Tuje Smaragd



host - 153.51 (?)
8.5.2013 19:51

Souhlasím, thuje pěstuji dlouho a vím, že zájem je hlavně o Smaragdy, které jsou husté a užší než Brabanty. Tedy se sází po půl metru narozdíl od Brabantů, které se sází po sedmdesáti cm, protože jsou celkově širší. Oboje thuje jsou pěkné, ale přesto lidé většinou volí Smaragdy, možná až v 80ti %.   Hlavně nesázejte thujové semenáče, to jsou ty levné nabídky, protože rostou nevyrovnaně a často mají v zimě hnědou barvu, což je nelákavé.

zahradník Podrázský

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
   
petrusedivka - (1) - 101.145 (?), 26.8.2015 14:07

Velmi pěkný den všem přeji a žádám o radu(y). Ráda bych si jako zahradnice- začátečnice založila na chalupě živý plot z tújí. Dočetla jsem se tady na fóru mnoho užitečných informací, jednu však postrádám. Budu vysazovat túje na chalupě, to znamená, že je nemohu po výsadbě denně zalévat. Otázka zní- Má to vůbec smysl? Otázka číslo dvě- jaro nebo podzim?

Děkuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 209.240 (?), 28.9.2012 22:17

Nesouhlasím s nevhodností Smaragdů na živý plot. Podle mého názoru jsou to ty nejvhodnější tůje.

Ano, rostou o něco pomaleji, než Brabant, ale zase není třeba je tak často stříhat. S frontou trpaslíků nesouhlasím (a i kdyby: já mám trpaslíky rád :-).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 28.9.2012 22:39

Přesně tak. Nevím, kde na to ten pán přišel. Já už jsem viděl hodně vysokých živých plotů ze Smaragdů. A jsou jedny z nejkrásnějších. Kdo si počká, ten se v tomto případě určitě dočká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.172 (?), 29.9.2012 7:13

Na tohle musím zareagovat.Nesmysl, pane Josef. Thuje Smaragd se do živého plotu nehodí a nikdy se nezapojí.Byly vyšlechtěny jako solitery někdy v polovině minulého století.Nevím, ale připadá mi, že jsou někteří lidé snad slepí, bez urážky...:) Smaragdy mají stale kompaktní tvar a stříhání bych vůbec nedoporučoval(proč taky, když byly šlechtěny tak, aby se nemusely tvarovat),ale kdo chce kam pomozme mu tam... takže je rozpěstováváme pro zákazníky také a oni je "mastí" do plotů.Navíc se lépe s nimi dělá.tedy s těmi Smargdy. :)) Rád je pro zákazníky vyrývám, protože mají rovněž kompatní kořenový system a jde to rychleji oproti třeba Malonyanům. Setkal jsem se i s názorem(byl to zahradní architekt),že nerezaví. :D Klidně zreznou, když mají sucho a nebo chytnou houbu do kořenů jako i jiné konifery.Jo také "jde světem" zvěst, že jsou v zimě zelené.Na zimu hnědnou také. Ale vidím i tu, že lidé jsou na smrt přesvědčeni o jejich vhodnosti do živých plotů a navíc jsou odhodláni je i stříhat, chuděry Smaragdy. :D Ještě, že neumí dávat pohlavky. Já tomu říkám styl: "řemeslo drž se...".Ale budiž, kupujte Smaragdy, lépe se nám s nimi dělá...;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.172 (?), 29.9.2012 7:15

Jo a ještě dodám, že je nutné je dávát blíže než klasické plotovky, takže je za ně i více peněz.Takže, jen do toho...:))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 237.36 (?), 29.9.2012 9:15

Každý si může, pokud se je nezná naživo, na internetu vyhledat fotografie živých plotů/stěn jek z Thuja Smaragd, tak z Thuja Brabant. Chtěl jsem sem vložit příklady - odkazy, ale byl by to pouze můj subjektivní výběr; každý zájemce si je může vyhledat sám a posoudit...

"Řadou - třeba i přerostlých - trpaslíků" Smaragdy dlouho zůstanou, pokud se dají příiš daleko od sebe.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 123.5 (?), 28.1.2013 13:03

moje zkušenost se smaragdy: nádherný živý plot do výše 2,5m, sázeny byly jako prostokořenné,1,8m vysoké.Sázela jsem ale hustě 3 rotliny do metru. Ani jedna sazenice nezašla, nehnojím,nezalívám. Jelikož mám málo místa, udržuji plot co nejužší do cca 50cm.Dobře obrůstá ze starého dřeva, v zimě má pěknou barvu.Podle mě je to do úzkého plotu nejvhodnější dřevina. Yvet

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.51 (?), 8.5.2013 19:51

Souhlasím, thuje pěstuji dlouho a vím, že zájem je hlavně o Smaragdy, které jsou husté a užší než Brabanty. Tedy se sází po půl metru narozdíl od Brabantů, které se sází po sedmdesáti cm, protože jsou celkově širší. Oboje thuje jsou pěkné, ale přesto lidé většinou volí Smaragdy, možná až v 80ti %.   Hlavně nesázejte thujové semenáče, to jsou ty levné nabídky, protože rostou nevyrovnaně a často mají v zimě hnědou barvu, což je nelákavé.

zahradník Podrázský

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 233.17 (?), 13.5.2013 11:30

dobrý den nevíte někdo jaký je to přesně typ tují?Zasadily jsme loni a jsem zvědaví jaké mají být přírustky za rok

děkuji


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 233.17 (?), 13.5.2013 11:31

ještě jedno foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika