Dýně hokaido - hybrid



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?)
17.9.2011 20:01

pisete, ze mate semena od znameho... no Hokaido to neni, spis je to typ alá odrudy Goliáš, nicmene jedle budou, akorad spis na marmeladu a kompot a na dlouhodobe skladovani to nebude, obsahuji tyto dyne vice vody, narozdil od Hokaida a jinych podobnych tykví, pokud vzal z lonska semena z Hokaida, tak samozrejme to Hokaida byt nemusi - tykve se sprasuji mezi sebou-okrasne, velkoplode,cukety, patizony,dokonce i s melouny..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 153.220 (?), 5.3.2011 22:49, zobrazeno: 17225x
Dobrý den, je pravda, že semínka dýně hokajdo se dají sehnat i jako hybridní forma? Moc bych je chtěla sehnat, ale zatím sem je nikde prodávat neviděla. Moc děkuji za radu či nápad, kde by je mohli mít.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 11.7.2011 22:22

nevim, zda jsou hybridni, ale je pravda, ze existuje vice odrud (nejen oranzove)

Jinak se chci optat ostatnich, jak vam zatim tykve plodi, ukazte klidne fotky, at se pokocháme :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 247.100 (?), 18.7.2011 23:46

mam na jedne rostline ted asi osum plodu... Jeste mam rostlinu dyne butter nutt z ktere hodne varime...

hokaido
hokaido
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.193 (?), 10.9.2011 15:47

Dyně Hokajdo jsem si předpěstovala v sadbovačich a pak přesadila do samozavlažovácích truhlíků 60cm-knutových,,Lebiš" po 2 rostlinkach.Paráda, musím se přiznat, že jsem je jenom 2x pohnojila a víc se nestarala, ale z 2 truhliků jsem sklidila 9 ks o velikosti menšího fotbalového balonu.Krásně oranžové plody na různé spracování v kuchyni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.2 (?), 17.9.2011 17:21

Dobrý den, letos pěstuji dýně poprvé. Semínka jsme dostali od známého, ale nezjistila jsem, co je to za odrůdu. Podle toho, co jsem četla jsou Hokaido menší. Něktěré se urodily velké, některé menší. Můžete mi prosím poradit, co je to za odrůdu a zda jsou jedlé? Děkuju :)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 17.9.2011 20:01

pisete, ze mate semena od znameho... no Hokaido to neni, spis je to typ alá odrudy Goliáš, nicmene jedle budou, akorad spis na marmeladu a kompot a na dlouhodobe skladovani to nebude, obsahuji tyto dyne vice vody, narozdil od Hokaida a jinych podobnych tykví, pokud vzal z lonska semena z Hokaida, tak samozrejme to Hokaida byt nemusi - tykve se sprasuji mezi sebou-okrasne, velkoplode,cukety, patizony,dokonce i s melouny..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.2 (?), 30.9.2011 16:39

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika