Žloutnutí a schnutí paprik



host - 78.7 (?) 
3.9.2023 11:56, zobrazeno: 1193x
Poraďte co mi zničilo papriky ve skleníku. Začaly žloutnout listy a rychle usychat a opadaly. Na vrcholcích jsou drobné pavučinky. Byl proveden postřik proti molicím a další havěti. Vyzkoušeny 2typy y postřiku proti molicím atd.
Pavučinky
Pavučinky
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 3.9.2023 12:10

pavučinky vytváří při masivním napadení sviluška chmelová, drobný, velmi rychle se množící roztoč, který saje na spodních stranách listů. Nejčastěji v sklenících a foliácích napadá okurky, může napadnout i papriky. Přes léto se vyskytuje volně v přírodě a do uzavřených prostor skleníku se dostane například na oděvu, miluje teplé prostředí bez průvanu v rozsahu cca. 20° - 30° a v těchto příznivých podmínkách se velmi rychle množí, když jedinou generaci dokáže završit během 2 týdnů. Takto na fotce napadené rostliny už asi nebude mít smysl zachraňovat. Opatrně vytrhnout a vynést ven mimo skleník, uložit třeba na kompost pod tlející zbytky. Pokud máte v skleníku ještě další zatím prosperující rostliny, pak postřik doporučenými přípravky uvedenými například na stránkách agromanualshop.cz nebo zakoupení a vysazení dravého roztoče, který svilušky požírá a kterého je možné zakoupit. V takovém případě ale trvá pár týdnů, než roztoč získá nad přemnoženými sviluškami převahu. Otázkou ale je, jestli na začátku září, tedy skoro na konci sezóny je ještě efektivní taková opatření (postřik, dravý roztoč) provádět. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 3.9.2023 18:25

Ty potvory svilušky nepřebývají jen ve sklenících. Letos dokázaly zlikvidovat i celou sadbu paprik (kolem 50), kterou jsem předpěstovával doma. Pravda, objevil jsem je příliš pozdě a nereagoval adekvátně. Světlá barva listů a chlorózy na nich mne měly varovat včas, ještě před pavučinkami. Jenže jsem to přičítal nedostatku světla. Papriky mám jen díky kamarádovi.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 3.9.2023 18:42

U mně svilušky na paprikách ve skleníku neškodí. Letos stačil jeden postřik proti mšicím na začátku léta. Ale okurky napadají pravidelně a je pravda, že se to často zanedbá a to je konec. Když se reaguje včas, dají se rostliny zachránit. Letos už jsem nakládačky zlikvidoval, svilušky neměly. Na jedné krátké hadovce byly dva napadené listy. Už to stříkat nebudu, nemá to význam, u nás už stejně vegetace pomalu končí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 78.7 (?), 3.9.2023 20:37

 Dějuhi za Vaše názory. host

Okurka jsem ve skleníku měl taky, ty uschly jako první. Myslel jsem, že je to plíseň. Potom to napadlo ty papriky, je zajímavě, že rajský plodí bez jediné známky napadení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 3.9.2023 21:13

myslel jsem si to. Nechtěl jsem se ptát, ale nejpravděpodobnější mi připadal stav, že sviluška se namnožila na okurkách a po jejich odstranění z důvodu snahy o přežití vzala zavděk i paprikami. Neznám případ, kdy by sviluška v takovém rozsahu napadla v skleníku jen samotné papriky. Jsem rád, že jste potvrdil mojí úvahu. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 3.9.2023 21:18

může-li si sviluška vybrat, zda napadne v uzavřeném prostoru papriku nebo rajče, zvolí vždy první možnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika