Příspěvky uživatele - 232.98

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
KOI - nemoc, 18.4.2015
K doporučení chovatele - tam jsem právě kupoval, chci zkusit jinde. Přeléčení - díky za radu, asi něco zkusím, nechci to nechat jen tak.
KOI - nemoc, 18.4.2015
Tak bohužel jsem přišel o další 3 ryby (1 na podzim, 2 nyní). Zkoušel jsem i ošetřit ránu hypermanganem, ale nepomohlo. Otázka je co dál. Jak je výše uvedeno, asi je to viróza. Z původních ryb neonemocněla ani jedna, vše jsou loni nové malé... celý příspěvek >
Jezírko v zimě, 13.3.2015
Tak jsem se podíval na ceny vysavačů a připadá mi, že jsou mnohem vyšší než před 3 roky, když jsem o tom uvažoval. Zkusil jsem vzít kartáč na tyči a kousek dna očistit. Jde to velmi dobře, trochu to zakalilo vodu, ale jsou to větší kousky,... celý příspěvek >
Jezírko v zimě, 12.3.2015
Tak jezírko se pěkně čistí, už vidím dobře na dno a každou rybku. A právě pohled na dno mne nepotěšil, mám tam kačírek a je samozřejmě pokryt řasou. Před zvětšením jezírka jsem vždy na jaře vodu vypustil, kačírek propral. Ale po... celý příspěvek >
Jezírko v zimě, 11.3.2015
Na čistotu vody a celého jezírka má vliv určitě hodně věcí, nicméně v sobotu jsem zapojil do filtace UVC lampu a silnější čerpadlo. Zároveň jsem trochu kartáčem očistil kameny na břehu a kaskádku, takže voda byla naprosto neprůhledná, skoro až... celý příspěvek >
Jezírko v zimě, 5.3.2015
Ssamozřejmě lampa by asi výrazně pomohla. jen jsem si myslel, že i samotný filtr většinu vezme a voda bude aspoň trochu průhlednější, nečekal jsem křišťál. Od soboty už mají být teploty nad 10°C, tak to asi zapojím pořádně.  
Jezírko v zimě, 4.3.2015
Filtrace běží od soboty - tedy 4 dny  - a bohužel velké zlepšení se nekoná. Po dvou dnech se zcela zelená voda trochu zlepšila, na dně už vidím aspoň obrysy ryb, ale doufal jsem v lepší stav. Teď už se to moc nelepší. Je pravda, že... celý příspěvek >
Jezírko v zimě, 28.2.2015
Tak jsem dnes spustil jen provizorně filtraci, napojil jsem malé čerpadlo - s výkonem cca 2000/hod. Voda má 7,5 °C, tak snad nebude žádný problém. Pokud to nějak klesne, vše vypnu. Uvidíme, za jak dlouho se voda trochu pročistí.
Jezírko v zimě, 27.2.2015
Tak přemýšlím, jestli něco neudělat, ta zelená neprůhledná voda mne štve. Buď spustit filtraci s menším průtokem (mám malé čerpadlo na kaskádku), nebo trochu vody vyměnit. Vidím tak sotva 40 cm, níž jen matné siluety ryb. Voda má zatím na... celý příspěvek >
Venkovní zásuvka Oase InScenio 230 - jaký přívodní kabel?, 25.2.2015
Když jsem to řešil já (jezírko, pergola, světla, závlaha), tak mi elektrikář důrazně doporučil proudový chránič (fíčko) dát na zahradu samostatně - a slabší než na domu. Nevím, zda je na to nějaká norma, asi ano, ale po několika letech tento... celý příspěvek >
Jezírko v zimě, 11.2.2015
No já jsem spíše překvapený, že ten zákal přišel tak pozdě. Každoročně již od prosince se voda kalí, jak píšete, je tam řasa. A letos až do poloviny ledna nic, viděl jsem na dno. Tak jsem si říkal, jestli to vydrží celou zimu, no nic,... celý příspěvek >
PH metr - jaký, 29.12.2014
teplotu měřím kvůli rybám, podle všeho nemá klesat pod 4 stupně. Zde to uvádím jen proto, že jsem to dříve v tomto vlákně řešil.
PH metr - jaký, 28.12.2014
Přidám dnešní data o teplotě (ne moc veselá). Venku je -10 °C, celkem silný vítr. Jezírko celé zamrzlé, takže jsem pustil Ice Free s čerpadlem v hloubce cca 40 cm, címž se vytvořil otvor v ledu zhruba 50 cm. Ale voda na dně v hloubce 120... celý příspěvek >
Zakrytí jezírka na zimu, 1.12.2014
Tak jsem včera odpojil filtraci, teplota venku v noci -4° C. Dnes venku -2, voda na dně jezírka má pouze 3,5°C. Docela mne to překvapilo, myslel jsem, že k těm cca 3 až 4 °C to klesne až při větších mrazech. Led zatím není. No... celý příspěvek >
Biotec 18 screenmatic, 24.11.2014
Také občas měřím parametry vody a vše OK, takže nejen čistá "pro oko". Několik příspěvků zpět se píše o ukončení filtrace. Já již několik let odpojuji filtraci až na poslední chvíli, občas i ve sněhu, když teploty klesají trvale pod cca -2 až -3... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika