Melouny 2014



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?)
4.10.2014 18:34

Tak to já bych si ho klidně dal, i kdyby nebyl až tak super. Docela závidím Vaše pěstitelské úspěchy s melouny. Mně se nepovedlo na jaře žádné roubování a tak jsem místo melounů pěstoval hokaida. Vlastně ani nevím, jestli ještě budu příští rok pokoušet štěstí s roubováním. Všem pěstitelům melounů přeji v příští sezóně hodně velkou úrodu a nepřejídejte se.smiley

                                 Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 148.94 (?), 30.8.2014 21:18

Letos taky poprvé pěstuji melouny. Venku, roubované na podnoži Sprinter, odrůdy Lajko2, Sugar baby, Super galaxy, Crimson sweet, Prima orange. Plus test 2 neroubované a 2 roubované ve skleníku.

Lokalita Severní Morava - Opavsko, 235m.n.m., průměrná roční teplota cca 8.7°C, osluněná zahrada, bez folie.

Výsadba 16.5., předpěstované 30cm sazenice. Sklizeň začala koncem července. Plody vynikající cheeky, voňavé, extra šťavnaté, střední cukernatosti, naprosto vynikající oproti těm z obchodu.

Po 5. srpnu téměř každý den pršelo a bylo zataženo, slunce minimum až skoro žádné, přemnožení slimáci užírají nově nasazené plody, toto trvá až dodnes (konec srpna), kdy sklizeň pomalu končí. Melouny jsou ale stále vynikající, jen slabší cukernatost a méně sytá barva dužiny. Průměrně dala 1 sazenice 35kg vyzrálých plodů, což je na takto pokažené léto až neuvěřitelné.

Venkovní pěstování - vynikající výsledky.

Neroubované venku - velmi pomalý růst (potřebují více tepla), výnos do 4kg, jedna rostlina v srpnových deštích nakonec uhnila, celkem bída.

Skleník u kolegy - roubované - výsadba později - začátkem června, hodně listí málo plodů tak do 5kg - asi neopylení, výkyvy teplot... nevím - bída.

K odrůdám:

Nejranější - Prima orange (20.7.)

Nejchutnější - všechny

Nejvíce cukru - Prima orange

Praskající po deštích - Prima orange, Super galaxy

Největší - Crimson 9,5kg, pak lajko 9,3kg

Vítěz : Prima Orange - cca 10ks na rostlinu (35kg), sladké, ideální velikost, velmi krátká doba do sklizně, asi do měsíce od nasazení plodu, pěkně rozpoznatelný ke sklízení, občas praskne.

Tak ať se daří i vám, stojí to za to, i přes špatné počasí! cheeky

Martin H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 186.163 (?), 5.9.2014 16:52

1.9. som ochutnal prvý 2kg melónik Sugar Baby. Bol som mile prekvapený výbornou sladkou chuťou, aj keď má dužinu skôr dooranžova než dočervena (asi to je odrodová záležitosť...). Každá rastlina uživila jeden plod, takže celkovo mám 3 melóny (cca 6kg). Na prvý rok pestovania v tomto upršanom lete na Kysuciach a nevrúbľovaných rastlín som nadmieru spokojný.smileyyes

So slimákmi som vybabral natiahnutím drôtov ponad rastliny a zavesenie plodov do "košíčkov", ktoré som urobil z netkanej textílie.

pred zberom prvého melónika 1.9.
pred zberom prvého melónika 1.9.
tento som ochutnal 1.9. ako prvý - stredná veľkosť
tento som ochutnal 1.9. ako prvý - stredná veľkosť
tento som ochutnal 1.9. ako prvý - stredná veľkosť - na váhe
tento som ochutnal 1.9. ako prvý - stredná veľkosť - na váhe
tento som ochutnal 1.9. ako prvý - stredná veľkosť - rozkrojený
tento som ochutnal 1.9. ako prvý - stredná veľkosť - rozkrojený
tento som ochutnal včera 4.9. - najväčší
tento som ochutnal včera 4.9. - najväčší
tento som ochutnal včera 4.9. - najväčší na váhe
tento som ochutnal včera 4.9. - najväčší na váhe
tento som ochutnal včera 4.9. - najväčší rozkrojený
tento som ochutnal včera 4.9. - najväčší rozkrojený
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 21.9.2014 21:38

S kocem letošních prázdnin skončila i sezona většiny pěstovaných plodin na zahradě. Voda, trvale padající shůry, má neskutečně devastující účinky. Musím konstatovat, že tohle prostě nepamatuji, loňské průtrže nebo dřívější záplavy jsou proti tomu jen procházkou růžovým sadem. Světlou vyjímkou v této letošní parodii na léto, jsou jen melouny venku a papriky ve skleníku. Melouny dokonce přežily i okurky ve foliáku a skleníku, a stále je co sklízet. Přestože je choroby poklátily, tak stihly dozrát, a ve sladkosti dokonce za sebou nechaly révu a broskve, vlastně všechno ovoce, tedy to co z toho zbylo.












Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 21.9.2014 22:25

Ten poslední se mi strukturou líbí nejvíc. Byl i nejsladší? Jaká je to odrůda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 21.9.2014 22:44

To by měl být Princ Artur, nebyl úplně nejsladší, ale patřil k nim, rostl ve foliáku. Zrovna konzumuji jeden z rodiny Crimsonů (viz snímek) sklizený včera venku. Nejlepší se mi jevil ten ze 22.8., odrůdu bohužel nevím, váha asi 10 kg, zajímavá křehká dužina, která v sobě dokáže krásně udržet "šťávu".



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 4.10.2014 17:12

Všechno zdechlo krom paprik ve skleníku a jen pár melounů tam ještě zůstalo. V tomhle nepočasí ale na ně moc chuti nemám.

Crimson
Crimson

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 4.10.2014 18:34

Tak to já bych si ho klidně dal, i kdyby nebyl až tak super. Docela závidím Vaše pěstitelské úspěchy s melouny. Mně se nepovedlo na jaře žádné roubování a tak jsem místo melounů pěstoval hokaida. Vlastně ani nevím, jestli ještě budu příští rok pokoušet štěstí s roubováním. Všem pěstitelům melounů přeji v příští sezóně hodně velkou úrodu a nepřejídejte se.smiley

                                 Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 4.10.2014 18:37

i ja jsem dnes jeste sklidil podarok severu..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika