Co na drátový plot



host - 231.226 (?)
4.1.2010 12:39

alebo brečtan na striedačku zelený a panašovaný žltý a biely... je zelený celý rok a je pokoj... a bez práce... Juraj

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 242.132 (?), 4.1.2010 1:26, zobrazeno: 10563x
Zdravím. Na klasický drátový plot chci popínavku která rychle roste. Plot mám na svahu kde svítí od rána do večera. Půda je tvrdá kamenitá. Přemýšlel jsem o chmelu, plaménku, velké fazoli nebo psím víně. Je mi to jedno jen aby to rychle rostlo a rozrostlo. Dík moc.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 4.1.2010 8:02
A co v zimě? Nebyla by lepší stínící folie. Zaschlé popínavky se dosti špatně z plotu sundávají.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.1 (?), 4.1.2010 8:25
v zimě moc na chatě nejsem, tak mi to je jedno, ale od po zbytek roku, kdy jsem na chatě bych nějaké to zastínění uvítal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 4.1.2010 9:09

Dobrý den, vřele doporučuju tak zvané psí víno - přísavník pětilistý (Parthenocissus quinquefolia - doufám že jsem to dobře napsala). Je naprosto nenáročný, odolný, vhodný do vašich podmínek, roste si sám a velmi rychle. Vyplétat z plotu ho rozhodně nemusíte a listí, které na podzim opadá se velice rychle rozkládá, takže ho stačí jen přihrábnout k plotu a máte zároveň pohnojíno. V létě je neprůhledný a na podzim krásně barevný. Jakmile zakoření tak už se o něj nemusíte starat. Přidám foto.

Zdravím Dana

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 4.1.2010 9:15

To loubí jsem vyrobila v půli května a tahle fotka je ze začátku července, v srpnu už to bylo zarostlé úplně celé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 160.1 (?), 4.1.2010 10:05
dík. vypadá to pěkně, myslím, že to tedy zkusím s tím "psím vínem".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 231.226 (?), 4.1.2010 12:39

alebo brečtan na striedačku zelený a panašovaný žltý a biely... je zelený celý rok a je pokoj... a bez práce... Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 4.1.2010 17:12

Břečťan je prima, ale do stínu. Pán píše, že plot je celý den na sluníčku!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.225 (?), 4.1.2010 21:51

Což to zkusit bezdrátově?Tak nějak by to řekl Jára Cimrman.Ale doopravdy, jste smířen s tím, že pokud tam dáte cokoliv vytrvalého, už se toho tak snadno nezbavíte a plot nebudete moci ošetřovat(natírat)?Odolný a stálezelený je zimolez Henryův - viz vlákno stálezelené lonicery.Ale časem udělá na horní části hustou kupu, pokud není řízeně proplétán a ve spodní části pak jako vlastně všechno zůstane řidší.Možná některé letničky by také snesly vaše podmínky i když zpočátku by se musely víc zalévat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.225 (?), 4.1.2010 21:53

Opravuji vlákno neopadavá lonicera

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika