Poraďte odrůdy



host - 132.254 (?)
31.10.2014 20:11

Chce to pročíst hodně příspěvků, kterých tady opravdu je požehnaně, a pak se rozhodnout a vyzkoušet. Určitě nejde poradit jednoznačně dle vašich požadavků... Ale pokud chcete názvy, tak za mě rajče Strillo F1 a Bejbino F1, paprika Granova, okurky nemám vyzkoušené.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Igi - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 187.109 (?), 31.10.2014 13:25, zobrazeno: 3405x

Chtěl bych se už teď zeptat (na jaře už člověk může leccos zapomenout co letos pěstoval apod. :-D), jaké odrůdy rajčat, paprik a okurek zvolit. Zahrada cca 350m.n.m. Napíšu co od odrůd očekávám:

rajčata:

- co nejvyšší odolnost vůči plísni a nemocem

- velký výnos

- spíše tyčkovou odrůdu(ale příp. se nebráním ani keříčkovým)

- nějakou kulatou červenou odrůdu(ně nějaké hruštičky apod.)

- Spíše nějaké menší šťavnatější plody, aby pokud možno neměly takový ten dřevnatý prostředek

- pěstovat bych chtěl většinu ve fóiáku a pár jich dát i ven na záhon

papriky:

- odolnost vůči nemocem, velký výnos

- nejspíš dvě odrůdy - jednu nějakou sladší s velkými šťavnatými, sladkými plody

- druhá odrůda nějaká trošku pálivější, ne ale moc

-pěstovat je budu ve fóliáku

okurky:

- co nejvyšší odolnost vůči plísni a nemocem, velký výnos

- spíše salátový typ, nějakou šťavnatou odrůdu(dobré by bylo aby měly jemnou slupku), spíše větší plody(ale to je celkem jedno)

- pěstovat je budu ve fóliáku vertigo na síti, pár bych možná zkusil naroubovat na tykev

Děkuji všem za pomoc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 132.254 (?), 31.10.2014 20:11

Chce to pročíst hodně příspěvků, kterých tady opravdu je požehnaně, a pak se rozhodnout a vyzkoušet. Určitě nejde poradit jednoznačně dle vašich požadavků... Ale pokud chcete názvy, tak za mě rajče Strillo F1 a Bejbino F1, paprika Granova, okurky nemám vyzkoušené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Igi - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 187.109 (?), 1.11.2014 23:03

Díky za tipy, pročítal jsem diskuze a to Bejbíno chválí většina lidí, takže ho na jaře kupuju, ještě by mě zajímalo, jestli má vliv u jaké firmy koupím, četl jsem v diskuzi něco o tom, že nejlepší jsou ze SEMA..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika