Příspěvky uživatele - MartinS

Lipnice roční, 27.7.2017
Lipnice sama časem určitě nezahyne. Ostatní druhy JV, KČ, které vesměs v okrasném nízko sečeném trávnku vůbec nesemení rostou pořád. Puma extra prý účinkuje a může se používat v trávnících kde je jílek, kterému nevadí. Pokud máte trávník s převahou... celý příspěvek >
Lipnice roční, 27.7.2017
Targu jsem primárně zkoušel kvůli něčemu jinému než lipnici roční, byť tam nějaká lipnice také byla, ale je to již několik let. Nicméně pokud máte trávník složený z kostřav, jílků a lipnic lučních, což asi budete mít, tak je Targa nepoužitelná. Lze... celý příspěvek >
Lipnice roční, 26.7.2017
Stomp na vzorstlou trávu (jílky, kostřavy, lipnice luční) nemá žádný vliv, nebude mít ani na vrostlou lipnici roční. V zimě Vám nic nevymrzne a vyschnutí, nevím jak to chce provést když píšete, že ji máte všude, navíc lipnice roční byť má mělký kořen... celý příspěvek >
Lipnice roční, 26.7.2017
Večerní zálivka je obecně vžitý "nešvar", pramenící z dob kdy nebyly moc rozšířené závlahové systémy a jinak to vlasně nešlo. Je potřeba si uvědomit, že pokud je každý den trávník morký, především jeho horní část kde je stařina, plsť, celou noc tak... celý příspěvek >
Lipnice roční, 26.7.2017
1) Těch 20L je samozřejmě dávka na 1m/2, nárazově. 2) Nezalévat večer!!! ale brzo (cca 5 - 7 hod) ráno, večerní zálivka podporuje plísně. Např. pokud nyní přes léto, kdy jsou teploty většinou 25C a více nebude celý týden pršet, tak zavlažíte tak 3x... celý příspěvek >
Lipnice roční, 26.7.2017
automatická vetšinou nevhodně nastavená závlaha je také jednou z příčin proč tam máte tolik té lipnice roční. Ono je potřeba to řešit komplexně, vzlášť pokud záléváte denně, což je dle mne pro lipnici a podobné problémy co tady od Vás vylézají to... celý příspěvek >
Lipnice roční, 25.7.2017
upřímně v duchu jsem si myslel, že to může být toto co jste poslal, znám to z jiného trávníku, tráva která prakticky není vůbec zakořeněná, tedy předpokládám, že pokud nezaléváte tak je to hned suché? Lipnice roční to nebude, měl by to dle mne být... celý příspěvek >
Lipnice roční, 25.7.2017
Bez fotky Vám identifikaci asi nikdo neudělá, ale může to být Lipnice roční, tak je hodně světlá. Také to občas bývá mladý málo zakořeněný Jílek. Nejtenčí a světlejší jsou kostřavy, ale ty by jste snad poznal nebo ne :-). Nové založení nemusí vždy... celý příspěvek >
Lipnice roční, 24.7.2017
Dobrý den, celkově asi dobře, nicméně nikdy jsem nad ní nevyhrál a obávám se, že to ani nejde, tedy pokud máte v okolí dostatek ostatních ploch kde roste. Dnes již pouze občas mechanicky odstraním pár jednotlivých rostlinek co vidím a mám tak... celý příspěvek >
Vřeténová sekačka - na co si dát pozor při koupi?, 19.7.2017
rozdílné chování na stejném trávníku může dělat jiná rozteč nožů a rychlost zpřevodování tj. točení vřetene. Vlnky jsou někdy vidět i u motorových sekaček které mají 5 nožů, ale to je opravdu jen velmi zřídka. Lehké vlnky mne dělá i Gardena a dělal... celý příspěvek >
Vřeténová sekačka - na co si dát pozor při koupi?, 19.7.2017
Dobrý den, ruční vřetenovka potřebuje ideálně kvalitní, udržovaný, často sečený trávník a spíše jemnolistý. Pokud tam máte silnější tužší stébla trávy (pampelišky a jetel nevadí) tak ty neposeče, resp. je sežmoulá. Mám zkušenosti s několika typy... celý příspěvek >
Jakou ruční vřetenovou sekačku?, 13.7.2017
nechci se zde v tématu k ruční vřetenové sekače přít o výhodách a nevýhodách mulčování. Půlmetrovou trávu jsem neměl zrovna ma mysli, ale třeba takový sad kde se seče cca 1x mesíčně a jsou používány mulčovací nože. Golfová hřiště bych sem opravdu... celý příspěvek >
Jakou ruční vřetenovou sekačku?, 13.7.2017
ruční vřetenovka je pro Vás nesmysl, to vůbec neřešte, potřebuje zcela jiný typ trávníku a menší plochu. Bohužel nic vhodnejšího než asi máte nyní nedoporučím. Na mulčování jak zde někdo radí pozor, pokud se trávník seče každý týden tak je vyloženě... celý příspěvek >
Srovnání a rekonstrukce trávníku, 12.7.2017
Dobrý den, dubnové mrazíky za to nemohou, ty na to neměly podstatný vliv. Zakládal jsem známému v dubnu trávník a dnes již má tak hustý koberec, že bude muset v září vertikutovat.  Zálivku potřebuje trávník pořád, spoléhat na déšť u nově... celý příspěvek >
Co to je za druh travy, 11.7.2017
Já to nemám rozrostlé, mám vždy tak max. do cca 40 rostlin v celém trávníku. Většinou samostatné rostliny co nevytváří větší soubor. Tedy když nožem vyndám jednu rostlinku tak to ani není vidět, v případě potřeby to maličké místo dosypu pískem a nic... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika