Lipnice roční



MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 39.3 (?)
26.7.2017 10:01

automatická vetšinou nevhodně nastavená závlaha je také jednou z příčin proč tam máte tolik té lipnice roční. Ono je potřeba to řešit komplexně, vzlášť pokud záléváte denně, což je dle mne pro lipnici a podobné problémy co tady od Vás vylézají to nejhorší. Zkuste nyní změnit závlahu na dávku 20 L a třeba 2 - 3x týdně nebo podle čidla vlhkosti. Pokud Vám automatika funguje tak, že zaleje vždy jen menší dávkou a to třeba každý den tak je to ideální pro rozvoj plísní, lipnice a podobných problémů viz fotka. Pokud změníte závlahu tak Vám asi ta nezakořeněná tráva uschne, to dle mne nevadí, udělat poté vertikutaci a přesít. Jinak častá vertikutace je také jednou z prevencí pro lipnici, pokud máte hustčí trávník, který je navíc intezivně sekán tak je vhodné vertikutovat podle stavu většinou 3 - 5x ročně. Souhlasím s názorem, že postříkat Roundapem a spol trávník není řešení. Nicméně pokud by jste používal Stomp a spol. tak ne těsně před a po setí nového osiva.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 211.30 (?), 25.7.2017 9:27
Dobrý den. Tak to jsem ten boj bohužel prohrál. Mám tím za plevele Nou celou zahradu.jeste tam mám takovou mladou jemnou světlou travicku to je taky lipnice? Přemýšlím nad tím ze to cele postříkali Randapem a zaseli znova. Jinak nevím. Dekuj
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 39.3 (?), 25.7.2017 13:42

Bez fotky Vám identifikaci asi nikdo neudělá, ale může to být Lipnice roční, tak je hodně světlá. Také to občas bývá mladý málo zakořeněný Jílek. Nejtenčí a světlejší jsou kostřavy, ale ty by jste snad poznal nebo ne :-). Nové založení nemusí vždy pomoc, v půdě budete mít asi hodně dosud nevyklíčených semem, která většinou opět vyklíčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.30 (?), 25.7.2017 15:04
Prikladam foto. Je to jemny svetle zeleny. jeste jak mam travnik tmave zeleny tak vsechny tyhle svetli mrsky v om delaj neplechu😫

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 39.3 (?), 25.7.2017 17:13

upřímně v duchu jsem si myslel, že to může být toto co jste poslal, znám to z jiného trávníku, tráva která prakticky není vůbec zakořeněná, tedy předpokládám, že pokud nezaléváte tak je to hned suché? Lipnice roční to nebude, měl by to dle mne být jílek, který nezakořenil do půdy a roste napovrchu především díky stařině a časté zálivce. V trávníku kde jsem to řešil se toto objevilo po přesetí směší Wolf Garden Supra a jednalo se o trávník na poměrně problematické půdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.30 (?), 26.7.2017 8:33
A to je jilek z moji zahrady? Je pravda ze je na mistech kde je vlhko a stim. A tim ze mam zavahu automatickou tak je porad zalevan. Takze staci presit a mohlo by se to vyresit? Nebo vycesat? Jinak stou lipnici by mohlo pomoci postrikani randapem na mists kde je a pak je presit ne? Dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 26.7.2017 9:09

Potíž s lipnicí nevyřeší Roundup. V místě kde je, bude ještě zásoba semen. Lepší by byl ten Stomp. Je jedno jestli ten nebo onen, liší se formulací a obsahem účinné látky, ale dávkování je takové, že se do místa dostane vždy potřebné množství. Rozhodnout jestli použít emulgovatelný (E) nebo suspenzní (SC) koncentrát je na Vás, nebo spíše na tom, jaký seženete. Ale pomůže to, nějaké klíčící rostlinky to zničí a lipnice se objeví zase až za čas, až budete dělat vertikutaci. Podívejte se do Agromanuálu na termíny a způsoby aplikace, ať něco neuděláte špatně. Stejná aktivní látka je v přípravku Trinity, Stallion sync TEC. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 39.3 (?), 26.7.2017 10:01

automatická vetšinou nevhodně nastavená závlaha je také jednou z příčin proč tam máte tolik té lipnice roční. Ono je potřeba to řešit komplexně, vzlášť pokud záléváte denně, což je dle mne pro lipnici a podobné problémy co tady od Vás vylézají to nejhorší. Zkuste nyní změnit závlahu na dávku 20 L a třeba 2 - 3x týdně nebo podle čidla vlhkosti. Pokud Vám automatika funguje tak, že zaleje vždy jen menší dávkou a to třeba každý den tak je to ideální pro rozvoj plísní, lipnice a podobných problémů viz fotka. Pokud změníte závlahu tak Vám asi ta nezakořeněná tráva uschne, to dle mne nevadí, udělat poté vertikutaci a přesít. Jinak častá vertikutace je také jednou z prevencí pro lipnici, pokud máte hustčí trávník, který je navíc intezivně sekán tak je vhodné vertikutovat podle stavu většinou 3 - 5x ročně. Souhlasím s názorem, že postříkat Roundapem a spol trávník není řešení. Nicméně pokud by jste používal Stomp a spol. tak ne těsně před a po setí nového osiva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.30 (?), 26.7.2017 12:38
Těch 20l je na 1m2 v den závlahy nebo na den? Zalévat každý den večer. Takže asi fakt dost a špatně. A jaké je dávkování u toho stopou? Nemůžu to najít. Děkuji Karel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 39.3 (?), 26.7.2017 13:35

1) Těch 20L je samozřejmě dávka na 1m/2, nárazově. 2) Nezalévat večer!!! ale brzo (cca 5 - 7 hod) ráno, večerní zálivka podporuje plísně. Např. pokud nyní přes léto, kdy jsou teploty většinou 25C a více nebude celý týden pršet, tak zavlažíte tak 3x týdně dávkou cca 20L/vody na m/2. V létě potřebuji trávník vč. srážek tak 40 - 70 L/vody na m/2.Pokud bude pršet tak logicky zálivku omezíte, ideální je mít např. jednoduchý srážkoměr nebo opravdu funkční čidlo vhlkosti. Když jsou teploty nižší na jaře a podzim, stačí když bude mít trávník mezi 15 - 30L vody týdně. Podle toho se nastaví zálivka nebo když prší se tak vůbec nezalévá. Pamanutujte si, že zalévat dávkou menší než 10L/ vody na m/2 je nesmysl, dle mé praxe je ideál tak 15 - 25 L, s přihlédnutím ke konkrétním podmínkám, půdě, stanovišti atd. Vaší předposlední větě o dávkování opravdu nerozumím, píšete dost stručně až heslovitě a to se pak docela špatně chápe co máte na mysli :-) Nic ve zlém. Pokud nevíte kolik vody Vám dává závlaha tak si položte na trávník hrnec a nechte běžet závlahu a změřte pak výšku vody a čas, 1cm je 10L vody na m/2. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.30 (?), 26.7.2017 14:47

Aha tak to zalévám celou dobu špatně. Mám to nastavené na 22hod každý den. Ted to tedy mám vyplé protože dost prší. Takze v první řadě to nastavím na ráno a zapnu asi to čidlo vlkohsti. V letním období má mít trávník za týden 60l na m2? To je pekná spotřeba. Ten hrnec postavím asi na kazdou část zahrady pod konkrétní větev ne? To dávkovaní jsem mylsle na ten Stomp nikde to nemuzu najit v jakým pomeru to smichat s vodou. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika