Asi tykev má to 40 kg. Ví někdo co to je?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
sluníčko1 - (8) - 172.198 (?) 
17.10.2009 17:38, zobrazeno: 245933x

Ví prosím někdo co to je? Říkám to mu cuketodýně. Vydrží to do jara je to chutné má to tvar cukety, rozměrů 1m 30 na délku a 30 až 50 cm na víšku. Vevnitř je to plné dužiny jenom na konci to má semínka, která se suší a pojídají. Dužina je oranžová jako meruňka a voní ananasem. Rostlina má šlahouny 20 až 30m. Sklizeň je na tom dvakrát po sobě. Je to nenáročné nestříká se to roste to samo. Váží to 40 kg. Když se to ukrojí nemusí to do lednice. Má to nějakou pliskyřici kterou se to zatáhne a tak to můžete mít klidně nakrojené na lince a neplesniví to. Vaří se z toho všechno má to jedinečnou chuť. Ví někdo co to je? Děkuji za odpověď.

cuketodýně
cuketodýně
cuketodýně2
cuketodýně2
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 17.10.2009 17:51
Odkud TO máte? Mohlo by TO být dobré, pokud roste jak píšete, jako podnož pro melouny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 69.62 (?), 17.9.2014 14:00

Už jsem našla své dýně. Pěstují se v Itálii a jmenují se lungo de napoli. Mám je takové jako Italové, ale někdy i větší než oni, protože u nás na Jižní Moravě jsou na to dobré sluneční podmínky. Dýně jsou velké podle toho jak prší, letos bylo velké sucho, takže dýně jsou menší. Video odhaluje záhadu. Přeji všem pěstitelům hodně úspěchů. Semínka neposílám pro množství zájemců. Dýně je potřeba pěstovat dál od jiných druhů jinak vám vzniknou jako mně nové mega velké a různorodé podruhy. Dana Svobodová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 17.9.2014 18:12

Lungo de N. je podobná té mé-Bambina Gigante, ale je asi fakt, že bude ještě náročnější než ta Vaše-je z Brazílie..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kyprik - (49) - 159.11 (?), 28.9.2014 9:39

Dobrý den,

ta odrůda muškátové tykve Bambina Gigante z Brazílie, o které píšete Vám v našich podmínkách dozraje? Ani tak nemyslím hned při sklizni (to asi těžko), ale alespoň při správném skladování po nějaké době? Jak byste ji chuťově a v jiných ohledech porovnal s ostatními odrůdami muškátových tykví (např. Musquee de Provence, Lunga di Napoli, Sucrine du Berry atd.?) Máte ji někde na fotografii?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 28.9.2014 9:46

mam ji na poli, foto tedy snad poridim, ale je jasne, ze dozart dokaze, protoze spodek dyne je jiz naoranzovely a ma namodraly odstin-tedy typicka vlastnost pro dozravani muskatovek, pozdnost asi jako Musquee de Provence, ale chce vysoke teploty behem leta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sluníčko1 - (8) - 172.198 (?), 18.10.2009 8:58

To je právě to že to nevíme kde se to u nás vzalo máme za to že se to u nás vyšlechtilo nějakým upůsobem samo, tedy vytvořilo. Pěstuji mnoho let mnoho druhů dýní cuket a melounů, možná se to samo nějak opilovalo a vzniklo toto. To je právě ta záhada. Ale je to chutné stačí nasadi do každého hnízda 4 semínka do takových odmi jamek a máte vlečku úrody. Semínka zatím suším a zatím jich mám málo, protože jsem snědly letos zatím jednu a semínka rozdávám zatím známím až sníme ty další tak pošlu. Chce to chvíli si na to počkat než to sníme. Loňská semínka jsou již rozdaná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 84.156 (?), 18.10.2009 9:39

Nemohla byste popsat jaké to mělo listy-jestli jako melouny nebo dýně a jak to rostlo. Překvapuje mne, že píšete, že je to chutné, že by doopravdy náhodný kříženec?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sluníčko1 - (8) - 172.198 (?), 18.10.2009 11:24

Šlahouny 20 až 30 m. Listy to má obrovské jako velké lopuchové listy podobné dýni, ale mnohokrát větší květy obrovské pořád to kvete dokola i když je už chladno, květy smrdí. Pěstuji na zahradě i exotické plodiny, popíši vám chuť. Mám na zahradě kivano má to chuť a vůni kivana, mám na zahradě indické okurky, má to stejné vlastnosti jako indická okurka ukrojí se o a nehnije to v místnosti, ještě tam mám kalabasu s té nevím co by to mohlo mít, pak to má brarvu muškátové dýně tu tam mám taky, pak tam mám obří dýni, pak 50 kg dýně na jídlo to nevím jak se jmenuje pošlu obrázek, pak klasické dýně, pak neloupací olejové dýně, pak dýně Hokaio, pak ještě spoustu jiných dýní neznám názvy bílé, žluté oranžové pruhované nazelenalé, různé druhy cuket a ještě meloun červený a žludý, možná ta kombinace a některá včelička byla pilná. Máme i exoty stromy a keře, ale to si myslím, že je z jiného soudku. Rostlina je chlupatá a šlahouny mají tloušťku 5cm. Peče se to jako maso jde z toho udělat kaše jako bramborová jde z toho zelí jde to na sladko jde z toho úplně všechno je to dobré i sirové.Ještě voní to po ananase a syrové to má chuť voňavého melounu je to osvěžující. Vařené to má zase jinou chuť a pečené taky jinou. Slupka je měkká. Vaří se to pouze 15 minut a je to hotové je z toho výborná čína atd.

část úrody
část úrody
Tyhle dýně jsou na jídlo taky senzační a dvakrát tak červené vevnitř
Tyhle dýně jsou na jídlo taky senzační a dvakrát tak červené vevnitř
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 185.138 (?), 19.10.2009 11:23

Pokud máte těch dýní tolik, nebudou potomci zase jiní? Já myslím, že budou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika