Příspěvky uživatele - 153.51

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Tuje Smaragd, 27.11.2014
Dobrý den,  nevím přesně, ale asi se jedná o nějaký kultivar od Thuja plicata, jsou to obrovské thuje, ale do živých plotů se rovněž hodí,    zahradník Podrázský Přemysl...
Cupressocyparis leylandii, 20.12.2013
U Leylandii nebo taky lidově "lejlanďáků" bych trojspon nedělal, je to zcela zbytečné, trojspon se dělá převážně u ptačích zobů - ligustrun atrovirens atd. C. Leylandii sázet stačí bohatě po padesáti nebo šedesáti cm spon, i sedmdesát centimetrů... celý příspěvek >
Jak jste spokojeni s Nancyskou?, 4.12.2013
Nejen to, u Nancyské mirabelky také nemusíte stříkat proti pilatce. Mám 3 stromy na zahradě a s meruňkami se to tady nedá vůbec srovnat. Zatímco meruňky zde dají 1 uspokojivou úrodu tak za deset let, opravdu, tak mirabelky obrok plodí hojně. Každý... celý příspěvek >
Plodové myrobalány 2013, 17.8.2013
Za rannost se vždy platí, buď slabší chutí, třeba ranné třešně a pak dalšími problémy, třeba stálé nálety kosů a špačků. Mít dobře plodící myrobalán i slušně vzdorující pilatkám je počátkem léta milá věc. Myrobalánů-plodů sním každoročně hodně a... celý příspěvek >
Plodové myrobalány 2013, 17.8.2013
Pane Vysloužil, trochu bych si dovolil nesouhlasit. Už to, že se plodové myrobalány poslední dobou tak rozšiřují, má něco do sebe. Mě osobně chutnají velmi, nejraději zasyrova, pokud se utrhnou nepřeszrálé, mají i příjemnou kyselinku. Spíš mě... celý příspěvek >
Rdesno mnohokvěté, 29.5.2013
A jejej, zase Pražák. A další napálený, koukám je nás povícero. Mě Pražák také napálil. K. L.
Kamčatska boruvka, 29.5.2013
Vždy je lepší mít více i různých samosprašných odrůd, protože i ta samosprašná odrůda se lépe opyluje pylem cizím, než vlastním. Je to příroda,  zahradník Podrazský
Tuje Smaragd, 8.5.2013
Souhlasím, thuje pěstuji dlouho a vím, že zájem je hlavně o Smaragdy, které jsou husté a užší než Brabanty. Tedy se sází po půl metru narozdíl od Brabantů, které se sází po sedmdesáti cm, protože jsou celkově širší. Oboje thuje jsou pěkné, ale přesto... celý příspěvek >
Hruška zimní Pařížanka a Pastornice, 15.4.2013
Co O Pastornici píše starší výtisk Mil. Hospodář Zd. Dadák Naše Ovoce?? Pastornice je francouzského původu. Je nenáročná, jenže ze studených půd je ovoce bez chuti, proto Pastornici sázejme do půd teplých. Dužnina je sladká, lehce navinulá s... celý příspěvek >
Mýtus Strýmka, 15.4.2013
ještě připojuji komentář z Naše Ovoce od Zdeněk Dadák nákladem Mil. Hospodáře v Milovicích n. B. z r. 1946 zkráceně:...strýmka je neznámého původu. Naše nejpozdnější a nejotužilejší jablko, ale v červnu-červenci chutná lépe, než na podzim... celý příspěvek >
Mýtus Strýmka, 9.4.2013
Strýmka je dobré jablko, je německého původu a Němci si je velmi cenili spolu s Boikovým jablkem. Strýmka je tak trochu tvrdé kyselé, ale vydrží do jara, kdy chuťově dojde. nám v Liberci špatně dozrávaly a byly kyselé, ale přesto štrůdly byly z nich... celý příspěvek >
Vaše zkušenosti - Pražákovi Droždín u Olomouce?, 5.4.2013
...protože se k tomu Pražákovic familie hanebně chová. Už více zákazníků si i na jiných diskuzích stěžovalo, že stromky z tohoto (zahradnictví) po čase většinou odejdou do (věčných lovišt). Je to pěstované, nebo udržované ve stínu pod stromy, tedy... celý příspěvek >
Vaše zkušenosti - Pražákovi Droždín u Olomouce?, 1.4.2013
Pana Pražáka znám osobně, byly doby kdy jsem u něj i nakupoval v jeho zcela zastíněném zahradě v Olomouci.Výběr má fantastický a ceny vysoké. Jezdí i po různých trzích, manželka mě chtěla udělat radost a v Litoměřicích od něj koupila černou moruši,... celý příspěvek >
Rozdíl mezi Ringlí a Blumou, 23.9.2012
Pánové, nikdo jste zde nezmínili Kirkeho asi slívu, nebo pološvestku? Je výtečná, připadá mi příbuzná k Ruth gersteter a i k Althanově slívě. Je málo rozšířená a na Liberecku v Hanychově se jí říkalo Kozí. Pak také v Liberci v Kateřinkách bývala alej... celý příspěvek >
Reznutí Buxusu, 23.9.2012
Buxus na snímku je spíše sežloutlý, to se stává při nedostatku živin i při velkém suchu. Zálivka a trocha hnojiva by snad spravila. Horší je, že se sem v poslední době začíná rozšiřovat hlavně z Německa "buxusová plíseň", která napadá hlavně... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika