Pěstujete rajčata, případně okurky, ve skleníku?



host - 42.60 (?)
25.4.2013 19:25

Dobrý den chtěla sem se zeptat.. přerosli mi rajčata o trochu vic mohla bych je v pulce ušmiknout-?  některá už jdou do květu nebude to vadit?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 166.118 (?), 30.6.2012 14:31

Nemyslím, že jde o problém hnojení. Celkový úhrn tepelné energie, chcete-li stupňodnů, je ve skleníku výrazně vyšší. Stejně jako naroste ve středozemí fíkus do rozměrů našeho ořechu, narostou ve skleníku rajčata do několikametrové výšky, kterou lze částečně omezovat zakrácením terminálu, ovšem již v této době, což je zase z pohledu úrody škoda. Ale to je zas debata na jiné téma, prostě přerůstání ve skleníku existuje a je nutno se s ním nějak vyrovnat - spouštěním dolu, tvarováním podél střechy, zakracováním, vedením na více výhonů a já nevím jak ještě. R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 38.148 (?), 5.4.2013 14:41

Možno bude pre vás zaujímavá informácia, ako pestujú rajčiny vo veľkom produkčnom skleníku v Hornej Potôni. Predpestované rastliny o dĺžke cca 0,5 m sa sadia v januári do vankúšov z minerálnej vlny, ktoré sú zalievané kvapkovacími ihlami. Rastliny sa obtáčajú okolo špagátov spustených z konštrukcie skleníka. Keď rastliny narastú na cca 2 m, začnú sa špagáty uvoľnovať a presúvať v smere radov. Tým rastliny klesnú, a vodorovne sa položia do hákov, umiestnených popri vankúšoch (rastový vrchol rastie stále po špagáte smerom hore). Do konca sezóny (december) narastú cca 15 m, uvoľnovanie špagátov je postupné, podľa toho ako rýchlo rastú.

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 29.47 (?), 24.4.2013 21:35

Po čase ma práca priviedla opäť do skleníka. Paradajky už majú dobre vyše 5 m. Sú spustené o 5-6 otočiek nosného špagáta, ale ešte sa nie celkom dotýkajú hákov. Na to im treba ešte dva - tri týždne podrásť. Pripájam foto pre názornú ukážku.

Peter




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 29.47 (?), 26.4.2013 8:59

Pre zaujímavosť pripájam ešte foto zo susedného skleníka. To je dilema - paradajky vs. kvetinová nádhera :-)

Peter



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 7.3.2013 18:59

Postupem času pročítám starší diskiuze a opět jsem narazil na Váš návod na výrobu spirál, který už se z mé paměti vytratil. Jelikož jsem pro letošní sezonu značně rozšířil "vozový park" přemýšlel jsem co použiji k vyvazovánéí rajčat. Nu a tak začal vrčet soustruh a první várka ja na světě.   Moc Vám děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3250) - 5.149 (?), 8.3.2013 7:10

Budu rád, pokud Vám tyto spirály budou sloužit. Musím si také nechat ještě nějaké natočit. Přeji pěkný den.

                        Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 42.60 (?), 25.4.2013 19:25

Dobrý den chtěla sem se zeptat.. přerosli mi rajčata o trochu vic mohla bych je v pulce ušmiknout-?  některá už jdou do květu nebude to vadit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 26.4.2013 13:07

proboha a proč, to jako ustřihnout spodek?Nebo jak?Já mám taky některé přerostlé a s poupaty, pak jich prostě zasadím co nejhloub a je to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.60 (?), 27.4.2013 17:31

Vždyt obrostou.. nevim jak chcete sázet 2metry vysoké rajčata co nejhloběji..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 27.4.2013 18:23

tak proč se tu na to ptáte, když si dokážete sám odpovědět-rozstřihněte je tedy třebas natřikrát... když víte že obrostou.Co tedy chcete radit.A dvoumetrový rajčata v dubnu, ty nemívám ani v srpnu na záhoně.Jinak i přerostlá rajčata se dají dát hodně hluboko- naplocho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika