Kdy pikýrujete rajčata a papriky



Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 39.231 (?)
1.4.2016 19:24

Rajčata vysévám rovnou do květináčů do výsevního substrátu. Letos jsem zasel 31 semínek, vyšlo 30 v rozpětí 4 - 9 dnů. Květináče plním substrátem do tří čtvrtin, když rostliny dosáhnou výšky cca 6 - 7 cm doplním substrát pod děložní lístky. Sazenice mám vždy pěkné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 1.4.2016 19:36

No to som zabudol povedat, ze kvoli tomu, ze nemam rad poletujuce musky okolo sadenic, nechavam vrece so substratom vonku dobre premrznut. A potom, ked to dam do kelimku, tak to dobre zalejem horucou vodou z rychlovarnej kanvice a dam este na nejake 2-3 minuty do mikrovlnky. Vsetky kelimky takto sterilizujem. Na musky to funguje vyborne a mozno to pomoze aj na hubove choroby...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 39.231 (?), 1.4.2016 19:24

Rajčata vysévám rovnou do květináčů do výsevního substrátu. Letos jsem zasel 31 semínek, vyšlo 30 v rozpětí 4 - 9 dnů. Květináče plním substrátem do tří čtvrtin, když rostliny dosáhnou výšky cca 6 - 7 cm doplním substrát pod děložní lístky. Sazenice mám vždy pěkné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin16 - (20) - 97.220 (?), 2.4.2016 8:55

Myslím, že tu je podstatný rozdiel medzi nami, vy máte 30 a tento počet ide vysievať priamo do kelímkov dobre a zároveň nezaberejú veľa miesta, tiež som pred nejakým časom s takýmto počtom začínal, ale momentálne rajčata cca 150, papriky 50 a už je tu plno, a to ešte sú tu lilky, 12 odrud dýní, okurky + podnože, melouny, hlúboviny a jiné rostliny v malích počtoch, a to všetko nakelímkovať naraz na začiatku, je dosť problém. V byte v paneláku..

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 226.128 (?), 2.4.2016 9:14

Jen pro zajímavost - můžu se zeptat, pokud vše rodí, jak má, co s takovou úrodou děláte? smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3252) - 173.17 (?), 2.4.2016 10:07

Jsem ve stejné situaci, jen těch rajčat mám ještě o trochu víc.

                       Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 226.128 (?), 2.4.2016 11:49

Tož stejná otázka i na vás. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3252) - 173.17 (?), 2.4.2016 19:47

Všechno se sní. Protože mám taková rajčata, která nikdo neprodává, tak bych mohl i prodávat, zájemců je plno, ale prodávat nic nechci, takže přebytky rozdám kamarádům a známým. 

                    Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Liki12 - (37) - 60.183 (?), 2.4.2016 9:53

Mě osobně přijde pikýrování jako zbytečnost, která akorát zpomalí růst rostliny. Semínka krátce nakličuji na vatě a poté je dám už do výsledných velkých květináčků. Semena na vatě vyklíčí rychleji a také mám jistotu, že všechna vzejdou po přemístění do květináče. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 2.4.2016 12:49

s paprikami a rajcaty nedelam velke štráfy, naseju rovnou do vysevniho substratu s perlitem a pikyruju hned do kvetinace 9x9cm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin16 - (20) - 97.220 (?), 2.4.2016 19:58

Snažim sa mať pestrú paletu odrôd, ale od každej 1-2 rastliny (okrem tornáda, to mám na množstvo, je u nás najúrodnejšie na plochu a rastlinu - na spracovanie, ale chuťovo tiež výborné), rozličné chute, dozrievanie ale aj na pohľad, všetko skonzumujeme, niečo sa rozdá rodine, ked k nám nakuknú na návštevu dostanú košík čerstvej zeleniny na zjedenie, hlavne tý, čo bývajú v bytovkách, zavárame len paradajky, pokiaľ to dá aspoň 80 fliaš kečupu, lečo, červenú repu a uhorky, všetko ostatné je len v počte aby sa to skonzumovalo, ale aj tu u mňa platí druhová divezrita čo najväčšia, hlavne z hľadiska predĺženia doby konzumácie...

rovnako ako aj ovocné stromčeky, radšej 10 odrôd na jednom strome, po jednom konári nech to dozrieva postupne ku konzumu ako jedna odroda a dozrie to naraz (výnimku tvorí melrose, tu mame na zimné uskladnenie - vydrží do ďalšej úrody letných jabľk v uspokojivej kvalite, ako jediná odroda zatiaľ, ostatné odchádzajú skôr)

Jo, a dýňe keď sa urodia hodne, tak na zimu na uskladnenie - ale opäť, vačšinou len po jednej rastline, stačí podľa veľkosti aj len 1-2 telkvičky na odrodu, menšie viac, výnimkou je hokkaido, lebo na tú sa rodina vždy pýta kedy budú aj pre nich cheeky

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika