Cupressocyparis leylandii



host - 153.51 (?)
20.12.2013 19:09

U Leylandii nebo taky lidově "lejlanďáků" bych trojspon nedělal, je to zcela zbytečné, trojspon se dělá převážně u ptačích zobů - ligustrun atrovirens atd.

C. Leylandii sázet stačí bohatě po padesáti nebo šedesáti cm spon, i sedmdesát centimetrů je možných. Rostou mohutně a srostkou krásně, žádné obavy. Už jsem jich nějaké množství vysázel i vypěstoval a velmi tomuto náhodnému kříženci fandím, protože se v naších podmínkách dost otužil a je to i vítaná změna k poměrně monotonním thujím,   zahradník Podrázský

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 20.128 (?), 26.1.2013 10:01, zobrazeno: 10634x

Máte nĕkdo zkušenosti s výsadbou cypřišku do živého plotu, který je situován na JZ? Půda dost suchá.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.186 (?), 26.1.2013 18:45

Tak to volte spíše tuje, cypřišky chtějí vlhčí zem.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 120.61 (?), 31.1.2013 13:18

Túje nemám moc ráda, raději bych potom volila něco úplně jiného. Potřebuji odclonit souseda, který postavil přístřešek vysoký 4 m. Původně jsem myslela na opletku, ale ta by potřebovala hodně silnou konstrukci. Nenapadá vás něco, jak ten plot tam vyřešit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.186 (?), 31.1.2013 21:58

Jalovec  - ale musela byste J.communis (ten nenapadá rez hrušňová), nějaký sloupovitý kultivar (Hibernica, Sentinel) - ale ten chce slunce. Máte tam slunce nebo stín?           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 20.128 (?), 1.2.2013 17:00

Je tam slunce a hodnĕ.  Mnĕ jde o tu výšku a hlavnĕ o rychlost.  Já vìm, že nic se nemá uspĕchávat, ale pohled na tu šerednou sousedovu konstrukci je deprimující. Nad jalovcem budu přemýšlet, moc dĕkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.174 (?), 1.4.2013 20:14

Dobrý den. Nevím, zda se někdo už vyjádřil k Vaší otázce, ale i my máme cypřišovce na JZ straně a rostou nám před očima. Máme je už necelé čtyři roky a jsou skoro 4m vysoké. Za ten rok vyrostou tak 80cm. Sadili jsme je od plotu 1,60m a od sebe 90cm. Jsou nádherně husté a vynikají svou mohutností. Na jaře při sadbě jsem do každé jámy dala zahradní substrát smíchaný s hnojivem pro jehličnany, opatrně přišlápla u kořenů a důkladně zalila. Nátahli jsme pod ně zahradní textílii a dali vrstvu kůry. Rozhodně bych tohle nepodceňovala, protože s tím pořádným růstem začnou až následující rok po výsadbě. Je nutné pravidelně důkladně zalévat a o zadržování vlhkosti se skvěle postará textílie a taky neroste plevel, který by je ochuzoval o živiny. Následující dva roky jsem je pokaždé na jaře hnojila pak tekutým hnojivem pro jehličnany. Až od třetího roku jsem je už tak často nezalévala, jen když byly velký vedra v létě. A tím, že máte suchou půdu si hlavu nedělejte. Zpočátku jim musíte dát hodně vody, ale zase nepřelévat, aby jim nezhnily kořeny. Dávali jsme asi 3l-4litry vody na jeden keřík přímo ke kořenům a pěkně je hadicí jemně od shora dolů potříkali, aby natáhly vlhkost a byly krásně zelené. Pokaždé na jaře vyraší na konci větviček tak 20cm světle zelené nové části, které pak zesílí a ztmavnou. Rychle rostou a jsou nádherné v zahradě. Máme jich v řadě 45 kusů a jsou neskutečně krásné a když na ně v zimě nasněží, tak je opravdu na co se dívat. Rozhodně jste si dobře vybrala a pokud jim dáte zpočátku trošku "komfortu", odmění se Vám svou nezkrotnou krásou. Přeji Vám hodně úspěchů a věřím, že se budete těšit z těchto "krasavců" stejně jako já :o). Mějte se hezky. Soňa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.147 (?), 16.4.2013 10:59

Preji hezky den,

na mnoha doporuceni jsem si z techto stromu vytvoril zivy plot, nicmene jsem vysadil 3 kusy na cca 80cm, a tak bych se chtel zeptat na vas nazor, zda-li to neni prilis a rostliny neuhynou. Momentalne maji cca 80 cm do vysky, bocni vetve jsou od sebe vzdaleny tak cca 15cm. V jednom zahradnictvi mi radili 3 kusy do metru, v jinem 1 do 50cm, tak uz vazne nevim. Predpokladana vyska plotu je 2 metry a ucelem je mit nepruhledny zivy plot. Dekuji za rady/vyjadreni...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.134 (?), 6.7.2013 7:15
ZDRAVIM. Doporucila bych tzv. Trojspon, tj. Dve rady pokud mate misto, jednak je mate moc huste a v trojsponu drzi lip tvar ani desetimetrove se pak v zime neohybaji. Sadila bych jeden nejblize na vzdalenost kminku 80.Ty moje jsou ve sponu 1,5 m a maji 12 m jsou nestrihane 8 let a presto krasne huste.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.51 (?), 20.12.2013 19:09

U Leylandii nebo taky lidově "lejlanďáků" bych trojspon nedělal, je to zcela zbytečné, trojspon se dělá převážně u ptačích zobů - ligustrun atrovirens atd.

C. Leylandii sázet stačí bohatě po padesáti nebo šedesáti cm spon, i sedmdesát centimetrů je možných. Rostou mohutně a srostkou krásně, žádné obavy. Už jsem jich nějaké množství vysázel i vypěstoval a velmi tomuto náhodnému kříženci fandím, protože se v naších podmínkách dost otužil a je to i vítaná změna k poměrně monotonním thujím,   zahradník Podrázský

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika