paprika pro venkovní pěstování



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?)
3.10.2014 17:42

Tak jsem v pondělí otrhal ty Berosy, byla jich plná igelitka. A to bylo jen na záhonu 1,2 x 2 m. Ještě se mně podařilo upéct dva plechy Jalahot, ale co těmi Beros stále nevím.

                        Vladimír

Sklizeň
Sklizeň
Záhon
Záhon
Pečené Jalahot
Pečené Jalahot
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 13.255 (?), 26.9.2014 15:26

Také si dovoluji poslat fotku mojí úrody paprik. V květináči 2 odrůdy - Hamík a neznámá odrůda ze semen papriky koupené v Lidlu. Obě jsou výborné. Rostou celé léto venku a žádné plísně ani jiné potvůrky. Jak je dám do skleníku musím je stříkat.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 26.9.2014 17:44

Ještě pár takových pěkných fotek paprik a začnu uvažovat o jejich pěstování. Ale pořád mám dojem, že letošní rok byl a stále ještě je pro papriky ideální a trochu mimořádný.

                                                            Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.152 (?), 26.9.2014 17:51

Záleží jak kde... Já mám venku paprik přehršle, všechny ale zelené a do konzumní zralosti už nedojdou. V podstatě od srpna nám prší, papriky hnijí... Pravda, je to o něco lepší než vloni, kdy papriky o takovém čase spálil mráz...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 27.9.2014 18:36

Taky mám paprik přehršle, ale všechno je pálivé. Sladkou jsem měl jen jednu rostlinku, španělskou Najerano Rojo. Škoda, že jsem jich neměl více, tento rok by se zadařilo. Zkusím to příští rok, ale nevím, většinou se mně papriky nedaří. V pátek jsem sklidil Jalahot F1, dnes jsem upekl jeden plech těchto papriček naplněných Lučinou s tvarohem. Půlka pro mne (už je snězená), druhá pro syna. Ale pořád těch Jalahot zbylo na 3-4 plechy. A k tomu mám ještě natrhanou pořádnou porci Jalapeňo, což je obdoba Jalahot. V pondělí mne čeká otrhání beraních rohů Beros, kterých je tam minimálně půl igelitky- potřebuji uvolnit záhon, abych mohl pokračovat v rytí. Chci je namíchat do zelí, které budu dávat kvasit (před kvašením). Nevím co to udělá- nemáte někdo zkušenosti?
           Vladimír

Takové papriky jsem měl letos pěstovat
Takové papriky jsem měl letos pěstovat
Jalahot
Jalahot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 27.9.2014 19:25

no beranni rohy se letos opravdu vyvedly, kazda rostlina dala pres 50plodu (Ohnivec) a Jalahot plodi kazdorocne slusne, dnes jsem je vypreparoval a dal do mrazaku-v zime do thajskych jidel idealni :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.120 (?), 28.9.2014 6:12

Podle mého názoru budete mít to zelí zbytečně jako břitva.My dáváme na celý soudek(10 i 15 l) tak 2-3 normální malé čilipapričky a je to tak akorát, aby bylo lehce pikantní.Zrovna tak do nálevu na okurky, aby nebyly mdlé 1-2 a na ostřejší 2-3(taky podle velikosti že?) většinou do dvojitého nálevu(1l octa a 3,5 j vody,2x deko atd.)

J a Olí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.173 (?), 28.9.2014 8:30

Pro milovníky chili je jeden zajímavý recept, který by snad stálo za to vyzkoušet:

10 najemno nasekaných chilli papriček
1/2 hrnku cukru
1/2 hrnku kalifornských sušených švestek (z Lidlu)
1/4 hrnku oleje (olivového nebo slunečnicového)
1 hrnek vody
1 lžíce octu (vinný)
1 lžíce kuřecího vývaru
4 stroužky nasekaného česneku
1 čajová lžička soli
1 polévková lžíce sójové omáčky
1 lžička čerstvé limetkové či citronové šťávy
1 rajčatový protlak - italský z Lidlu
1 hvězdičku badiánu
 

Švestky, badián, česnek, ocet, vývar, sůl, cukr, vodu a olej dáme do hrnce a uvedem do varu.Vaříme do rozvaření švestek cca 20 minut. Dle potřeby ředíme vodou. Olej celou omáčku výrazně zjemní, uhladí a myslím, že v žádné chilli omáčce by chybět alespoň v malém množství neměl, protože skvěle ladí pálivost z takové té "sprosté" na rafinovaně kulatou. Aniž by ji nějak zvlášť bral na síle.

Přidám chilli a vařím dalších max. 10 minut. Pak rozmixuju do hladka horké v hrnci ručním mixerem. Vrátím na oheň, přidám protlak, 1 lžíci citronové šťávy, 1,5 lžíce sójové omáčky a špetku mleté skořice (jen tak málo, aby nebyla téměř znát, jen oživila omáčku). Už jen krátce, nejvýš 5 minut povařím a případně přidám trochu vody, je-li omáčka příliš hustu. Ochutnat, případně dosolit, nebo dokápnout sojovku podle chuti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 28.9.2014 11:08

Nevím kolikanásobně je Beros méně pálivý než čili paprička, ale běžně ho zavařuji do trochu upraveného nálevu na okurky občas si jich jen tak pár sním. A to nejsem jak se říká žádná plechová huba. Dokonce když jsem začal Beros pěstovat (byl deklarován jako mírně pálivý), tak jsem do sklenice přidával ještě nějakou pálivou papričku. Dnes mám pocit, že je Beros daleko pálivější a přitom používám semena od stejné firmy. Moje představa je na 5 kg krouhaného zelí přidám cca 30 dkg Berose (bez lubů a semínek). To by pro mne mohl být po vykvašení takový salát na pochutnání (nikdo jiný u nás doma pálivé nejí). Jen mám strach aby ty papriky neměly nějaký negativní vliv na kvašení. Zkusím to, pokud se to nepovede, tak je ještě možnost salátu podle receptu na zelí s křenem, jen místo křenu paprika.
           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 3.10.2014 17:42

Tak jsem v pondělí otrhal ty Berosy, byla jich plná igelitka. A to bylo jen na záhonu 1,2 x 2 m. Ještě se mně podařilo upéct dva plechy Jalahot, ale co těmi Beros stále nevím.

                        Vladimír

Sklizeň
Sklizeň
Záhon
Záhon
Pečené Jalahot
Pečené Jalahot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 3.10.2014 19:51

Tak já peču beraní rohy, odrůda Artist na plechu vytřeném sádlem, papričky trochu vyválím v tuku, aby byly obalené, okořením,upeču dohromady s brambory a lilky.Ty Jalahot vypadají lákavě, to by mi taky chutnalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika