Pěstování rajčat v seně



Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 232.70 (?)
14.5.2014 11:46

Také používám posekanou trávu jako mulč. Dávám 1 až 2 dny zaschlou, ve slabší vrstvě, ale tak aby neprosvitala zemina a né přímo ke stonku. Asi 2 cm od něho. Posekanou trávu beru z hromady bývá i zapařená a teplá.Slimáků mám také mraky ale rajčata mi neožrala. Večer je sbírám i sypu granule, ale k rajčatům je ani nedávám. Když tráva slehne a někde prosvitá tak ještě přidám. Během léta ještě přidávám. Je to ulehčení práce, neroste tam plevel. Na podzim přidávám ješte sekačkou rozsekané spadané listí z jabloní a rozsekané afrikány a vše zaryji. Seno bych také klidně použila, ale rozsekala bych ho sekačkou, lépe by se s ním manipulovalo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 65.144 (?), 14.5.2014 8:57

Mulcujete take ve skleniku? Co se mini suchou trávou od rotační sekačky? Od rotacni sekacky mam travu, ktera neni sucha, ale zelena. Davate ji nejak proschnout? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 14.5.2014 9:23

Běžně ji dávám jako mulč ke stromům a zde stačila proschnout. Potom jí během léta dávám jako mulč k paprikám a rajčatům do skleníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 14.5.2014 9:32

A kdyz ji tam dam rovnou tak to bude spatne ? Nedavno jsem daval k malinam, povrch rychle oschnul. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
altosch - (34) - 135.172 (?), 14.5.2014 10:19

Myslím, že u trávy je důležité, aby jí nebylo moc. Ve větší vrstvě se zapařuje a hnije. Lépe je nastlat tenčí vrstvu a při příštím sečení přidat. Pokud je čas, nechávám ji před umístěním na hromádce jeden nebo dva dny zavadnout - pak se dá dát více a rychleji schne.

Další možnost je použít mulč i jako hnojivo. Někdo dává kopřivy, které mají velký obsah dusíku a při zalévání a deštích se tento údajně uvolňuje (vyluhuje) do půdy.

Velmi se mi osvědčila suchá tráva, která ležela přes zimu v tenké vrstvě na louce po podzimním dosekávání. Je úplně světlá, tuhá a připomíná slámu.

Ve všech těchto případech se tedy v podstatě mulčuje senem, protože je dostupnější než třeba sláma, dřevní vlna a podobně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 232.70 (?), 14.5.2014 11:46

Také používám posekanou trávu jako mulč. Dávám 1 až 2 dny zaschlou, ve slabší vrstvě, ale tak aby neprosvitala zemina a né přímo ke stonku. Asi 2 cm od něho. Posekanou trávu beru z hromady bývá i zapařená a teplá.Slimáků mám také mraky ale rajčata mi neožrala. Večer je sbírám i sypu granule, ale k rajčatům je ani nedávám. Když tráva slehne a někde prosvitá tak ještě přidám. Během léta ještě přidávám. Je to ulehčení práce, neroste tam plevel. Na podzim přidávám ješte sekačkou rozsekané spadané listí z jabloní a rozsekané afrikány a vše zaryji. Seno bych také klidně použila, ale rozsekala bych ho sekačkou, lépe by se s ním manipulovalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika