Bifteková rajčata



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?) 
5.8.2014 9:59

Já mám pouze dvě rostliny Beefmasteru. Přiznám se, že je nijak letos nesleduji velikost úrody a teď ani nevím kolik mají nasazených rajčat. Vlastně mně ani nebude vadit, když jich bude míň. Mám totiž 250 rostlin (123 odrůd) a letos pěstuji rajčata k testování chuti a výběru pro příští sezónu.  Právě teď mám doma dva Beefmastery (jeden už jsem včera nařízl a udělal jsem si sandwich) a jejich chuť mne nikdy nezklame. Ano, Beefmaster mají opravdu náchylnost k tvorbě catface (je to dáno chladným počasím v době tvorby prvních květu) a také dvojitých případně trojitých nevzhledných rajčat z několika slepených květů (megablooms), Další plody jsou ale většinou bez těchto vad. Tyto nepříjemné vlastnosti se projevují u mnoha biftekových rajčat, pouze u rajčat ve tvaru srdce tomu tak není.
Jinak u mě je sezóna nějak obrácená- v době růstu such a horka nad 30 °C (padání neopylených květů), nyní v době zrání bouřky a voda (ve čtvtek 61 mm, teď v pondělí 35 mm, mezitím normální přeháňky, ještě že jsem neměl ty kroupy, které padly cca 10 km od mé
zahrady. Semena bych z neúspěchu asi nevinil.
           Mr Big

Beefmaster F 1
Beefmaster F 1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 5.8.2014 10:06

KBX (Kellog breakfast s bramborovým listem) mám zatím na zahradě, nějaké už žloutnou, ale včera jsem se rozhodl, že je ještě nechám na rostlině. Jinak doma už toho mám plno-  Cherokee Purple, Prudence Purple, Neves Azorean Red, Costolutto Genovese, Beefmaster, Anna Russian (srdce), Morado de la Cabrera, Moruno, Negro del Sierra Segura, atd. testování chuti bude náročné, potřeboval bych nějakého pomocníka.

                              Mr Big

Bifteky
Bifteky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 5.8.2014 20:58

tak tady jsou slíbené fotky,tak doufám,že se přidají i jiní pěstitelé

KBX a Cherokee Purple
KBX a Cherokee Purple


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 7.8.2014 19:34

tak nikdo nemá nějaké zajímavé fotky biftekáčů?Mě te´d začíná zrát další b. odrůda, bohužel neznám název.Mělo to být Costoluto Genovese, ale bude to něco jiné.Plody mají jen 15-2O dkg, jsou kruhovitého pravidelného tvaru téměř bez žebrování.Až se vybarví hodím sem foto.Třeba to někdo identifikuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 7.8.2014 19:55

Ja by som aj mozno mal len cas na fotenie nemam, celkovo tento rok tu prispievam minimalne lebo nemam cas ani na dôlezitejsie veci.

len este doplnim ze zbieram ich uz priebezne asi 2 tyzdne, a ked som tak dnes na nich pozeral, tak minolorocny osobny rekord vo vahe, ktory som tu zverejnil asi neprekonam.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 7.8.2014 22:35

Costolut je hodně druhů, jmenují se podle oblastí, kde jsou tradičně pěstovány. Costoluto Genovese je z nich nejméně žebrované. Já jsem pěstoval také Costolute Fiorentino a to bylo tak žebrované, že to bylo až skoro nepoužitelné, loupání kůže byl horror. Mám jednu fotku rostliny z minulého týdne, bylo zataženo a pršelo tak mně to fotilo s bleskem. Jeden zralý plod mám na balkoně, tak ho ráno vyfotím a pošlu. Semena mám komerční z odchodu, mám dojem že Seva Seed. Na omáčky nejlepší rajče.

                     Mr Big

                    

Costoluto Genovese
Costoluto Genovese
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 8.8.2014 3:37

je to to samé jak mám já-to jsem ráda, myslela sem že je to takové hrbaté, viděla sem to na přebalu semen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 8.8.2014 18:52

Solar Flare, Moruno, Negro Almeria a Costoluto Genovese (dole v pravém rohu).

                  Mr Big

Solar Flare,Moruno,Negro Almeria,Costoluto Genovese
Solar Flare,Moruno,Negro Almeria,Costoluto Genovese
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 9.8.2014 15:38

Paní Kateřino, posílám slíbené fotky Kosmonauta z loňského roku. Z druhého obrázku je patrno, proč ho letos nepěstuji.

                  Mr Big

               

Kosmonaut Volkov
Kosmonaut Volkov
Kosmonaut Volkov
Kosmonaut Volkov
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 9.8.2014 18:59

Tak nevím, snad jsou to ony, ty moje jsou asi větší, spíš odpovídají velikostí té druhé rostlině s těmi nahoru rostoucími listy.Co je ale potom to druhé?No uvidíme až se to vybarví.Nepamatujete se náhodou, jaké měl ten Kosmonaut listy?Jinak popraskané je to tedy pěkně, lákavě nevypadají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika