Příspěvky uživatele - 232.98

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
PH metr - jaký, 24.8.2014
Dobrý den, jak jsem psal v jiném vlákně, upravil jsem trochu jezírko a koupil KOI. Doporučení chovatele bylo na pravidelné měření pH. Koupil jsem pH metr, digitální za cca 500 Kč, bohužel nefungoval. Tak jsem koupil další a ten ukazuje... celý příspěvek >
Zakrytí jezírka na zimu, 22.8.2014
Děkuji všem za radu, tak rychlou odezvu jsem nečekal, moc díky. Dovolím si tedy ještě jednu otázku - jezírko jsem rekonstruoval teď v létě a nově mám břeh z kamenů - poskládaných jako obrubu, voda je cca do půlky těch kamenů. Letos to bude... celý příspěvek >
Zakrytí jezírka na zimu, 22.8.2014
Děkuji moc za cenné rady. Možná se ještě zastavím u těch KOI. Píši o originálních japonských, ale myslel jsem to obecně, jako druh ryby, nevztahoval jsem to na místo odchovu. Někdo tu psal, že se to rozlišuje - "české a originální japonské".... celý příspěvek >
Zakrytí jezírka na zimu, 22.8.2014
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na vaše názory na zazimování jezírka. Mám malé jezírko - cca 2 x 2,5 m, hloubka cca 1,25 cm. Mám v něm nově malé 15 cm japonské KOI. Na zimu jsem dával Icefree a udržel tak díru v ledu, jinak bylo jezírko... celý příspěvek >
Tlaková filtrace, 21.5.2014
Děkuji za info. S tou UV lampou je to také takové??? Tento filtr se prodává i v setu s UV Vitronic 18W, která má ale pouze průtok 3500 l/h, ovšem čerpadlo v setu dává 5 300 l/h. Takže mi to moc nesedí, jedině že by se tam... celý příspěvek >
Tlaková filtrace, 21.5.2014
To je samozřejmé, ale jak už jsem psal, bude se to řešit v rámci rekonstrukce jezírka. Už jsem se skoro rozhodl a vybírám mezi Biosmart 16000 nebo Biosmart 18000. Podle obrázku je každý jiný. Je v nich nějaký podstatný rozdíl, objem vypadá cca... celý příspěvek >
Tlaková filtrace, 20.5.2014
Tím doplnit vodu je co myšleno? Předpokládám, že myslíte jen jednorázové doplnění při změně filtrace, ne trvalou větší spotřebu pro dopouštění. Výměna se bude realizovat v rámci rekonstrukce jezírka, takže se bude napouštět celé nově.
Tlaková filtrace, 19.5.2014
Ještě bych měl jeden dotaz - je nějaké omezení ve velikosti filtru a výkonu čerpadla k objemu jezírka? Rekněme, že jezírko bude necelé 3 kubíky. Filtr Biosmart 14000 má čerpadlo o výkonu 3 400l/hod, samozřejmě v reálu mnohem méně, ale pořád cca 2... celý příspěvek >
Tlaková filtrace, 17.5.2014
Tak doplním dotaz - asi bych mohl mít i průtokovou filtraci a potůček vyřešit zvlášť. Našel jsem Biosmart 14000 Set. Je to na 14 000 litrů. Bude to lepší než ta tlaková, kde se také udává podobná velikost jezírka?  Která vyčistí lépe... celý příspěvek >
Tlaková filtrace, 10.5.2014
Dobrý den, rád bych se zeptal na tlakovou filtraci. Filtr pro objem cca 12 - 15 000 litrů, cca 15 okrasných rybek  (jezírko je mnohem menší, je to s rezervou, dnes mám Gardena PF 15000 S). Chci novou, ale nevím co zvolit. Něco s... celý příspěvek >
Automatický hlídač výšky hladiny, 31.1.2013
Také jsem řešil dopouštění vody do malého jezírka a používám hladinový hlídač Heissner za cca 1 300 Kč. Napojím na potrubí a nestarám se. Žádná elektřina, funguje spolehlivě. Je malý, schoval jsem pod kámen u kaskádky. Na zimu jej vždy odpojím.... celý příspěvek >
Řasa v jezírku teď na jaře, 14.5.2012 Obsahuje fotku
Dnešní den jsem dal poslední, pátou dávku (400g) soli, takže celkem jsem dal 2 kg do 2 kubíkového jezírka. Kromě soli jsem použil i Algae Away a bakterie Golem S. Co se stalo: - ryby - v pohodě, jsou aktivní, vyhřívají se na slunku, večer... celý příspěvek >
Řasa v jezírku teď na jaře, 2.5.2012
Dneska jsem dal třetí dávku soli - 400g. Moje pozorování: rybky se chovají normálně, změnu nepozoruji. Rostliny vesele rostou, teď přes víkend i několik cm. Posolená řasa na kačírku v mělčině si vede spokojeně, sůl na ni zatím nijak... celý příspěvek >
Řasa v jezírku teď na jaře, 29.4.2012
Tak jsem minulý týden nasypal do jezírka prvních 400g soli (jezírko 2 m/3), dneska jsem tam dal dalších 400g. Ryby zatím OK, jsou pěkně čilé. Rostlinky mám jen 3 v plastových květináčích plně ponořené v mělké zóně. Začínají teprve růst, za ten... celý příspěvek >
Řasa v jezírku teď na jaře, 22.4.2012
Když jsem četl toto téma a informaci o solení vody v jezírku, bral jsem to pouze jako další ojedinělý pokus. Pak jsem chvíli hledal na webu a byl jsem překvapen, našel jsem spoustu doporučení pro solení vody. Preventivní dávka se doporučuje 1... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika