Lilek ve skleníku



Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 4.48 (?)
21.6.2011 22:39

tak to je super že to tak jde, přišlo mi divné že tady o lilku nikde ani slovo!

já letost zkouším Money Maker a Dusky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 4.48 (?), 21.6.2011 20:32, zobrazeno: 24814x

Jaké máte zkušenosti s lilkem ve skleníku? Já ho poslední roky pěstoval venku a bída... A nedařilo se mi sehnat jinou, než tu jedinou klasickou odrůdu co na trhu byla, ať semena nebo už sazenice.

Letos jsem si koupil přes internet v Anglii dvě odrůdy speciálně doporučované do skleníku, v březnu jsem je společně s rajčaty zasel za oknem a do skleníku šly lilky v půlce května jako poměrně malé sazenice.

Přikládám fotky, na to jak krátce zatím ve skleníku jsou to je myslím fantastický výsledek. Oproti lilkům co jsem pěstoval venku tak tady je na každé rostlině zatím už třeba i 10 květů a několik zatím malých plodů.



Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 21.6.2011 21:42

Já mám nový skleník a poprvé jsem nevysadil lilky jen ven. Mám sedm různých odrůd z Ruska, různého tvaru, různé ranosti. Vysadil jsem je do skleníku a za ně dal ještě pár paprik. S odstupem času lilky začaly papriky utlačovat a proto jsem papriky přesadil ven na záhon. Dnes mají rostliny lilku metr na výšku, listy jako lopuchy a předminulý víkend jsme poprvé letos lilek sklidili. Takový bujný růst jsem nečekal, ani takové napadení sviluškami a mšicemi, byl jsem nucen postříkat proti té chamradi a postřik zabral.


rostlina ve foliáku
rostlina ve foliáku


lilky ve skleníku
lilky ve skleníku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 21.6.2011 21:48

Super Mirku! rikam porad, ze nase ceska stoleta odruda Cesky rany je uz davno minulosti, nevim proc se do statni odrudove knihy nezapsaly nove odrudy, ktere tuto starou porazeji, nekdo nam tezce zaspal...!

ja sazel lilky do skleniku az v cervnu-dle toho jsou mensi, nicmene rostou statecne, vitezem je odruda Giotto - nejpodobnejsi vzhledem tem z obchodu, mam i zelenoplody a letos i bileplody lilek, uvidime (též venku)

na lilek jde vsechno-od msic, molic, svilusek, trasnenek az po mandelinky-takze pokud jsou blizko brambory, asi nepohrdnou lilkem!

ale vloni jsem nejvice bojoval se sviluskami...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 21.6.2011 22:14

Zelený mi nebyl moc sympatický, červený se mi nepodařil sehnat, žlutý byl jen okrasný, bílý mám taky, sympaticky vypadá ten žíhaný, pro příští rok už mám nachystány další rané odrůdy včetně bílého pingpongového. Vloni mi na lilku venku řádily hlavně mandelinky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 4.48 (?), 21.6.2011 22:39

tak to je super že to tak jde, přišlo mi divné že tady o lilku nikde ani slovo!

já letost zkouším Money Maker a Dusky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 21.6.2011 22:44

vsak o nem je ledasco napsano, jen to je treba pod nazvem baklažán nebo patlažán apod...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 21.6.2011 22:40

zihany me lakal take, ale nakonec jsem od nej upustil z duvodu malych plodu, prozatim vsechny odrudy mely vcelku male protahle plody, az na zminenou Giotto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.185 (?), 22.6.2011 7:55

Dobrý den Mirku,

máte krásné lilky ve skleníku. Kdy jste je tam sázel, že máte tak ranou úrodu? Já také lilky pěstuji, ale jenom ve skleníku nebo ve foloiovníku (venku jsem to nikdy nedělal). Také se mi v jejich pěstování docela daří, ale tak brzkou úrodu nemám. Je to hlavně proto, že do skleníku dávám veškerou plodovou zeleninu až sklidím jarní zeleninu, zejména rané květáky se tam rozvalují dlouho (jsou výborné, ale jen kdyby nezabíraly takový prostor)- no jo, ale nechce si mi s nimi rozloučit. Takže mnoho úspěchů v pěstování - Vaše zaujetí pro pěstování plodové zeleniny, zejména rajčat je famózní. S pozdravem M.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 22.6.2011 8:10

Já pěstuji lilky venku a taky se daří letos jich mam asi dvacet a už kvetou takže uroda snad bude slušná. Vyštipuji zálistky jak rajčata..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 22.6.2011 8:19

Kolik necháváte květů na rostlině? :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika