Příspěvky uživatele - 215.26

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nemoc paprik, 6.7.2008
No, já to vzal 2x přípravkem Biool (na mšice, svilušky...) a 2x Bioton (na plísně) postupně v průběhu asi 2 týdnů. Nyní je stav takový, že původně svinuté a flekaté lístky zůstaly svinuté a flekaté, ale již se objevili lístky nové, ty rostou jsou už... celý příspěvek >
Červený rybíz - invaze mšic, 17.6.2008
??? Též nyní používám (špenát, rajčata, papriky, ....) . Takže změnit. Za nějaký insekticidní ksindl?
Nemoc paprik, 11.6.2008
K nasr.. štvání to je, ale beru to tak jako vy... chybami se člověk učí. Letos jsme toho zasadili a zasázeli takový druhový kvantum, že to tu je jak v zelinářství. Samozřejmě že ve skrytu duše věříme, že nám vše vyroste, všichni puknou závistí a my... celý příspěvek >
Nemoc paprik, 10.6.2008 Obsahuje fotku
Vypadá to takhle nějak jako to mám já (viz fota)? Navíc se mi k tomu objevují černé skvrnky, papriky (rostliny) vůbec nerostou, jak jsem je tam před 2-3 týdny zasadil, tak tam jsou. Prodím, poraďte někdo co s tím, vypiplal jsem si 20 sazeniček a... celý příspěvek >
špenát a mšice, 4.6.2008
Když už jsme u špenátu. Máme špenát už pěkně velký, ale teď se nám vnitřní listy začaly svinovat dovnitř. Tak jsem na to mrknul a hle... plno mšic. Můžete mi poradit jak se jich zbavit? Možná by to šlo chemicky, ale... to mám každej list rozbalit a... celý příspěvek >
Kuna, 25.5.2008
No, kuna je krapet větší :o) Ale jestli nemáte slepice a nijak jinak Vám neškodí, tak se s ní dá v pohodě žít. My máme na půdě taky rodinku. S kocourem se tolerují, nám neškodí, tak ať si tam bydlí.
Sázení, 24.5.2008
Ti černí broučci jsou nejspíše dřepčíci (když je chcete chytit, odskočí pryč). Docela dobrá finta na ně je koupit žluté lepové desky (co se věší na stromy proti škůdcům) a třeba jednou dvakrát denně jimi přejet těsně nad vršky listů těch ředkviček.... celý příspěvek >
Kuna, 23.5.2008
No vidíte, tak to jste si odpověděl(-a) sám(-a). Pozná se to třeba právě podle toho černého podlouhlého trusu.
Jak založit nový záhon, 23.5.2008
Nevím, jestli by to mělo nějaký význam, dávat ho dospodu. Ale písek se přimíchává přímo do zeminy,  jedná-li se o těžkou (jílovitější) půdu, aby se zlepšila její kvalita. A taky např. cibule má ráda takovou sypčí písčitou zeminu, tak tam bych... celý příspěvek >
Ředkvičky, 16.5.2008
Jsou-li to velké díry, pak nejspíš slimák, jsou-li to malé dírky hustě poseté po celých listech, bude to asi dřepčík (při pozorném shlédnutí je vidět malý černý brouček)
Hnojení zeleniny při vegetaci, 15.5.2008
Zajímavé... Děkuji. Rozrazilu a ptačince máme plný cestičky. Kopřivy kolem dokola. A pak taky fialové zběhovce a v prostřed pole kolo nesmrtelnýho pcháče
Hnojení zeleniny při vegetaci, 15.5.2008
Máte pravdu, cibule tolik co brambor nemáme, to je bez diskuze Máme (zatím) dvě políčka po 1 áru + malý pařníček a bylinkovou zahrádku. Na jednom z těch políček máme vždycky brambory, na druhém to ostatní. Ale i tak se mi zdá, že opakovat brambory... celý příspěvek >
1000 litrová nádrž od Rondapu - ohřev užitkové vody, 15.5.2008
Na zahradě u našich máme nádobu na vodu k zalévání zahrady, což byla původně cisterna za traktory, s kterou se provádějí postřiky na polích. Celé je to z nějakého sklolaminátu a má to taky asi 1000 litrů. Tatík dřívě dělal u ACHP a když tenhle... celý příspěvek >
Hnojení zeleniny při vegetaci, 15.5.2008
Takže rozumím-li dobře, mohl by být tento postup správný?: Na podzim zreju, nemám-li hnůj, nehnojím. Na jaře záhony upravím, přídám navrch vrstvu kompostu (případně kdo není proti umělým hnojivům, přidá třeba Cererit) a mírně zapravím do původní... celý příspěvek >
Třešeň - co je to za škůdce?, 15.5.2008 Obsahuje fotku
Dneska jsem objevil takovýhleho broučka na listech třešně a v listech jsou od něho vyžraný dost velký díry. Taky jsem zároveň s tím objevil v už malých zelených třešních dírky. Nevím, jestli to souvisí s tímto broučkem či je to něco jiného (vrtule?).... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika