKT. A nevidím jediný důvod, (snad jen nedostatek času) proč by zahradní architekt nemohl realizovat projekty ve formě výsadby. Výsadby zvládne každý člověk, který umí s pásmem a rýčem. pokud mu někdo rostliny rozmístí a poučí ho, jak se mají sázet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 22.12.2009 18:31

Zahradní architekt spojený s realizační firmou je nucen vytvářet realizovatelné projekty s využitím dostupných materiálů. Za výsadbu i realizaci je zodpovědná jedna firma. Pokud není zahrada funkční je za to zotpovědná firma jako celek...

Vše má své pro a proti. Vždy záleží na odborných kvalitách zahradního architekta.

Jo a zahradník může taky navrhovat zahrady. Můžou to dělat i lidé s lesnickým vzděláním, že. Vše je o estetickém cítění a znalosti nároků rostlin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.92 (?), 22.12.2009 19:32

Dobrý den, ano, vše je o estetickém cítění a znalosti nároků rostlin. Ale nejen o tom - je potřebná i znalost např.modelace terénu, zakládání zpevněných ploch, jezírek, automatické závlahy atd.atd... Pomoc při realizaci je samozřejmě možná, alespoň jako autorizační dozor, ale záleží na tom, v jakém rozsahu se zahrada či zeleň zakládá, jestli na to stačí zahradník, zahradní architekt, zahradnická firma či případně ještě další dodavatelé. A pochopitelně že projekt nemůže být úplně "zdarma". Degradace zahradní architektury je u nás bohužel velmi častá - viz i mnohé příspěvky v těchto diskuzích. Zakoupení (v lepším případě) programu na navrhování zahrad ani to, že třeba dědeček padesát let zahrádkářil a my udržíme rýč neznamená, že si vytvoříme pěknou zahradu. Na druhé straně se setkávám s nešťastníky s krásně vázaným projektem od zahradního architekta, bloudícími po zahradním centru a marně hledající konkrétní odrůdu, kterou si architekt zřejmě někde našel podle svého estetického cítění, ale není v u nás dostupném sortimentu. Ano, vše má své pro a proti a při oslovení firmy či architekta bych si dávala pozor, zda je zajímá, pro koho se zahrada buduje, a to ve všech souvislostech.  S pozdravem Jana K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika