Je to koniec?



cechura - (42) - 39.219 (?)
9.5.2013 15:51

Vaše sazenice by měly směr, kterým mají namířeno ukázat během 12 - 24 hodin zcela jistě. Nedostatku sazeníc na trhu bych se ale neobával, lidi si loňské mrazíky budou jistě pamatovat. Jinak mám cca 50 volných Tornád a cca 200 Perunů.      j.c.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 78.100 (?), 9.5.2013 15:16, zobrazeno: 24330x

Ahoj mal som rajciny ktore som pred vysadenim po "3 zmrznutych" otuzoval na balkone. Rajciny sa mi zdali napadnute nejakou, drobnou muskou. Postriekal som ich preto postrikom z minulehom roku ktory som mal uz zarobeny. Bola to zmes Dithane, alebo Ortiva s Actarou. Rajciny sa do vecera pokrutili ale ziju. Chcem sa spytat, mate niekto s tym skusenosti,  dostanu sa z toho, vyrastu alebo na vysadenie treba kupit nove? Som si 100% isty ze tam v postrekovej nadobe  nebol nikdy  ziaden herbicid, len pripravok proti plesni a cicavemu a zravemu skodcovi. Rajciny boli vyberane druhy, tak by mi bolo za nimi velmi luto. Myslel som si ze rastliny su citlive len na zvysky herbicidu, co nebol moj pripad.

Rajciny druhy den po postreku
Rajciny druhy den po postreku
Rajciny druhy den po postreku
Rajciny druhy den po postreku
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
cechura - (42) - 39.219 (?), 9.5.2013 15:27

Regeneracní schopnost rajčat je myslím vysoká a podle fotek se mi zdají listy v pořádku. Máte je v přepravce, dopřál bych rostlinkám jemnou sprchu odraženou vodou, nechal okapat a někde v polostínu 2 - 3 dny odpočnout. Měly by to rozdýchat.    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 9.5.2013 15:30

No, vypadají, že to mají za sebou. A co vás vedlo postříkat je rok starým namíchaným postřikem? Vlastní hloupost nebo snaha "ušetřit"? Jinak rajčata jsou extrémně citlivá i na postřiky insekticidy, koncentrace bývají u většiny z nich poloviční oproti jiným rostlinám, tank mix se většinou nedoporučuje. Můžete je zkusit zachránit - dejte je do stínu a čekejte, jestli se vzpamatují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 78.100 (?), 9.5.2013 15:41

Dakujem za odpoved, ako dlho bude trvat take spamatanie? Ak sa to podati tak sa rajciny zacnu vyrovnavat?  Do pondelka budem badat nejake vysledky?

Ide mi o to aby som dlho necakal a potom uz nebudu na trhu ziadne sadenice a ja budem tento rok bez rajcin -:(

Holt mudry sa uci na chybach inych, ja na svojich -:(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
cechura - (42) - 39.219 (?), 9.5.2013 15:51

Vaše sazenice by měly směr, kterým mají namířeno ukázat během 12 - 24 hodin zcela jistě. Nedostatku sazeníc na trhu bych se ale neobával, lidi si loňské mrazíky budou jistě pamatovat. Jinak mám cca 50 volných Tornád a cca 200 Perunů.      j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 129.6 (?), 9.5.2013 16:29

Taky jsem se hamtil a mam ve foliaku 300 sazenic asi 60 druhu, na poli místo tak na 100 kdyby pánko chtěl.Vypadá to že budu sadit i kolem dálnic aby měli turisti co obdivovat a to jsem už asi 100 prodal.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 78.100 (?), 9.5.2013 16:48

Ano to presne poznam, clovek najde zasa novu odrodu, kupi semienka, potom mu je luto zasadit jedno dve, ved co ked nevyrastu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4485) - 38.136 (?), 9.5.2013 18:50

A to jste stříkal rok naředěným postřikem???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 9.5.2013 19:15

asi jsem v tomhle divný, ale z principu den starý postřik je pro mne prostě už konečná

jak to vůbec je? fungicidy event. pesticidy?

takový mospilan, ridomil nebo třeba calypso?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 9.5.2013 20:04

Tak den starý roztok jsem už použila párkrát, třeba když začalo pršet nebo začalo foukat. Nic se nestalo, jen Ridomil, Kuprikol se poněkud usadily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika