Příspěvky uživatele - MartinS

Založení trávníku v jalové a utužené půdě, 17.6.2017
Dobrý den, pokud zvolíte směs 3/3 tak pokud se dobře zapojí bude velmi jemnolistá, ale díky velkému % kostřav červených bude i velice náročná na péči, hlavně vertikutaci a samozřejmě kvalitní seč, ale to každý trávník když má za něco stát.... celý příspěvek >
Založení trávníku v jalové a utužené půdě, 16.6.2017
Asi jste mne špatně pochopil, já jsem nepsal o tom, že bych měl problém s rozmetadlem Scotts u hnojiva Pure, problém jsem neměl žádný, Scotts s tímto hnojivem fungovalo skvěle. Já jsem jen psal, že jsem z důvodu požadavku na ještě jemnější granulaci... celý příspěvek >
Založení trávníku v jalové a utužené půdě, 16.6.2017
Dobrý den, rozdíl bude nejspíš ve složení a podílu té organické složky a té dlouhodobosti účinku. Bohužel u Mountfieldu se nedozvíte nic žádné údaje na webu neuvádí, dávkování složení, prostě nic, navíc osobně mám k věcím z Mountfieldu trochu... celý příspěvek >
Založení trávníku v jalové a utužené půdě, 15.6.2017
Co se možností dodání osiva čičorky v ČR týče tak Vám asi moc neporadím, zkuste se ale obrátit na výzkumný ústav pícninářský Troubsko, který prodává osiva v běžné maloobchodní síti nedostupná. Jinak co se týče zakládání trávníku z koberců si... celý příspěvek >
Založení trávníku v jalové a utužené půdě, 15.6.2017
Pro setí doporučuji holé ruce, máte toho trošku a když budete lehce "cukrovat" osivem plochu tak to bude OK. Rozmetadlo na hnojvo Wolf-Garten nemám vyzkoušené, dlouhodobě mám vyzkoušené a vím, že opravdu funguje je ruční Scotts - tmavě zelené.... celý příspěvek >
Založení trávníku v jalové a utužené půdě, 15.6.2017
osobně za Váš názor a trochu odlišný pohled děkuji, sám jsem nyní známému doporučil když nemá peníze a čas na nový trávník u novostavby at postupuje podobně a ať seče a nechá tam co tam samovolně roste. Od zdejšího tazatele jsem však vycítil, že má... celý příspěvek >
Založení trávníku v jalové a utužené půdě, 15.6.2017
20 % jílku není moc, má myšlenka byla aby jste si nekoupil hřišťovou směs v hobymarketu kde je ho většinou více jak 50 % a máte pak defacto monokulturu jílku, jelikož ostatní druhy většinou vytlačí hned v počátku. Pokud se má jednat o trávník, který... celý příspěvek >
Založení trávníku v jalové a utužené půdě, 15.6.2017
máte samozřejmě pravdu, že osivo které bude mít např. jetel bude pro půdní podmínky lepší, ale je otázkou zda nebude poté pro tazatele na obtíž a zbavit se jetele z tráníku je docela těžké a komplet jej předělávat za několik let nejspíš již také... celý příspěvek >
Založení trávníku v jalové a utužené půdě, 15.6.2017
OK, po výsebu se zálévá tak abych horní část byla pokud možno stále vlhká, pokud to na kratší dobu vyschne tak se nic nestane, ale není dobré když pak klíčí osivo zasche. V reálu to znamená prvních cca 14 dní zalévat několikrát denně slabší dávkou... celý příspěvek >
Založení nového trávníku, prorůstaní bohužel nevím čím, 15.6.2017
Chápete to správně, ručně nebo pokud v okolí cca 20 cm nic jiného neroste tak lze za použití gelového herbicidu plevel takto ošetřit. Jinak trochu nechápu tu větu o tom založení, vy jste oséval do půdy kde byl již rostoucí plevel?, on by stejně... celý příspěvek >
Založení trávníku v jalové a utužené půdě, 15.6.2017
Dobrý den, hnojivo není to co Vám nyní pomůže, jak jsem psal hnojení je standartní průběžná péče, tím stav půdy nezměníte. Klidně před výsem pohnojte, ale nebude to nic co by něco výrazně zlepšilo. Hnojte dle návodu a průběžně celou sezonu.... celý příspěvek >
Založení trávníku v jalové a utužené půdě, 14.6.2017
Dobrý den, na dálku Vám nikdo nedá přesnou odpověď, jelikož tu zeminu nevidí. Chudost na živiny nebude u trávníku problém, živiny dodáte hnojivem. Osobně doporučuji spíše organo-minerální, jelikož navíc do půdy dostanete i trochu "života".... celý příspěvek >
Založení nového trávníku, prorůstaní bohužel nevím čím, 14.6.2017
bude to ježatka, jednoděložný plevel tedy vytrhávat, nic jiného není možné. Výhodou je, že jde docela dobře. Při kultivaci vždy "ožijí" plevele v půdě obsažené, pokud se navozí nová směs tak ta má plevelů vždy více než dost. Jinak máte dle mne trochu... celý příspěvek >
Užvýkané konečky trávy, 10.6.2017
Dobrý den, pokud chcete investovat do sekačky 30 tis, tak 45 tis za Edwina nebude již takový rozdíl. Není to na rok, ale klidně i na 15 a více let. Rozdíl tam je především v tom, že Edwin má záběr 45 cm, což je o cca 10 cm více, lepší a tišší... celý příspěvek >
Užvýkané konečky trávy, 9.6.2017
Dobrý den, osobně bych si jí nekoupil, rozdíl mezi Edwinem 45 a tímto je 15 tis, pokud můžete a chcete dát do sekačky 30 tis tak si myslím, že můžete i těch 45 tis. Před rokem stál Edwin 38 tis :-). Za těch 15 tis navíc dostanete lepší a tišší... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika