Mini, Bibi, Datlo od Semo



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?) 
28.7.2014 7:02

Musím potvrdit, že Tomatoberry z přesevu (F2) mi také moc chutná. Porovnat chuť s originálním hybridem nemohu, protože ze dvou semen F1 se mi nepodařilo vypěstovat ani jednu rostlinu. Myslím, že i do budoucnosti se spokojím s těmito rajčaty z přesevu.

              Mr Big

Tomatoberry F2
Tomatoberry F2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 14.7.2014 6:34

Prostě každému chutná něco jiného. Já například nemusím tak vychvalovanou Sladkou děvočku (ani dříve propagované Ildi). Ale doporučuji všem, aby sami ochutnali to nové cherry rajče Mini a aby se sami rozhodli, jestli dále pěstovat nebo jak vy píšete vyřadit ze svého sortimentu. Předpokládám, že semena nebudou zas tak drahá a místo pro jednu dvě rostlinky se vždycky najde. Jinak nejsem vášnivý pěstitel cherry rajčat, dávám přednost rajčatům větším a pokud jde o chuť je pro mne number 1 stále rajče Start F1. Letos uvidím jestli se preference chuti náhodou nezmění, pěstuji totiž cca osmdesát nových odrůd.

                        Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 14.7.2014 7:14

je to tak, kazdy musi zjistit co komu chutná a take jaka sorta u nej poroste, jak jsem jiz psal-u nas je jasnym vitezem v cherry rajcatech a koktejlovych Nastja S.-zadna odrudu se ji nevyrovna a pak dve Black Cherry a Kis Mis Oranževyj maji take stabilni misto predplacené, tez Mosaico F1 neni spatne, ale cena osiva nedela z teto odrudy prilis idealni odrudu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 130.30 (?), 20.7.2014 14:38

Zdravím Mirek, nádhera tie Vaše rajčinky - hlavne tie tomatoberryyes

Moje rajčiaky od Vás sa ešte len začínajú tvoriť a kvitnú vo veľkom. Najkrajšie sú početné súkvetia S.děvočky. Do akej veľkosti a váhy Vám dorastajú plody S. Děvočky a Tomatoberry? Už sa teším na ochutnávkusmiley, len aby nám počasie prialo...

Prosím Vás máte nejaký fígel ako zabezpečiť zálievku pre rajčiaky v nádobe počas týždňovej neprítomnosti - napr. 2L PETku s vodou prevŕtaným uzáverom do hliny...?

Prikladám fotky - rajčiaky na záhrade a vo vreci na balkóne (tu je problém s vysychaním hliny)

S.Děvočka a Tomatoberry na záhrade
S.Děvočka a Tomatoberry na záhrade
S.Děvočka na záhrade
S.Děvočka na záhrade
Supersladké (
Supersladké ("superkyslé") na záhrade
Stupické polné ranné a S.Děvočka vo vreci na balkóne
Stupické polné ranné a S.Děvočka vo vreci na balkóne
Stupické polné ranné a S.Děvočka vo vreci na balkóne - detail súkvetie Děvočky
Stupické polné ranné a S.Děvočka vo vreci na balkóne - detail súkvetie Děvočky
Stupické polné ranné a Tomatoberry na balkóne - detail
Stupické polné ranné a Tomatoberry na balkóne - detail
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 21.7.2014 15:34

21.7.2014

21,7,2014
21,7,2014
Bibi
Bibi
Datlo
Datlo
Mini
Mini
Valdo
Valdo
Ania
Ania
Green Zebra cherry
Green Zebra cherry
Tomatoberry F2
Tomatoberry F2
Nastja Slastěna
Nastja Slastěna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 21.7.2014 19:16

Rajčátka máte pěkná, yes  jsou v nádobách (jak velkých) nebo v zemi? Nahrál jsem dvě videa, která zobrazují jak jsou plody odrůdy Mini měkká a přitom ještě nevybarvená (to má na svědomí to horko kdy plody rychle stárnou), bohužel je ten proces pouze několikadenní a rajče to hodně degraduje. Když jsem plod stiskl tak se dužina vyslékla ze slupky tak, jako by bylo rajče spařené. Pro porovnání jsem stiskl Finik krasnyj a ten jen prostě pukl a i v těchto extrémech zůstává pevný. Na videa dám odkaz za chvíli, jen co se nahrají na server. Zatím jen fotka.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 21.7.2014 19:25 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 21.7.2014 19:40

Ty lepší mám v zahoně, ty horší v kbelících 10 litrů, které nejsem schopen zalívat častěji než jednou za tři dny (stejně jako záhony). Kbelíky byl letošní experiment se kterým také letos končím.

                          Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 28.7.2014 13:54

Je to po republice obrovský rozdíl. Zatímco vy se zamýšlíte nad kvalitou a chutí, dokonce na kameru rajčata znehodnocujete, tak já sklidil ze Zlatavy 2 ks z rostliny, ze Startu 3 ks, 2 z Tornáda. Bibi, Datlo, Bejbino jsou zelené i v kbelících u jižní stěny zděné chaty. Nějak se to u nás zarazilo. V okolí si spousta lidí stěžuje, že rajčata nezrají tak jak by to teplo napovídalo. Broskev je o 14 dnů vepředu, renklody též, dokonce i ty dvě papriky, které jsem vysadil rostou ke sklizni, ale rajčata - ty ne. Nejsou modrozelená od přehnojení, nekroutí se jim nijak neobvykle listy, ale ani nezrají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 242.167 (?), 28.7.2014 18:07

Vesměs vše je letos velmi rychlé ale nekvalitní. Rajčata mají slabý zelený obrost, navíc napadaný sviluškou a molicí. Některé rostliny jsou pěkné, ale většina za moc nestojí, plody velmi špatně vyzrávají, rajčata jdou spíše do oranžova než do červena, velmi špatně vyzrávají okolo stopky (hromadně). Z výsadby plodí víceméně jen to, co bylo vyseto a vysazeno velmi brzy. Extrémy a výkyvy teplot, navíc do toho každou chvíli chčije, škůdci mají huby stále plné, plody se jako zralé jen jeví.

Broskve hnijí, padají ale jsou tvrdé, ty co jsem sklidil nejsou zrovna sladké, ostružiny jsou velké, měkké ale málo sladké, okurky nakladačky jsem už vyhodil protože skoro nerodily a převládala žlutozelená barva, salátovky ve foliáku a skleníku jsem zbavil molice (černé listy) a nastoupilo padlí, ošetřil jsem padlí a za dva dny byly žluté od plísně, svilušky se vrátily zpět na melouny, nikdy jsem je na rajčatech venku neměl, letos totálka a bojují o místo s molicemi. Cukety likviduje padlí, melounům černají listy, révu stříkám 2x týdně, rajčata už taky mají 2 postřiky za sebou, postřik proti svilušce 3-4 oslabené rostliny v květináčích zlikvidoval.

Úroda nějaká je, ale je to jen díky abnormálně vynaloženému úsilí a spoustě času. Když to shrnu, tak tady máme, promiňte mi ten výraz ale vhodnější jsem nenašel, další zkur... né léto

Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika