Příspěvky uživatele - 232.98

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Biotec 18 screenmatic, 23.11.2014 Obsahuje fotku
Dobrý den, před časem jsem také zde řešil jaký filtr - na jezírko 4 m/3, celkem dost ryb. Navštívil jsem několik firem, každý doporučoval něco jiného, dokonce nebyla ani shoda zda průtokový nebo tlakový. Nakonec jsem šel také do filtru... celý příspěvek >
PH metr - jaký, 26.10.2014
Tak teplotu na dně v jezírku zatím měřím nepřetržitě. Odchylka čidla je ustálená 1,4 - 1,5 °C do plusu, srovnáno s několika teploměry. Meteostanici mám za oknem, čidlo na břehu jezírka na tyčce, zakryté uřezanou PET lahví, aby na ně... celý příspěvek >
KOI - nemoc, 3.10.2014
Ještě dotaz k té UVC lampě. Dříve jsem v malém jezírku 2 m/3 měl 11W a zapnuto trvale. Nyní mám 36W na 4 m/3. Ale protože mám novou filtraci a voda je zcela čistá, průhledná na dno, UVC lampu mám skoro trvale vypnutou. Není to chyba? Záření... celý příspěvek >
KOI - nemoc, 3.10.2014
V obchodě jsem dostal info, že 1kg na kubík je málo, minimálně 3. Dříve jsem dával cca 2 - 2,5 kg, takže se toho asi budu držet. Samozřejmě používám sůl přímo určenou do jezírka.
KOI - nemoc, 3.10.2014 Obsahuje fotku
Dobrý den, dnes jsem přišel o malého KOI - nějaký vřed. Koukám na web, vypadá to jako erythrodermatitis, je to tak? Ryby mám cca 1,5 měsíce nové, mám se obávat dalšího úhynu? Ostatní KOI vypadají OK, čile plavou, vše se zdá v... celý příspěvek >
Zakrytí jezírka na zimu, 14.9.2014
Také řeším co na zimu do malého jezírka. Problém se vzduchováním je spíše jen u malých nádrží, tam však postačí podle mého názoru zase slabší topítko - cca 150 - 200W. Určitě nepojede celou zimu 24 hod denně a pak provoz není tak drahý.... celý příspěvek >
Lak na kámen v kaskádě, 6.9.2014
Dobrý den, potřeboval bych natřít nějakým lakem kámen v kaskádce u jezírka - drží se na něm řasa a černá, špatně se to čistí. Lak musí být voděodolný, bezbarvý, neškodný pro ryby v jezírku,... Něco co používají třeba akvaristi, ti si dělají... celý příspěvek >
PH metr - jaký, 4.9.2014
Tak jsem porovnával přesnost nového kabelového čidla. Po výměně baterií (měl jsem tam co se doma pohledalo, už to přestávalo i vysílat) mi připadá, že ukazuje více. Mám druhé čidlo cca 40 cm nad tím prvním ve vodě, dále mechanický teploměr... celý příspěvek >
PH metr - jaký, 30.8.2014
Tak jezírko jsem letos rekonstruoval - z 1,7 kubíku na 4 kubíky. Z hloubky 1m na 1,25m. Prostě zatím větší nechci. Jezírko beru jen jako dekoraci v zahradě, vodní kaskádka, barevné rybičky, prostě zahrada ožije. Jinak nejsem žádný nadšenec chovatel... celý příspěvek >
PH metr - jaký, 28.8.2014
... tak zatím mi stačí tato jedna meteostanice. To kabelové čidlo má 3 metry. Chystám se to celkově nějak doma pořešit - asi ideálně něco pro Android + cloud - takže veškeré info na mobilu kdekoli,... Asi to už bude nějaká komplexnější... celý příspěvek >
PH metr - jaký, 28.8.2014
Dnes jsem koupil meteostanici EWS-110, má bezdrátové čidlo, které ale má konektor na kabelové čidlo, jež je součástí sady. Bohužel se doprodává, ale podařilo se mi ji koupit, ještě je někde mají, ovšem trochu dráž. Hned jsem čidlo zapojil... celý příspěvek >
PH metr - jaký, 28.8.2014
Děkuji za objasnění. Bohužel ne vše mohu dodržet, například to s umístěním kabelu. Mám totiž celé dno rovné s jednotnou hloubkou cca 120 - 125 cm. Takže kabel musím dát do této hloubky, ale jak doporučujete, dám jej pouze na cca 1/3 dna. Mrzí... celý příspěvek >
PH metr - jaký, 27.8.2014
Děkuji za radu. Napadá mne ještě jedno řešení. Doteď jsem přes zimu používal IceFree 20, plovák s malým čerpadlem 5W. Fungovalo to celkem OK, sem tam v největších mrazech trochu zamrzá, ale nikdy ne úplně. Toto řešení jsem chtěl nahradit... celý příspěvek >
PH metr - jaký, 27.8.2014
Děkuji za info, počítal jsem s větším výkonem. Pokud stačí tak málo, je to super. A pokrytí jen části dna zní logicky. Místo PET lahví ale plánuji topítko, tak cca 100 - 150W, možná by také stačilo menší. Je to pro mne přijatelnější než... celý příspěvek >
PH metr - jaký, 27.8.2014
Dík za odpovědi. Celých 5 let jsem se tak nějak o jezírko staral, voda vždy čistá, problém s řasou na mělčině asi normální, pH jsem měřil jen občas papírky od firmy SERA. Ale to tam bylo pár karásku a 2 KOI kapříci. Nyní jsem to změnil a je to... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika