Nemocné okurky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?) 
29.6.2014 10:19

Sviluška se projevuje ve sklenících se suchým vzduchem, hniloby spíše při vyšší vzdušné vlhkosti. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 29.6.2014 16:06

Před chvílí jsem kontroloval rostliny ve skleníku a krom pár svilušek a nějaké té mšice, jsem objevil opět obrovské kolonie molice a hlavně jejich larvárních stádií (viz snímek). Ošetřoval jsem před pár dny EKO prostředkem Rock Effect (neměl jsem nic jiného po ruce), a ten má nejlepší účinnost tehdy, pokud z něj vezmete víčko a tím následně zamačkáváte jednu molici za druhou. Stručně řečeno, stojí za velký kulový.

Molice je u mne letos velmi přemnožena, i sviluška je proti ní břídil, příznaky na listech krom podobných výše na foto, černý matný povlak na horní ploše listů, nejspíše nějaké extrementy molice.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 29.6.2014 13:00

Nevím zda se jedná o stejného tazatele (různá IP), ale to plesnivění a černání s tím nemusí přímo souviset, možná jen rostlina plody neutáhne a tak je shazuje. Chtělo by to fotku, ale nechat na rostlině malé plody plesnivět a neodstraňovat je ihned pokud jsou špatné, tak tady je pak každá rada drahá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Igi - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 187.109 (?), 29.6.2014 16:02

Nene, jsem někdo jiný než zakladatel vlákna, dal jsem sem fotku, že možná má paní stejný problém jak já. A jinak na mém okurku plody nehnijí, akorát některé malé plody přestaly růst a zežloutly. Tak nevím jestli je to ta černá hniloba, nebo ty svilušky...  Mělo by nějaký smysl použít roztok mléka a hypermanganu jak tu v jiném vlákně někdo psal?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 29.6.2014 16:14

Černá hniloba to nebude, bude to sviluška nebo plíseň. Vemte lupu a prohlídněte poškozené listy zespod zda tam není škůdce. Je potřeba si na to dát bacha, protože i mě se již stalo že jsem léčil plíseň a rostliny mi decimovala sviluška.

Velké plody odstraňte ať může rostlina regenerovat, ty zežloutlé taky zavčasu uštípněte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 30.6.2014 19:04

Přikládám snímky mých listů okurek ze skleníku a přiznám se, že začínám být bezradný. Na listech je šedivý až černý sametový povlak, padlí nebo nějaká houba? Listy napadené padlím vypadaly vloni jinak, povlak byl jen bílý, černý sametový povlak je navíc i na polici skleníku. Výkaly nebo špinavá medovice škůdců, kterých je na listech bohatě? Po podrobnějším ohledání to vypadá že tam svilušky nejsou, jen asi "patnáct" jiných škůdců, včetně mšic jako svilušky vypadajících (mají jinde tmavé "ťupky"). Poškozené listy ulamuji, okurka již naštěstí rodí a má dost přírustků. 

Setkal jste se někdo s něčím podobným? Na breberky zkusím Vertimec, Decis ani Rock Effect nezabral.








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 30.6.2014 19:41

Padlí okurky-Sulikol K, Kumulus,Ortiva, Score,Topas.

Molice skleníková.Všechny generace škodí sáním na spodní straně listů a vylučováním medovice.Je považována za nejškodlivějšího škůdce ve sklenících. Molice jsou přenašeči virových chorob rostlin, sání vede k chřadnutí rostlin, tvorbě chloróz a vadnutí listů, medovice znečišťuje plody, listy, květy.

Pomáhá prevence, mj.jarně-zimní síření skleníků, chem.přípravky-Mospilan, Karate,Ninja,Biool, aj.,predátoři-vosičky Vosička Encarsia formosa klade vajíčka do larev molic, ve kterých se pak vyvíjí její larvy. Po krátké době se z napadených kukel molice líhne nová generace vosiček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zuzinda - (24) - 208.3 (?), 30.6.2014 20:24

Dobrý den,

připojuji se, na verandě domu mám 4 roubované okurky + 1 neroubovanou, které mně začátečníkovi dělají radost, zespod listů jsem objevila molice, spočítala bych ja na obou rukách dohromady na 5 rostlinách (na některých vůbec nejsou), je mi líto tak brzy použít postřik, už tam mám malé okurky. Nicméně po přečtení jaké jsou to potvůrky bych asi měla. Poradíte zda počkat, třeba je rozmačkat nebo ihned aplikovat postřik ať nemají šanci se rozmnožit? Plody před postřikem otrhat nemusím pokud jim nic není, že? V blízkosti mám papriky, ty bojují se mšicemi (za ne/pomoci Rock Effectu).

Děkuji!

Molice
Molice

1 větší okurka a mnoho malých
1 větší okurka a mnoho malých

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 30.6.2014 21:22

Pokud těch několik jedinců zvládnete zničit mechanicky, klidně můžete.Ale ani v případě postřiku npř. Mospilanem se nemusíte obávat poškození krásných rostlin, a jejích plodů.Před, ani po ošetření přípravkem nemusíte plody otrhávat, jen je třeba u plodů dbát OL.U Mospilanu uvádějí systémovou účinnost, tzn. po postřiku učinná látka, která hubí škůdce proniká do pletiv rostliny, a je po nějakou dobu přípravena v případě potřeby zničit škůdce.Pokud se rozhodnete pro jiný chem.přípravek, požádejte prodavače o odbornou obsluhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.131 (?), 30.6.2014 19:51

A delal jste nejaky postrik proti padli ? U popisu padli okurky se uvadi - V některých případech se na bílém vzdušném povlaku houby objevují i velmi drobné černé plodničky.

Decis neni do okurek na breberky registrovan (nevim proc), Rock Effect je pouze pomocný prostředek (zvýšení odolnosti vůči škůdcům, sníží zájem škůdců o ošetřené rostliny - no nevim). Na breberky, cili save a zrave skudce bych zkusil spis Karate nebo lepe Calypso (Vertimec bych si posetril na svilusky). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika