Mini, Bibi, Datlo od Semo



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?) 
26.4.2014 11:16

Díky za info, začnu ho podle toho tvarovat. Všechny tyto čtyři odrůdy jsem vyséval současně (úspěšnost vscházení semen v tom mým "chlívku" 50-75%) a právě tato jedna mne zaujala svou "kompaktností" od počátku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 27.5.2014 20:52

Aktuelní snímky těchto odrůd, bohužel již za šera.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 6.7.2014 15:40

Rajčátka začala zrát a tím pádem začala i konzumace. Nějaký ten snímek jak u mne tyto odrůdy vypadají.


Některé plody mají tvar do hruštičky.
Některé plody mají tvar do hruštičky.
Mini se vzhledově trochu podobá Tomatoberry, struktura plodu a chuť je však zcela jiná.
Mini se vzhledově trochu podobá Tomatoberry, struktura plodu a chuť je však zcela jiná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 7.7.2014 7:09

Mirku, máte pěkné fotky těch našich cherry rajčátek. Pěkně se Vám vybarvují, já jsem s nimi tak asi deset dní pozadu. zatím mám červené jen Mini, zatímco Bibi by mělo být extrémně rané (podle zahrádkáře). U Mini bych předpokládal, že bude ze všech nejmenší, ale u mne jsou plody Mini větší než Bibi. Podle Vašich fotek nelze poznat jak jsou velké plody těchto odrůd (váha?), zajímalo by mne to. Můžete mi podat tuto informaci?  Taky by mne zajímalo, jak hodnotíte chuť těchto cherry rajčátek.

                           Mr Big

Mini
Mini
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 13.7.2014 17:09

Rajče Mini se mi jeví jako nejvyrovnanější, nejvíce mi ale chutná žluté Datlo. Valdo, stejně jako Bibi se nějak divně vybarvuje a dozrává. Bibi mi připomíná něco mezi Cherrolou (vybarvování) a Idyl (velikost), nemá však tak tuhou slupku.

Ještě nejsou plně zralé na záhonech, zatím sklízím jen z květináčů, nemyslím však že by došlo k nějaké zásadní změně mého názoru na tyto odrůdy, a tudíž je vyřazuji ze svého sortimentu. Níže uvádím možné alternativy k jednotlivým odrůdám, které pěstuji.

Mini -  Tomatoberry

Bibi - Rosada, Finik Krasnyj, Mini Roma, Sladkaja Děvočka (červené kulaté cherry nepěstuji)

Valdo -  Mini San Marzano

Datlo - Orange Santa, Golden Santa, Finik žlutý

 

PS: ještě přikládám foto dvou skvělých odrůd, konzumaci a na zpracování a sušení.

Valdo
Valdo
Bibi
Bibi
Mini
Mini
Tomatoberry
Tomatoberry
Novinka Pridnestrovja
Novinka Pridnestrovja
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 13.7.2014 17:30

Sladkaja devoska me zklamala a tak jsem ji vyřadil, to Tomatoberry me Mirku láká, ale kdyz vidim cenu osiva u teto odrudy, tak me to vzdy přejde, proto zatím uprednostnuji po vsem strankach Nastju S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 13.7.2014 17:44

Tomatoberry je dražší, v Anglii vyšla na nějaké 4 libry i s poštovným, ale již ji asi třetím rokem vysévám z vlastních semen. Měl jsem originál rostliny na terase izolované od ostatních, vybral jsem semena a od té doby je používám. Až dojdou vlastní tak opět koupím. 

S děvočkou jsem spokojen, je to stálice. Semena mám svá i znovu předloni kupovaná.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 13.7.2014 18:22

a lisi se to Tomatoberry z přesevu?-hlavne myslim, zda je zachován tvar plodu a tyčkovitost odrůdy..?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 13.7.2014 20:23

Chutná stejně, vypadá stejně, roste stejně...

Berry ve skleníku
Berry ve skleníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 13.7.2014 20:53

asi si jej taky objednam, jen musim doma zamlžit cenu angel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika