Mini, Bibi, Datlo od Semo



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?) 
29.7.2014 23:13

Padlí na okurkách mám letos ve formě jednotlivých, asi centimetrových fleků na listech. Vloni to bylo spíše celoplošně,  ve formě plošného bílého povlaku. Listy rajčat hrají všemi barvami a ani si nedokáži troufnout odhadnout co je to za chorobu. Postupně to usychá, hnědne, a tak to postupně odlamuji. Vysadil jsem nedávno na vyvýšený záhon, pokrytý černou netkanou, pár kousků nových rostlin z vlků, a tak jsem zvědavý. Na jedné z nich, vysazené ve skleníku jsem již musel ošetřit proti svilušce.

Již nikdy nebudu uchovávat rače ani papriku přes zimu doma ve verandě, je to zdroj pro molice, která udělala na rostlinách pěknou paseku. Molice si zvlášte oblíbila Tomatoberry, ve skleníku navíc s černým povlakem houby na listech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 30.7.2014 7:11

to me teda mrzi Mirku, ze je to takova šlamastika a to jsou problemy jen doma nebo jsou i nejake rostliny rajcat i v Mikulově (nebo tam jen melouny)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.163 (?), 30.7.2014 8:52

Problemy jsou hlavně doma v květináčích, na zahradě spíše potíže se slabým růstem asi poloviny výsadby, jinde rajčata nemám. O 90% naroubovaných sazenic melounů jsem letos přišel už v dubnu, takže výsadba víceméně jen na zahradě. Neustálé přeprchávání se projevuje na rostlinách hodně silně, plíseň to ale zatím není, je to vše ostatní.

Šoky, kterými rostliny trpí, se více než ukázkově projevují na kvalitě plodů, Nové Semácké odrůdy v tomto boji neobstály.

Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.209 (?), 31.7.2014 15:59

Já teda jsem s těmi cherry rajčátky ze Zahrádkáře spokojená. A chuťově jsou sladká, ale musí být opravdu hodně zralá. Máme je na lodžii a v samozavlažovacích truhlících vyrostla až na 2m.

Datlo
Datlo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 31.7.2014 17:50

ja tedy od Sema hodnotim nejlepe Pollicino, ale nepestuju ho protoze melo,,mouchy´´ v podobe praskani plodu a docela roztristenou nejednotnost velikost plodu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 31.7.2014 21:30

Pár menších rajčat z mé sklizně:

Perun, Tomatoberry, Bibi, Ania, Black cherry, Radana, Green Zebra cherry, Datlo.

                             Mr Big

   

Rajčátka
Rajčátka
Sweet as Linda
Sweet as Linda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 31.7.2014 21:51

To jsou topoly.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 2.8.2014 8:22

Rostliny silně napadené sviluškou postřik proti ní dorazil, napadena byla nejvíce Sladkaja Děvočka, bohužel ji nemám letos na záhoně.  Sermácké odrůdy na záhoně vypadají lépe než ty v květináčích, ale ani to nemění nic na tom že s nimi končím. Oproti osvědčeným odrůdám se prostě neprosadily.

Současné prochcané a v noci teplé počasí, má paradoxně kladný vliv na stav rostlin rajčat na záhoně, co se růstu a zelené plochy týče. Co to ovšem udělá s nástupem chorob, tak na to nechci ani pomyslet. Každopádně další ošetření bude nezbytné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 237.231 (?), 17.8.2014 10:38

Máte někdo zkušenost se Zlatavou?

Jsa zapomětliv, zakazoval jsem všem doma sbírat nedozrálá oranžová rajčata. Až při náhodné probírce osiv jsem přišel na to, že jsem zasadil i Zlatavu. Rodina ji nazavrhuje, ale myslím si, že jsou i lepší. Ačkoliv experimentům se meze nekladou. Proto mě zajímají zkušenosti jiných. Dík   I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.136 (?), 3.9.2014 21:39

My jsme letos vyzkoušeli Zlatavu prvně a bylo to zklamání. Hodně lidí jí na tomto webu chválí, ale mě přijde vodnatá bez chuti. Oranžové rajče ze zahrádkáře nám docela chutná. Pollicino opravdu hodně praská, ale máme ho rádi. Příští rok určitě vysadíme znovu i Strilo.

Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika