Příspěvky uživatele - 232.98

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 2.7.2011
Beru to jako prevenci. Právě teď mám čistou vodu, ale bylo by to tak bez přípravků? V prvním roce jsem dost bojoval s řasou, používal jsem různé přípravky na její přímou likvidaci, posléze levnější perkarbonát sodný. Řasa se vždy zlikvidovala, voda... celý příspěvek >
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 2.7.2011
Tak jsem včera (spíše už předevčírem) dal do jezírka Golem S. Dal jsem pro začátek dávku 10 g na 1 m3. Při aktivaci ve sklenici to bylo hodně zakalené, originál bakterie do jezírek to jen trochu zmléční. Golem S je vydatnější, zákal byl velký. Po... celý příspěvek >
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 29.6.2011
Díky za informace. V telefonu s touto paní jsem opravdu jen slyšel, že to nedoporučuje, ale o následcích mluvila jen mlhavě. Já ji chápu, že to prostě nemůže doporučit z její pozice ve firmě, to prostě nejde. Podle bezpečnostního listu je přípravek... celý příspěvek >
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 27.6.2011
2 Jery: ještě se vrátím k bakteriím, jsem prostě šťoural. Volal jsem k výrobci Golem S a ptal se na možnost použití jejich bakterií v jezírku. Mluvil jsem s nějakou techničkou. Rozhodně to nedoporučuje, říkala že se na to ptá hodně lidí, ale... celý příspěvek >
Řasa v jezírku teď na jaře, 27.6.2011
2 LukysCz : Také jsem o tom uvažoval (zaměnit kačírek za placáky), ale je tam jen velmi malá hloubka, kámen by musel mít jen pár centimetrů tloušťku - cca 3 cm, což nevím, zda by se dalo sehnat. A ještě navíc by to měl být vápenec, který je... celý příspěvek >
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 25.6.2011
Díky za rady. Jezírko mám malé, ale celkem asi vše vyvážené. Voda při posledním měření PH 7,2. Proti zelené vodě používím Algorem, letos hned zjara po čištění dna a kačírku kartáčem a jednou po deštích, když jsem nechtěl čekat více dnů na... celý příspěvek >
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 25.6.2011
Můžete, prosím, doporučit dávku bakterií. Běžně se doporučuje 50 - 100g na 10 m/3. Má smysl to nějak výrazně překračovat? Jakou dávku používáte Vy? V diskuzi se zmiňuje ve spojení s bakteriemi výrobek Golem S. Měl bych použít jen tento, nebo je to... celý příspěvek >
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 23.6.2011
Díky za rady. V současné době to asi také nevyzkouším, jezírko mám "hodně" čisté (ale vodu vidím). Nyní používám bakterie Envipond, což je poměrně drahé, pokud bych měl dodržet pravidelné dávkování, potřeboval bych minimálně dva balíčky -... celý příspěvek >
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 22.6.2011
Tak se tu otevřela velice zajímavá diskuze, kterou se zájmem sleduji. Nicméně bych uvítal konkrétní odpověď na moji otázku. Kolik bakterií - jakou dávku - mohu dát do 2 kubíkového jezírka. Jsou v něm ryby - karas, jeseter - vše jen... celý příspěvek >
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 18.6.2011
Také jsem řešil problém s řasou a používal různé prostředky, ale moc spokojen jsem nebyl. Mám jen malé jezírko, cca 2 m/3, letos třetím rokem. Na jaře jsem zakoupil Algae Away a aplikoval, UV lampu jsem nechal běžet. Po cca 10 dnech jsem nebyl ani... celý příspěvek >
Řasa v jezírku teď na jaře, 9.5.2011
... malé pokračování k předešlému příspěvku. Jak už jsem uvedl, na radu zde na fóru jsem zakoupil Algae Away a dvakrát aplikoval. Řasa moc nerostla na fólii, ale na kačírku se objevovala - možná spíše odumřelá. Jak jsem už psal, podařilo se mi ji... celý příspěvek >
Řasa v jezírku teď na jaře, 2.5.2011
Děkuji za reakci. Asi jsem puntičkář, prostě mi to kazí pohled na jezírko. Nicméně jsem dnes podrobně řasy na kačírku (není zas tak světlý, rozhodně ne bílý, fotka trochu zkresluje)  zkoumal a dospěl k názoru, že nejde o rostoucí řasu jako... celý příspěvek >
Řasa v jezírku teď na jaře, 1.5.2011
Trochu jsem přemýšlel a napadlo mne, že by možná trochu problém s nečistotou na břehu v kačírku mohl řešit skimmer. Vzhledem k malému jezírku bych potřeboval něco opravdu maličké, ideálně s vlastním čerpadlem - tak cca 15 - 20 cm. Nevíte o něčem?... celý příspěvek >
Řasa v jezírku teď na jaře, 28.4.2011 Obsahuje fotku
Tak jsem také podlehl a koupil Algae Away. Dal jsem dávku 1g na 1000 litrů (tedy tu vyšší) a po cca týdnu znovu. Dával jsem to rozředěné ve vodě přímo do jezírka. Bohužel zrovna jsem měl technický problém s filtrací, takže to možná trochu... celý příspěvek >
UV lampa - jak zapínat, 28.4.2011
Děkuji všem za vyčerpávající rady. - dnes jsem koupil novou lampu - zvážím použití lampy na cca 12 hodin denně - ne pro ušetření za elektřinu, to je opravdu zanedbatelné, ale aby lampa vydržela spoň dva roky, přece jen není levná a měnit každý rok... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika