Bifteková rajčata



Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 156.8 (?)
1.8.2012 12:28

taky přidám fotku svého bifťoura laugh

Orange Oxheart, až 500g těžké plody, mám jedno už ke konzumaci, zítra se na něj vrhnu a budu referovat



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3263) - 5.149 (?), 1.8.2012 20:00

Třeba chtějí z té rostliny delší dobu na dozrání. Zkusil bych jedno utrhnout a nechat je v místnosti dozrát.

         Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 166.118 (?), 3.8.2012 20:33

Snad může být Cuor di Bue ve více variantách, v každém případě to moje má dost jiný tvar, připomínající skutečné srdce, dolu protáhlé a zužující se do zaoblené špičky. Brzy dodám fotku.Ještě pozor na tzv. náhradní odrůdu, zjistil jsme, že je uváděna jen na zadní straně obalu, zatímco vpředu je název originálu. Už jsem takto koupil, co jsem nechtěl. R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3263) - 5.149 (?), 4.8.2012 9:07

Opravdu nevím jak přesně vypadá býčí (volské, hovězí srdce). Já mám semena od Seva Seed a plody vypadají spíš jako měšec než jako nějaké srdce, které je na sáčku. Anglický překlad italského Cuor di Bue je Oxheart- nevím přesně jestli hovězí znamená býčí. Když dám na Google Cuor di Bue tak se mi objeví vesměs takové ty měšce (tradiční nehybridní italská odrůda dokonce dnes už prodávaná i hybridní varianta). Italové mají snahu o zařazení této odrůdy (měšec)  jako tradiční krajový výrobek stejným způsobem jako San Marzano nebo Pienollo (u nás např.Olomoucké tvarůžky). Když dám na Google Oxheart tak se mi objeví plody toho tvaru jak uvádíte vy. Asi heirlom rajče z ameriky (v nabídce ho má Semo). Všechno to jsou býčí srdce (zní to lépe než volské nebo hovězí srdce) a obrázek pěkného hladkého rajčete ve tvaru srdce také potěší.

                           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 4.8.2012 9:13

Mám srdce které vypadá jako to na obalu od Sevy, ovšem liší se to taky jak která rostlina, je běžné že na jednom vijanu je tvar srdcový i tvar kulatý.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 4.8.2012 9:55

Ked uz tu niekto spominal srdcia, tak pridam fotku z minuleho roku.heart

Necital som celu tuto diskusiu, tak dufam ze to nebude uplne OT. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 156.8 (?), 1.8.2012 12:28

taky přidám fotku svého bifťoura laugh

Orange Oxheart, až 500g těžké plody, mám jedno už ke konzumaci, zítra se na něj vrhnu a budu referovat



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3263) - 5.149 (?), 3.8.2012 16:47

Tak jsem včera poprvé chutnal odrůdu Marmande a vůbec mne neoslovila. Přitom je to v Itálii nejoblíbenější odrůda na saláty. Možná tam má jinou chuť. Nakonec jsem si udělal rajčatový salát (jen s cibulí) z Beefmasteru a Cuor di Bue, přidal jsem pár Startů aby to mělo šťávu. Bylo to bez chyby.Dnes jsem sklidil jedno rajče Brututs, mírně jsem ho podtrhl a až úplně dozraje tak ho otestuji. Jinak jsem se již rozhodl, že příští rok budu jistě pěstova Beefmaster a Cuor di Bue, Marmande ne.

         Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 166.118 (?), 4.8.2012 16:02

Tak to je Cuor di Bue.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3263) - 5.149 (?), 4.8.2012 16:20

Ano takhle vypadá jeden z typů rajčete Cuor di Bue, který máte Vy. Já mám ten druhý typ.

            Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 4.8.2012 17:27

mám taky,,Býčí srdce" od Nohel Garden..rostliny krásné, vitální- doslova obaleny plody nepravidelného tvaru.Začínají růžovět, jsem na ně velice zvědavá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika