KOI - nemoc



host - 232.98 (?)
18.4.2015 18:06

Tak bohužel jsem přišel o další 3 ryby (1 na podzim, 2 nyní). Zkoušel jsem i ošetřit ránu hypermanganem, ale nepomohlo.

Otázka je co dál.

Jak je výše uvedeno, asi je to viróza. Z původních ryb neonemocněla ani jedna, vše jsou loni nové malé KOI. Někdo tu psal, že mají zárodek nemoci již od chovatele.

Měl bych prosbu, dotaz, jak dál postupovat:
- chtěl bych dokoupit pár malých KOI, musím nějak přeléčit stávající ryby, mám docela strach dát maličké k těm potenciálně nakaženým

- kde nakoupit spolehlivě zdravé - můžete mne nasměrovat na nějaké opravdu kvalitní chovatele. Chci malé metalické KOI - asi jsou to Heiseinishiki. Asi odchov zde, ne originál japonské. Uvítám doporučení na chovatele klidně z celé ČR, ale Morava je ideálnější.

Moc děkuji za Vaši pomoc.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 168.162 (?), 6.10.2014 15:23

tak to moc nepotěší

vodu (parametry) občas kontroluji, vše v normě

za 5 let mi neuhynula ani jedna ryba - ale je pravda, že jsem tam měl pouze 2 x KOI "obyčejný", karásky, 2 malé jesetery a pod.

na úhyn jsem byl tak trochu připraven, prý je to normální, tyto varianty (metalické barvy) jsou prý náchylnější

takže uvidíme, dám necelé 2 kg soli, začnu dávat více vitamíny a nějak to dopadne, hlavně pak stav na jaře

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.27 (?), 7.10.2014 17:33
Sůl je ok, jen pozor na rostliny, pokud ve vodě nějaké máte. Kolik se dá přidat soli do vody s rostlinami nevím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ligor - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 42.135 (?), 7.10.2014 19:29

3Kg na m3 je pro rostliny ještě OK, osobně zkoušeno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 18.4.2015 18:06

Tak bohužel jsem přišel o další 3 ryby (1 na podzim, 2 nyní). Zkoušel jsem i ošetřit ránu hypermanganem, ale nepomohlo.

Otázka je co dál.

Jak je výše uvedeno, asi je to viróza. Z původních ryb neonemocněla ani jedna, vše jsou loni nové malé KOI. Někdo tu psal, že mají zárodek nemoci již od chovatele.

Měl bych prosbu, dotaz, jak dál postupovat:
- chtěl bych dokoupit pár malých KOI, musím nějak přeléčit stávající ryby, mám docela strach dát maličké k těm potenciálně nakaženým

- kde nakoupit spolehlivě zdravé - můžete mne nasměrovat na nějaké opravdu kvalitní chovatele. Chci malé metalické KOI - asi jsou to Heiseinishiki. Asi odchov zde, ne originál japonské. Uvítám doporučení na chovatele klidně z celé ČR, ale Morava je ideálnější.

Moc děkuji za Vaši pomoc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 201.161 (?), 18.4.2015 18:26

česke ryby ma firma alcedor z jižních čech je to jedna znejlepších evropskych odcoven koi kapru a dováži i na moravu firmě koi farma morava za celkem rozumné ceny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.108 (?), 18.4.2015 19:55

Zkuzte prelecit jezirko FMC ten je obsazen napriklad v Kliniku od Vodnáře pokud je to vir tak nic asi nepomuze bakterka plisen parazit ale vse endo zvldne KLINIK pokud je to vnitrni tak krmivo suplementovane antb.. hodne stesti..jinak z jara podavat vitaminy a rycjel ryby dovest do kondice to same na zimu suplementovat krmivo vitaminy myslim ze Vodnar ma taky nejake vitaminy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 18.4.2015 22:19

K doporučení chovatele - tam jsem právě kupoval, chci zkusit jinde.

Přeléčení - díky za radu, asi něco zkusím, nechci to nechat jen tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 201.161 (?), 19.4.2015 20:54

ještě jsem si vzpoměl koi se daji se koupit v Chotěbizi na byvalé pile

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 4.5.2015 1:06

a co Banat - máte od něj někdo KOI, jste spokojeni?

Píše, že je to import - chovatel Marusaka - to znamená, že KOI budou choulostiví přes zimu, nebo když je dám malé (10-12 cm) teď do jezírka, tak zima bude v pohodě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.20 (?), 4.5.2015 23:45

Pokud není teplota vody kolem 20 °C, ryby nekupujte. Nechejte nemocné a slabé uhynout prodejci, nemusíte urácet zbytečně. Malá ryba je choulostivější na změnu prostředí, je lépe kupovat větší. Vše je jen otázka peněz, ale to co přežije do zimy v zimě neuhyne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika