Jmenovky u rajčat



zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 214.160 (?)
14.12.2011 2:00

ja si obrazky odrud zmensim natisknu pocet obrazku podle poctu a odrudy a zalaminuji, udelam derovackou dirku a ne pres obrazek, protoze by mi jmenovka smacela destem nebo rosou...- normalne provazkem zavesim na rostlinu.  vypadaji ty jmenovky moc hezky a mam jich na vice let, kdyz je dobre schovam pod listy.. nevyblednou od slunce... ukazku mych jmenovek mam tady nekde na diskuzi... ale ted nevim v jake...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 5.149 (?), 6.12.2011 19:07, zobrazeno: 10663x

Zajímalo by mě, jak pěstitelé kteří pěstují na záhoně ev. ve skleníku mnoho různých odrůd rajčat, tyto označují- kde umisťuji jmenovky, jaký materiál, jak píší jména apod.

           Mr Big

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.35 (?), 6.12.2011 20:07

Rajčata ve skleníku označuji jmenovkou zavěšenou u stropu skleníku v místě zavěšení rostliny. Venku pěstuji rajčata pouze v mísách a tam mám jmenovky zapíchnuté v zemině u okraje mísy. Pěstuji asi 20 - 25 odrůd a polovinu pěstuji již delší dobu a tak bych je poznal i bez označení. Nové odrůdy, které doplňuji každý rok místo těch, které už nevyhovují označuji výše uvedeným způsobem. Pěstuji asi 100-120 rajčat. VV

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 5.149 (?), 6.12.2011 21:47

Díky.Mohl byste doplnit materiál a velikost? Pravděpodobně plast a fixka, já bych potřeboval velká písmena aby odrůdy ev. variety byly k poznání na fotografii.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 7.12.2011 0:05

Též trpím sběratelskou vášní a zkouším vždy několik odrůd od jednoho druhu zeleniny. K popisu tmavých nádob se mi osvědčil lakový značkovač Centropen, tmavé lihové fixy používám na světlé kelímky, na záhoně a ve skleníku nevyhovují, blednou na světle a vymývají se. Mně se nejvíce osvědčilo si výsadbu zaznamenat na plánek záhonu a ten uložit v bytě na jedno místo k tomu určené., Zároveň mám zaznamenáno, co jsem pěstovala před několika lety, v paměti to nelze udržet, léta mi již splývají. Jiřina  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.35 (?), 7.12.2011 17:17

Ano přesně jak píšete plast a fixa (nesmyvatelná). Velikost různá, záleží co budete psát. Ideální jsou plastové tabulky na označování kabelů, má je každý velkoobchod s elektromateriálem. VV

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 5.149 (?), 9.12.2011 21:02

Dotaz: Pěstoval jste někdo vyšší keříčková rajčata v nějakých kovových klecích? A v případě, že ano, jak se Vám osvědčily?

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6492) - 70.100 (?), 7.12.2011 7:28

Pokud nevadí, že tak označuju i jiné zeleniny, požívám na pásky nastříhané kelímky od jogurtu, popsané mastnou černou tužkou (na sklo). Za sezónu nevyblednou a když se ztratí, není jich škoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 5.149 (?), 7.12.2011 10:33

Dobré řešení- pokud budu vyvazovat k tyčkám, použiji celé kelímky, které nasunu nahoru, Doufám, že mně je vítr neodnese, ale stejně jako jištění zůstanu u své praxe (stejně jako paní Jiřina)- plánek výsadby.Díky.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 232.120 (?), 7.6.2014 7:35

Také zde přidám svou zkušenost.Rostlinky si samozřejmě značím už v sadbovačích fixem na podlepku(cenovka v obchodech)Zárověň toto dubluji vytvořením nákresu nebo tabulky s čísly.Mám samozřejmě seznam s převodníkem a snažím se čísla zachovávat i na další sezónu a většinu si i pamatuju z hlavy(např. u mě má Amy č. 15,Eva je 1-ka atd.-papriky.)Takto to mám i u rajčat.Po přesazení do kelímků, píšu číslo na kelímek(minimálně 4x dokola.Při výsadbě buďto napíšu číslo tlustým fixem rovnou na dřevěnou oporu, nebo jen zhotovým plánek výsadby opět s čísly.Z nálezu v půdě nastříhaných proužků z plastových kelímků mám dodnes osypky a to můj táta, který si to takhle značil již nemůže z důvodu vysokého věku zahradničit(min. 4-5 let)Stane se mi, že při manipulaci s rostlinami zapomenu popsat.Rostlinka, pokud je pěkná vyfasuje otazník, pokud né a je nadpočetná-bývá věnována.Obdarovaným lidičkám to ještě nikdy nevadilo, když neví, co je to za odrůdu. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 214.160 (?), 14.12.2011 2:00

ja si obrazky odrud zmensim natisknu pocet obrazku podle poctu a odrudy a zalaminuji, udelam derovackou dirku a ne pres obrazek, protoze by mi jmenovka smacela destem nebo rosou...- normalne provazkem zavesim na rostlinu.  vypadaji ty jmenovky moc hezky a mam jich na vice let, kdyz je dobre schovam pod listy.. nevyblednou od slunce... ukazku mych jmenovek mam tady nekde na diskuzi... ale ted nevim v jake...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika