Příspěvky uživatele - 215.26

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Příprava půdy pro brambory, 26.4.2008
No, nejspíše ano. Zprvu to tak nevypadalo. Když je sucho (navrchu) dosti sypká, předchozí majitel tam sypal i dost popele. Ale ve větší hloubce je opravdu asi dosti těžká. Maže se. Dá se to zlepšit?
Slepice si vyzobávají peří, 26.4.2008
Přesně. Chybějí jim vitamíny nebo minerály. Dá se koupit granulované krmivo s vitamínama a chce to pustit je ven "na zelené". Rostlinky, červíci,... ty to spravěj.
množení zlatého deště, 26.4.2008
My ji množíme taky řízky a bez problému. Děláme to tak, že vykopneme vodorovně nehlubokou rejžku (5-10cm), a část řízku (1/2 - 3/4) do ní položíme a zasypene, zbylá část řízku vykukuje ven. K čouhajícímu konci ještě přistrčíme kámen, aby neležel na... celý příspěvek >
Mulčování s použitím kartonu... a co noviny?, 26.4.2008
A jak je to s novinami? Někde se uvádí, že tiskařská barva obsahuje těžké kovy, a tak jsou jako spodní vrstva (místo kartonů) nevhodné. Jinde jsem se zase dočetl, že barvy s těžkými kovy se již používat nesmějí, takže noviny jsou nezávadné a tudíž by... celý příspěvek >
Příprava půdy pro brambory, 26.4.2008
No jo, holt člověk se učí celej život. A to je dobře. To zahrádkaření mě stejně baví... A tak rotavátor se používá (kromě množení plevele) na co? Já ho nekupoval, válel se tu celej systém ve stodole, tak jsem to dal dokupy a snažim se to používat.... celý příspěvek >
Příprava půdy pro brambory, 26.4.2008
Tedy jít za pluhem a hned tam vkádat brambory? A dalším řádkem se to hned přihrne? No jo, to už je pozdě, navíc jak píšu, pluh zatím nemám a rýčem ... takový lán se mi nechtělo. Tak uvidíme, snad z toho něco bude. Příští rok to třeba už bude lepší... celý příspěvek >
Příprava půdy pro brambory, 26.4.2008
Můžete mi poradit, jak správně připravit půdu pro brambory? Na podzim jsem zrenovoval políčko (cca 120m2), které asi 3 roky leželo ladem, a tak zarostlo travou. Používám stroj VARI, pluh ale (zatím) nemám, použil jsem tedy rotavátor a celé... celý příspěvek >
Jaké vápno do kompostu? A hlavně kolik?, 23.4.2008
Děkuji vám oběma, pánové. Prožívám to, to ano, ale jen z toho důvodu, že čekáme nově mimčo. Získali jsme tuhle chaloupku, chytlo nás zahrádkáření, chceme se snažit o co největší samozásobitelskou činnost, a tak bychom neradi ho (i se) hned přiotávili... celý příspěvek >
Jaké vápno do kompostu? A hlavně kolik?, 23.4.2008
Pane Vysloužile, omlouvám se za trapný překlep ve Vašem oslovení v mém předchozím příspěvku. Niraj
Jaké vápno do kompostu? A hlavně kolik?, 23.4.2008
Děkuji za informace. Já teď taky řeším jak založit nový kompost a hlavně jak ho rozčlenit, mám to na katové stísněném místě, tak to vypadá jen na 2-komorový.Na jeden budeme házet odpad, na druhém už bude ten přeházený, z kterého se bude katrovat a... celý příspěvek >
Jitrocel kopinatý, 22.4.2008
A rozmělněné (rozžvýkané) listy na rány, odřeniny... i odřeniny od bot. Rychle(-ji) se to hojí. Jarda
Jaké vápno do kompostu? A hlavně kolik?, 22.4.2008
Chápu-li dobře, tak raději nepřídávat. Jaký je ale pak rozdíl v tom, když použiji kompost na záhon a třeba týden na to povápním, protože tam budu pěstovat něco, co vápno vyžaduje, příp. nesnáší kyselou půdu a je vápnění doporučené? A ještě bych měl... celý příspěvek >
Jaké vápno do kompostu? A hlavně kolik?, 22.4.2008
Potřebuji překatrovat letitý kompost, který jsem, k naší převeliké radosti, objevil v rohu zahrady a ani netušil, že tam je (chaloupku se zahradou máme od podzimu). Dle rad p. Vysloužila bych při katrování do něho chtěl přidat vápno, mám tu zbytek... celý příspěvek >
Kultivátor vs Rotavátor - jaký je rozdíl?, 16.4.2008
Já používám VARI systém, a jsem s ním spokojen. Mám k němu právě rotavátor (rotující nože místo kol), rotační sekačku, nějakej kypřící trn a vyorávač brambor. Sám bych si to za ty peníze asi nekoupil, ale když přijdete ke chalupě, kde to stojí ladem... celý příspěvek >
kalové čerpadlo - žumpu, 16.4.2008
Právě jde o ten produkt z hnojiště (žumpy). Řešili jsme tady právě tu (ne-)závadnost pro použití na hnojení pole/zahrady. Obsahuje různé chem. látky. Dříve (za našich prarodičů) se nic takového nepoužívalo (savo, antibiotika, hormon.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika