Rajčata 2024



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 61.249 (?) 
26.10.2023 9:05, zobrazeno: 57514x

Rajčatová sezóna v tomto roce už pro mne skončila. Záhony po rajčatech už mám vyčištěny a jsou připraveny pro rytí. Rajčata mám sklizena, uložena, postupně dozrávají. Jediná práce je stále je kontrolovat a přebírat, načaté vyhazovat a ty skoro zralé přepravovat do bytu. Nic zajímavého. Už nyní připravuji nějaké nové projekty a sháním pro ně vhodná semena (třeba ty partenokarpická rajčata, rajčata pro dlouhodobé skladování, omezení praskání rajčat, zlepšení chuti, sladkosti, atd.). V každém případě, chci příští rok každý nový způsob pěstování dělat tak, abych měl část rostlin také k porovnání se zkušebním vzorkem. Ta partenokarpická rajčata do pařeniště, chci tentokrát vysévat okolo 15.listopadu a to bude pro mne vlastně zahájení sezóny 2024.

           Vladimír

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 26.10.2023 21:37

Což znamená, že další sezóna už nám strčila botu do dveří. Já začnu ještě dřív, příští týden. Vyseju keříčkové, nejspíš Maglia Rosu, Sofii, Mongolského Karlika a z tyčkových Start, Nelinku, Bejbino a Ailsa Craig. Můj sen je ochutnat první rajčata 29.2., ale pokud to bude později, vůbec nic se neděje. Chtěl bych mít jen jednu rostlinu od každé odrůdy, ale vysít musím víc semínek, jenže netuším, zda budu dost mentálně silný, abych pak zlikvidoval ty slabší. Nikdy předtím jsem to neudělal. A následně dostával "držťkovou" od manželky, že je toho moc. Více porcí.sad

Je také nejvyšší čas objednat semínka na jaro. Chci se podívat, jaké nové plísni odolné odrůdy se objevily na trhu. S Mírou už tvoříme sehraný tým, pokud by měl někdo zájem se připojit, není problém. Na profilu už mám emailovou adresu. Ale protože dva poslední roky jsem problémy s plísní neměl, přemýšlím i o poněkud větším neodolném kontingentu "ňamek". Třeba 10 rostlin a 20 odolných (ty pak i řízkuju). Tím ovšem nechci říct, že odolné odrůdy jsou méně chutné obecně. Namátkou Primabella, Honey Moon, Mountain Magic, Apple Berry Red (Míra říká, že i Orange) rozhodně na seznam chuťově skvělých rajčat patří. Na osmičku dosáhnou i Crokini, Rubylicious, Crimson Crush i Cocktail. A z keříkových Galahad a Defiant, ale jejich semínka se těžko shání (mám ale schované jejich F2 - i pro případné zájemce).

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 28.10.2023 0:26

Tak pro upřesnění, nové PhR odrůdy se objevily. Vybral jsem z nich Resibella OP, Rezi OP, Vinagrande OP, Sunviva žluté OP a Bauna F1. Je jich ještě několik dalších, ale soustředil jsem se na OP odrůdy, ze kterých si mohu se zárukou genetické identity ponechat semínka. V současné době registruji tyto OP plísni odolné odrůdy: Mountaineer Delight, Mountaineer Pride, Primabella a Rondobella. Mám jejich semínka, ale podělit se můžu jen o Rondobellu. Takže ty ostatní budu muset zahrnout do plánu na příští rok kvůli semínkům. 

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Tomáš M. - (15) - 230.81 (?), 2.1.2024 17:54

Loni jsem z PhR odrůd zkoušel Primabella, Resibella a Rondobella. Osvědčila se pouze Primabella, která byla chutná. Rajčata Resibelly měla příšerně tuhou slupku. Rondobelly měly zase podivnou jakoby "umělou" chuť a navíc byly citlivé na hnilobu špiček - pravda záhon byl zřejmě trochu přehnojený, ale u jiných odrůd, které jsem tam pěstoval se hniloba špiček neobjevila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 61.48 (?), 2.1.2024 18:01

Využil jsem nabídku ze Slovenska a měl bych teď někdy dostat pár semínek Primabella. Byla mně nabídnuta výměnou za Mountaineery a více méně se tato nabídka nedala odmítnout. Snad pro jednu tuto rostlinu najdu někde místo.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 2.1.2024 21:53

Nebudeš litovat.smiley

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 3.1.2024 14:23
Dnes došla semínka.
rajčata
rajčata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 3.1.2024 14:29
Aztek po 5 týdnech.
rajčata
rajčata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 3.1.2024 20:31

Ty vzadu nebyly po světlem, že? Ty vepředu jsou parádní. Radost na ně pohledět.

Tak já taky pošlu dnešní fotky. Čtyři (2 Start, Sofie a Bejbino) mají už plně rozvinutých několik květů. A další už také otvírají poupata. Stejně je zajímavé, že ačkoliv dostávají stejnou péči i směs, liší se jak vzrůstem, tak vývojem. Každé to semínko jedné odrůdy je jinak vitální. Ale ty je máš jako z kadlubu.

Také už mají poupata v dalším patře.

Milan

3.1.24 Kvetení
3.1.24 Kvetení
3.1.24
3.1.24
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 61.48 (?), 3.1.2024 20:45

Jsou krásné, je vidět, že je pěstuješ s láskou.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika