Výsev rajčat



K_R_T_E_K - (23) - 184.121 (?)
3.1.2011 21:36

Ještě je na rajčata moc brzo, budou slabé a vytahané. Ideální je březen. Pokud budou mít sazenice dostatek světla (jižní poloha domu), klidně bych je zasel mezi 10-20 březnem.  Stejně nakonec záleží na počasí v květnu a červnu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 12.16 (?), 18.2.2011 15:57

Nechci vám ubírat nadšení, ale Váš výsev se mi zdá velmi předčasný. Moje už velmi letitá zkušenost : vysévám na MDŽ 8. března do misky s výsevním substrátem. Asi po týdnu začínají píchat. V misce je nechám do 1. dubna (není to apríl) a za každého počasí je přesazuji do nevytápěného skleníku ve sponu10 x 20 cm. Přes řady dám ohnuté dráty a na ně položím a dobře utěsním netkanou textilii ve třech vrstvách. Za těchto podmínek se mi za asi 10 let nestalo, že by sadba byla poškozená ani při venkovní teplotě  -6°C.  Z počátku budete mít dojem, že rostliny toho moc nedělají, ale asi po 14 dnech už je vidět jejich růst. Ke konci období před výsadbou ven už "jedou" jako o závod. Po 10. květnu už jsou z nich "stromy" asi 25 - 30 cm vysoké s tlustým kmenem nafialovělé barvy. Kořenová soustava je obrovská.  První plody venku sklízím v červnu. Zatím jsem pěstoval pouze Starty F1 a vloni poprvé Bejbino, ze kterého jsme byli nadšeni jak chuťově, tak odolností proti plísni. Přeji všem úspěch v pěstování Standa z Pardubic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 18.2.2011 16:09

Pardubice jsou na tom sice trochu jinak než vysočina, ale Váš postup je jednoduchý a zajímavý. Zkusím to letos, kdy mám na zahradu velmi málo času.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.107 (?), 6.5.2011 19:05

Potvrzuji funkčnost postupu pana Standy. Zkusil jsem letos s dobrým výsledkem. Rajčata výborně prosperují a ušetří se otravné kelímkování. Sice to zabírá prostor ve skleníku, ale je jistota, že na policích je nespálí mráz. Musí se dobře naplánovat místo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
K_R_T_E_K - (23) - 184.121 (?), 3.1.2011 21:36

Ještě je na rajčata moc brzo, budou slabé a vytahané. Ideální je březen. Pokud budou mít sazenice dostatek světla (jižní poloha domu), klidně bych je zasel mezi 10-20 březnem.  Stejně nakonec záleží na počasí v květnu a červnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.238 (?), 5.1.2011 9:33

S datumom sa takmer vsetci zhoduju - neskorsi je lepsi. Aj tak by ma zaujimal nazor, kedy to moze byt podstatne skorsi termin a ake musia byt podmienky (vykurovany sklenik atd.) Viem, ze su tu taki, co vysadzaju podstatne skor a su to skuseni pestovatelia. Tak azda ich skusenost so skorym terminom je vich pripade pozitivna. Ale je tu ale.... a to by ma zaujimalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 5.1.2011 11:46
Dobrý den. Mně se skutečně osvědčilo vysévat rajčata pro venkovní pěstování až koncem března. Začínám v pokoji a kuchyni, pak sadbu přesunu do prosklené lodžie. Potom ale nastává problém, že sadba rychle přerůstá. Papriky rostou přiměřeně, ale rajčata velmi bujně. To také pokračuje po přemístění do foliáku. Vliv nočního chladu eliminuji zapálením kelímků, kdysi jsem používala petrolejku.Letos už mám novou, tak budu v případě hrozících mrazíků zapalovat ji. Jenže během krátké doby i ve foliáku rajčata přerůstají a v případě nepříznivého počasí venku je to vážný problém. Musí se instalovat opory apod. Rostliny jsou velmi zdatné, nevytáhlé. Když je vysazujeme ven, už kvetou a sázíme je šikmo. Pokud byste chtěl rajčata pěstovat ve skleníku, je možné vyset rajčata brzy, ale myslím, že je potřeba v tom případě vysévat odrůdy určené pro kryty. Abyste se jako já nepotýkal s džunglí. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.254 (?), 18.2.2011 16:27

O termínech výsevu rajčat se zde vedla diskuze i v minulých letech. Já souhlasím co tehdy psal "vili" myslím, že rajče potřebuje cca 150 dní od výsevu k první sklizni. Pokud chci sklízet koncem června první plody, musím vysít začátkem února. To je 5 měsíců=cca 150 dní. Ti co sejí koncem března by potom mohli napsat, kdy sklízí. Když jsem poslední dva roky sel až začátkem března, dřív než kolem 20.07. jsem sklízet nezačal.Pěstují venku v Polabí, na záhon dávám kolem 10.05. do černé folie,, pokud je nutné, dám kolem nich netkanou textilii.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 18.2.2011 16:41

letos budu sit drive-kvuli ostatnim kulturam, ale obvykle jsem sel kolem 20.3. a sklizel prvni plody od 7.-10.7. (myslim tim ve volne pude)

samozrejme, ze kdyz je dobry rok tak i sklizim jiz v cervnu, i kdyz vysevam ve druhe polovine brezna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 18.2.2011 17:30
Lednový výsev balkonových rajčat...

první sklizeň
první sklizeň

výsev v první půlce února - Pollicino
výsev v první půlce února - Pollicino
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.231 (?), 18.2.2011 19:39

Mirku, také máte pocit, že Pollicino je méně úrodné vzhledem k jiným odrůdám? Já to přisuzuji vzhledem k jeho sladké chuti, ale je to jenom subjektivní pocit. Asi ho vyseju zítra, abych uspíšil sklizeň. Je to můj mazel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika