Příspěvky uživatele - MartinS

Hrábě na zapracování travního semena do substrátu, 8.9.2017
podle této fotky máte oseto sice hustěji, ale stále je to v normě. Jestli mám lepší váhu nevím, vážil jsem to na osobní digitální váze a tam určitě nějaká nepřesnost bude. Jinak podle fotky mne přijde, že jste v reálu osel více než uvádíte, ale to... celý příspěvek >
Hrábě na zapracování travního semena do substrátu, 8.9.2017
Podle fotky, byť to nebylo v detailu tak to vypadalo rovnoměrně oseté a určitě ne přeseté. Upřímně dávka kolem 3 kg/100m je spíše orientační doporučená. Nejčastěji to je 3 - 3,5 kg na 100/m2 jako ideál. Většinou tam každý dá více, pokud to není 5kg a... celý příspěvek >
Hrábě na zapracování travního semena do substrátu, 7.9.2017
když je osivo do cca 1 cm tak je to v pohodě, vyklíčí i hlouběji. Teď je na klíčení ideální čas, tak to dopadne dobře. K tomu osivu, zajímavé, nikdy jsem jim osivo nepřevažoval. Nicméně mám aktuálně doma stejné balení a dokonce stejnou směs 6/1 tak... celý příspěvek >
Hrábě na zapracování travního semena do substrátu, 7.9.2017
Oseté to máte dle fotky hezky. To, že po zálivce něco na povrchu zůstane je normální, 1/3 je možná trochu více než mívám já. Nevím jesti jste tedy válcoval ještě ten horní substrát, podle mne by to bylo vhodnější z důvodu lepšího propojení s osivem a... celý příspěvek >
Hrábě na zapracování travního semena do substrátu, 7.9.2017
a prosím tedy co to má vaše odpověď a zkušenosti společného s otázkou tazatele na zapravení osiva na ploše 200 m/2?. Určitě to co jsem mu poradil je pečlivější a s větším procentem úspěšnosti než když jen pohodí osivo. Jde mne především o to aby... celý příspěvek >
Hrábě na zapracování travního semena do substrátu, 7.9.2017
ten vozík je nesmysl a navíc je u trávníků na nic, ale hrábě a rozmetadlo jsou věci co použijete snad více-krát než jednou?. Např. hrábě co mám na mysli používám pořád, čistím a vyhrabuji tím trávník po vertikutaci, dají se používat k jemnénu... celý příspěvek >
Hrábě na zapracování travního semena do substrátu, 7.9.2017
2000 m/2 to ne, ale těch 200m/2 jak píše tazatel v pohodě :-). Možná je lepší nejdříve pozorně číst a potom psát. Navíc řešíme zde hobby trávníky kolem domů a ne činnosti profi firem, ale vše co píšete s odvíjí od toho, že jste si pozorně nepřečetla... celý příspěvek >
Hrábě na zapracování travního semena do substrátu, 7.9.2017
ano jedná se o hrábě na trávu, mají dlouhé, úzské a husté hroty, ale chce to trochu zkušenosti a opatrnosti. Nejlepší je když se osivo pokryje slabounkou vrstvou subtrátu cca do 1 cm a poté uválcuje. Na rozhos semene jsou nejlepší ruce a nerozhazovat... celý příspěvek >
Vřeténová sekačka - na co si dát pozor při koupi?, 4.9.2017
V pořádku, tím, že jste bohužel nikdy nezmiňoval typ, tak jsem nemohl tušit že máte starší model. Nicméně pokud tam skutečně je to provedení tak jak píšete, tj. spodní nůž je pružný a vřeteno se o něj stále tře,  tak je to jedna z věcí co mají... celý příspěvek >
Vřeténová sekačka - na co si dát pozor při koupi?, 4.9.2017
viz můj příspěvk výše, nicméně toto je extrém a možná bych Vám doporučil tu sekažku seřít jinak, lépe. Pokud ji seřizujete tak, že vřeteno opravdu drhne o spodní nůž tak se nedivte, jelikož se točí ještě pomaleji než má. O seřízení a nekontaktaktním... celý příspěvek >
Vřeténová sekačka - na co si dát pozor při koupi?, 4.9.2017
Zmiňoval jste Brill jako kontaktní sekačku, nevím co máte za model, ale já jsem na základě Vašeho příspěvku po delší době vytáhl Brill Razor Cut 33, spodní nůž je tam uložený na pevno (to že pod šroubem je pružina) nic nemění, ten nůž určitě nepruží.... celý příspěvek >
Vřeténová sekačka - na co si dát pozor při koupi?, 1.9.2017
Fyzicky mám zkušenosti a rukama mne prošli Fiskars, Gardena, Brill a Atco. Atco je motorová. Nicméně u všech aby docházelo ke střihu proužku papíru a vřeteno nemlátilo o spodní nůž se seřizovalo bez přímého kontaktu, myšleno tak aby vřeteno nedrhlo... celý příspěvek >
Vřeténová sekačka - na co si dát pozor při koupi?, 31.8.2017
Nic ve zlém, ale toto mne nedá. Prosím o vysvětlení co je to kontaktní a bezkontaktní vřetenovka? :-). Omlouvám se, ale toto je nesmysl, lépe řečeno je to spíše následek neuváženého marketingu jednoho výrobce, tuším Brill. Všechny vřetenovky fungují... celý příspěvek >
Osetí trávníku, 14.8.2017
podle počasí od konce srpna do začátku října. Je potřeba aby bylo ještě teplo, ale ne moc. Založení na konci října moc nedoporučuji, většinou nestihne trávník ideálně zhoustnout a zakořenit.
Hydrogel, 7.8.2017
Dobrý den, osobně bych to ve zrostlém také neřešil. Cenová výhodnost bude asi pro kažkého jiná, někdo má vodu prakticky jen za náklady na čerpadlo a energii, jiný ji musí platit. Pokud chcete něco zlepšit spotřebu vody, tak při aerifikaci... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika