Vadnoucí výhony clematisu



Marie 60 - (26) - 141.8 (?)
13.9.2012 18:15

Letos se mně stalo s clematisem stejné jako loni, část clematisu začne uvadat, pak zčerná.Nestane se tak s celou rostlinou jen vždy jedná část.Letos už podruhé, poprve jsem odumřelý zčernalý výhon odstranila až u země, clematis po nějaké době začal znovu obrůstat, byl zdravý pěkný, teď se s nim stalo totéž, nejdřív uvadal, pak listy i stonek začal černat.Polovina je dobrá a na té stejné straně zčernalá.Myslíte, že se jedná o tuto,,clematisovou chorobu",jak popisuje paní terez.ka?Proč vždycky se to stane na stejné straně clematisu a není tím zasažená celá rostlina?Prosím, zkuste poradit! Jedná se o clematis plnokvětý, jiné to nedělají.Děkuji za rady!





Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 7.7.2011 18:44, zobrazeno: 6738x

Dobrý den, prosím poraďte, co se to děje s mým clematisem.Je to plnokvětý clematis, koupený letos na jaro, krásně rostl, nasadil poupata a kvete, před pár dny začaly vadnout v horní části výhonky i s poupaty.Jsem z toho nešťastná a nevím si rady.Nejdřív jsem si myslela, že má málo vody, ale tím to není, je zaletý a výhonky vadnou čím dál víc.Prosím poraďte! Taky by mě zajímal název tohoto druhu clematisu.Moc děkuji za každou radu! Marie






Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
terez.ka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 247.10 (?), 23.3.2012 11:23

Svěsí-li plamének najednou listy a výhony a ty začínají hnědnout a odumírat, je napaden „klematisovou chorobou“ - vadnutím plaménku. Je způsobeno bakteriemi, které ucpávají cévní svazky, takže výhony vadnou a odumírají.

Jakmile se objeví první příznaky, seřízněte rostlinu až u země. Zpravidla po nějakém čase opět obrazí ze spících podzemních oček. Prevence: Vyvarujte se každého poškození výhonů (např. požerků slimáků), udržujte listy a výhony pokud možno suché, chraňte rostlinu před přemokřením a odstraňujte příliš hustý porost u úpatí rostliny a také staré listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marie 60 - (26) - 141.8 (?), 13.9.2012 18:15

Letos se mně stalo s clematisem stejné jako loni, část clematisu začne uvadat, pak zčerná.Nestane se tak s celou rostlinou jen vždy jedná část.Letos už podruhé, poprve jsem odumřelý zčernalý výhon odstranila až u země, clematis po nějaké době začal znovu obrůstat, byl zdravý pěkný, teď se s nim stalo totéž, nejdřív uvadal, pak listy i stonek začal černat.Polovina je dobrá a na té stejné straně zčernalá.Myslíte, že se jedná o tuto,,clematisovou chorobu",jak popisuje paní terez.ka?Proč vždycky se to stane na stejné straně clematisu a není tím zasažená celá rostlina?Prosím, zkuste poradit! Jedná se o clematis plnokvětý, jiné to nedělají.Děkuji za rady!





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika