Čierna rajčina



Stránky: 1,  2,  3   
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 15.178 (?) 
9.12.2014 19:55, zobrazeno: 24881x

Svetova rarita bridtskemu farmarovi panovi Brownovi sa podarilo vypestovat čiernu rajčinu.

Čierna rajčina
Čierna rajčina
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 23.141 (?), 9.12.2014 20:28

no pekne..mne ich nosia z Kollarova uz vela rokov...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 9.12.2014 21:14
To není žádný zázrak, Indigo Rose sám pěstuji už 2 roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 195.22 (?), 10.12.2014 9:36

A můžu se Vás zeptat, jak hodnotíte jejich chuť? Já jsem je měl tuto sezonu a bylo to jedno velké zklamání. A to jak chuťově(žádné cukry, žádné kyselinky) tk v náchylnosti vůči plísni bramborové, kterou chytlo suvěréně jako první. Podobná odrůda Bosque blue na tom byla prakticky stejně. Jako okrasa dobrý, ale k jídlu bude halda lepších odrůd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 10.12.2014 14:48
Zdílím Váš názor na chuť, protože to rajče i podle mě žádnou nemá. Pěstuji ho pouze pro jeho vzhled. Náchylnost k plísni byla srovnatelná jako u ostatních rostlin.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 39.231 (?), 10.12.2014 16:31


Indigo Rose jsem měl letos poprvé a také naposledy. Rostlina špatně a pomalu rostla, dost špatně se mi odhadovalo, kdy sklízet plody, v odolnosti vůči plísní patřila k těm odolnějším, chuťově nevýrazná. Mir.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bacula - (37) - 145.88 (?), 4.1.2015 11:45

Dobrý den, rajčata Indigo Rose pěstuji také, tak tu již někdo zmiňoval kvůli zajímavému vzhledu (pěstuji je dvě sezony, letos to bude potřetí). Chuť mi připadá průměrná a opravdu velmi dlouho trvá, než dozrají. Od začátku jsou černé se zeleným líčkem, teprve kdy žto zelené místo zčervená, je zralé, u nás to trvá mnoho týdnů. Na druhou stranu každého tato rajčata zaujmou. vloni jsem prvně zasela rajče Black cherry, které není černé, ale spíš hnědé (viděla jsem je prodávat i pod názvem čokoládové rajče) a to je chu´tově opravdu moc dobré. Jediným nedostatkem je, že mi dost praskalo, ale je plodné a chuť báječná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 79.152 (?), 8.2.2015 16:46

Som prekvapený, že vám zle rástla, nakoľko ide o odrodu, ktorá má obvykle veľmi slušne vyvinutý a mohutný koreňový bal. Jeden čas bola u nás v záhradke kvôli tomu i adeptom na podpník pod klasické odrody, ktorým vie ten mohutnejší koreňový systém veľmi pomôcť...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 8.2.2015 18:17

Vy si z nás děláte srandu nebo jste provokatér.

                                    Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 79.152 (?), 8.2.2015 22:02

Mr. Bigggg, neviem, čo vás vedie k tomu, že reagujete prakticky na každý môj príspevok, a to zásadne negatívne alebo nekorektne. Beriem ale na vedomie, že takých neveriacich Tomášov je viac, a tak som sa rozhodol, že vám urobím radosť a počas tohtoročnej sezóny si budem všetko dokumentovať i na foto...

A čo sa týka bohatosti koreňového balu, to nie je výlučne záležitosť iba odrodová, ale i výsledok istého pestovateľského fortielu a úsilia už od zasadenia semienka, kde sa za každú jednu chybičku alebo zanedbanie platí.  Napr. taký pán Burda, v ČR vychýrený svojimi úžasnými paprikami, by vám o tom vedel rozprávať celé hodiny... A iba tak pre zaujímavosť a na okraj: momentálne testujem pestovateľský postup, pomocou ktorého sa dá koreňový bal rozkošatiť a zväčšiť na cca dvojnásobok, a to všetko bez chémie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika