Příspěvky uživatele - MartinS

Užvýkané konečky trávy, 9.6.2017
Dobrý den, momentálně mám ruční Gardena Comfor, nicméně seču hodně jemnolistý trávník, často a nemám toho více jak 300m/2. Fyzicky je to pro mne již na hraně a to jsem nadšenec. Měl jsem také elektrické Acto, nicméně problém byl v kabelu a motoru... celý příspěvek >
Nerovnomerny rust travniku, 8.6.2017
Dobrý den, jak jsem psal bude to u Vás asi souhra více věcí, zkoušel jste dělat sondu jak je v těch "suchých" místech vlhká půda, jak a kolik zaléváte? jen srážky v tuto roční dobu nestačí. Hnojení se neprojeví hned, záleží jak začne rychle... celý příspěvek >
Nerovnomerny rust travniku, 7.6.2017
Dobrý den, pouze a sečí to nebude, nezle Vám odpovědět zcela přesně bez znalosti půdních, vláhových a dalších podmínek co tam Váš trávník má. Prvně je důležité vyzkoušet jak je to s vlhkostí, zda ta horší místa netrpí více suchem, divil by jste... celý příspěvek >
Užvýkané konečky trávy, 7.6.2017
Dobrý den, zcela upřímně, pokud jste vyřadil kvůli ceně motorovou, tak na tuto plochu žádnou jinou. Ruční funguje docela dobře, musí se s ní však sekat často a trávník musí být spíše z jemnolistých travních druhů či z lipnice luční. Pokud je tam... celý příspěvek >
Užvýkané konečky trávy, 5.6.2017
Dobrý den, to je poměrně logické, pokusím se to snad srozumitelně vysvětlit. Já když normálně seču na cca 2 cm a pak jednou poseču na třeba 1 cm, tak to také nebude celé krásně zelené, jelikož budou více vidět spodní hnědé části rostlin a také... celý příspěvek >
Postřik proti kornatce, 30.5.2017
Ano, to co popisujete tak znám, je to boj :-). Kornatky je čím dá tím více, postřik byť sebelepší to nevyřeší. Se vším co jste napsala tak musím jen souhlasit, letos jsem začal zkoušet postižená místa posypat Biovinem a ošetřil železitým postřikem.... celý příspěvek >
Užvýkané konečky trávy, 30.5.2017
Dobrý den, příčina je opavdu jen v sekačce a způsobu sečení, jelikož máte trávník hustý tak logicky vytváří větší odpor noži, který stéblo nedokonale usekne a konečky pak zbělají, pokud jsou nože navíc tupé tak je to pak ještě markantnější. Pokud... celý příspěvek >
Jakou ruční vřetenovou sekačku?, 30.5.2017
Ruční vřetenovka je fajn, ale potřebuje zkušeného uživatele co si dokáže poradit se servisem. Sekačku seřizuji několikrát za sezonu a cca 5x brousím, k broušení používám brusnou pastu, kterou aplikuji na vřeteno, pomocí vrtačky roztočím vřeteno... celý příspěvek >
Nový travník u domu, 27.3.2017
Dobrý den Zdeňku, já asi patřím mezi ty trávníkáře co Vám hustý okrasný trávník rozmlouvat nebudou, byť nemám nic proti rozkvetlým loukám v sadech a v zahradách, které mají funkci kam toto patří. Pro denní pohyb kolem domu je dle mne skutečně... celý příspěvek >
Založení trávníku bez orby, na jaře, 24.3.2017
Podle obrázku bych klidně počkal, ale když budete mít opravdu ostrou sekačku tak bych nyní max. zastřihnul "konečky". Martin
Založení trávníku bez orby, na jaře, 23.3.2017
Zdeňku, co se plevele týče tak bych jej nyní rozhodně neřešil postřikem, sekat, hnojit a sekat. Na vytrvalejší druhy bych já šel ručně :-). Pokud Bofix tak až bude teplo, stejně by nyní moc nefungoval, trávník bude jednak starší a řešte třeba jen... celý příspěvek >
Zničený trávník, 22.3.2017
ano, u vás to bude jiné než v nížinách a teplejších částech ČR. Proto není kam spěchat. Nechám na Vašem uvážení.  Já vyčesávám ručními vertiutačními hraběmi Gardena pak použiji na dočištění husté hrábě s tenkými hroty od téhož výrobce. S... celý příspěvek >
Zničený trávník, 22.3.2017
Dobrý den, bohužel letos bude plísně sněžné hodně a to i v nížinách. Odumřelou trávu vyčešte a poté pohnojte, případně přesejte a dosypte subtrátem. Letos jsem na základě zkušeností jiných ošetřoval místa postižená plísní sněžnou Biovinem a... celý příspěvek >
Trávník u novostavby, 22.3.2017
Dobrý den, děkuji, lehce jsem to tušil :-).Samozřejmě může to být u Vás lokálně jinak, ale obecně právě v těchto částech to není pro trávníky nic moc. Bydlím několik km od Obříství, to je tam kde jsou ty kobercové lány. Půda na okrasný trávník... celý příspěvek >
Trávník u novostavby, 21.3.2017
Dobrý den, to, že se v okolí pěstují koberce nemusí automaticky znamenat, že máte vhodnou půdu, travní koberce se běžně pěstují na zcela jiné půdě než té co tam byla původně. Osobně bych právně nejvíce nepodcenil přípravu té půdy, již tady... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika