Papriky 2015



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?) 
5.12.2014 18:08

díky, take ji zkusim, mam to stesti, ze paprikam se venku dari vytecne, skoro lepe jak ve skleniku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3245) - 173.17 (?), 5.12.2014 5:03

Pro nadcházející sezónu jsem dostal od manželky dva příkazy. Nepěstovat zeleninové- sladké papriky a snížit počet rostlin rajčat cca o 100 ks. Předpokládám plnění na 50 %, rajčata zůstanou a sladké papriky pěstovat nebudu (snad jen s výjimou Pimiento Najerano Rojo ve čtyřech 30-ti litrových kbelících).wink Z pálivých mám pár semen Beros, ale mám také plný sklep zavařených. Tak na zahradě jen nějaká ta rostlinka pro radost. Vlastně jsem počítal s tím, že Berosy nahradím paprikami Jalahot F1 (pečené plněné tvarohem nebo Lučinou mně moc chutají), ale cena semen na webu SEMO mne docela překvapila (sáček 15 semen za 43,50 Kč). Asi místo Jalhotů vyseji Jalapeňo ze semen z letoška, chutnají úplně stejně, jen jsem měl pocit, že úroda byla trochu nižší (ale to mně nevadí, doženu to množstvím rostlin). Mám ještě semena pálivých Ohnivec a Guindila Vasca, ale nevím kdo by to jedl.
           Vladimír
PS.: Manželka papriky jíst nesmí a rajčata jí moc nechutnají

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 5.12.2014 8:18

tak to celé zalilkujte a bude to, lilek je základní zeleninou, pokud si clovek da tu praci ze zacatku s recepty a zkousenim, bude mit vetsi spotrebu lilku jak brambor, tak jako ja :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 5.12.2014 18:27

No lilky jsou super, když člověk ví, co s nimi.Letos sem měla 4 kusy rostlin a pro potřeby dvoučlenné domácnosti to postačovalo.Mohu je kvůli místu pěstovat jen v nádobách, takže počet 5-6 ks letos nepřekročím.Odrůda Violetta Lunga, pokud semena budou klíčit, když ne tak Nero, a semínka z koupeného hodně zralého lilku jako pokus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 5.12.2014 18:34

nechci tu,,zaplevelovat´´ toto téma, ale zkuste si zadat na netu lilek načerno-nejlépe s rýží a zkuste, je to mnamka!-navic tam padne hodne lilku, takze ja budu pestovat znacne mnozství i nadále :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 5.12.2014 18:46


hned se mrknu

tak vypadá to velmi jedle,určitě to zkusím,až vypěstuju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3245) - 173.17 (?), 7.12.2014 7:34

Ten recept se mně opravdu líbí. Jen je škoda, že jsem ho neviděl někdy tak v září, kdy jsem sklízel těch pár lilků co se mně urodily. Uvařit to a ochutnat to bych jistě zvládl. Všechny jsem je rozdal v rodině. S mým pěstováním je to vždycky tak, něco napěstuji a pak nevím co s tím (už jsem pěstoval i artyčoky, ale nikdy jsem je neochutnal- vyschly v lednici). Asi bych měl změnit postup, zajít do „kšeftu“, koupit jeden lilek, uvařit ho na černo, ochutnat a teprve potom přemýšlet, jestli v roce 2015 nějaké lilky pěstovat.
           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 7.12.2014 8:29

jakozto temer vegetarian jim tedy hodne zeleniny tak se vari zelenina neustale a tak tech receptu na mene zname druhy znam vice, nicmene ten lilek načerno zkuste, lilku tam padne opravdu hafo :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 23.1.2015 8:57

Hamík... buď jsem je sbírala nezralé nebo jim něco chybělo, ale byly nahořklé. Jediné chutné kusy byly listopadové, po delší odmlce ve sbírání, ani jsem nevěděla, že tam ještě jsou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 97.218 (?), 26.12.2014 18:41

zdravím, taky už bych rád vysel kolem 10.ledna jen nevím jestli to není moc brzy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika