Příspěvky uživatele - kyprik

Poznáte druh dýně?, 16.10.2014
Je to tak, jak píše pan ivan z okénka. Je to Cucurbita moschata (tedy tykev muškátová), odrůda Sucrine du Berry jak jsem již psal. K muškátovým tykvím patří i dost tykví typu Butternut (z angličtiny máslový oříšek), je tam několik nehybridních tykví... celý příspěvek >
Poznáte druh dýně?, 13.10.2014 Obsahuje fotku
Dobrý den, svým skromným odhadem bych řekl, že se jedná o výbornou tykev muškátovou francouzského šlechtění - odrůda "Sucrine du Berry", sám je pěstuji již dlouho, patří k mým nejoblíbenějším, jsou výborné k přípravě sladkých pokrmů. Zmiňuji... celý příspěvek >
Asi tykev má to 40 kg. Ví někdo co to je?, 28.9.2014
Dobrý den, ta odrůda muškátové tykve Bambina Gigante z Brazílie, o které píšete Vám v našich podmínkách dozraje? Ani tak nemyslím hned při sklizni (to asi těžko), ale alespoň při správném skladování po nějaké době? Jak byste ji chuťově a v jiných... celý příspěvek >
Asi tykev má to 40 kg. Ví někdo co to je?, 1.8.2014
Případné křížení muškátových či velkoplodých tykví jsem doposud nijak neřešil, vlastně jsem pořád používal zakoupené osivo z několika zdrojů, co se týká zrovna Musquee de Provence, tak ještě před dvěma nebo třemi lety se mi zdálo, že na našem... celý příspěvek >
Asi tykev má to 40 kg. Ví někdo co to je?, 31.7.2014 Obsahuje fotku
Jak jsem psal, tak nechávám vždy muškátové tykve uskladnit (vydrží s přehledem několik měsíců), totéž platí i pro Muscee de Provence. Nikdy jsem ji nekonzumoval hned po sklizni, když je ještě zelená úplně nebo zelená s nažloutlými partiemi. Jednak si... celý příspěvek >
Asi tykev má to 40 kg. Ví někdo co to je?, 30.7.2014
Dobrý den, tykev Melonette jsem nikdy nepěstoval (neměl jsem osivo tohoto druhu) a tak nemůžu srovnávat s tím, co pěstuji já. Z informací na internetu jsem zjistil, že by tato tykev měla být chutná a sladká, akorát mě trochu překvapuje, že se... celý příspěvek >
Co mám s rajčaty?, 13.7.2014
Dobrý den, jak se již objevuje u jiných příspěvků, jedná se určitě o hnilobu způsobenou nedostatkem Ca. Já používám každý rok Wuxal Calcium, mám ve skleníku 55 paprik a 10 rajčat, pěstování paprik si bez používání Wuxalu... celý příspěvek >
Asi tykev má to 40 kg. Ví někdo co to je?, 15.5.2014
Dobrý den, no vidíte a my jsme minulý víkend zpracovávali Lungu di Napoli ze sklizně minulý rok (měli jsme ji však již nějakou dobu naporcovanou v mražáku) na výbornou marmeládu a dle mého názoru má velmi podobnou chuť a kvalitu jako ostatní... celý příspěvek >
Co to je za "sršně pohřebáky" na wistárii?, 2.5.2014 Obsahuje fotku
Je to opravdu drvodělka fialová - samotářská včela. U nás na JZ Moravě se vyskytuje poměrně často - vídám ji zejména v teplých letních dnech. Vistárii na zahradě nemáme, ale lákají ji i květy různých letniček - tady je např. na verbeně. Svojí... celý příspěvek >
Papriky - klíčivost semen, 18.2.2014
Také já bych rád připojil svoji poznámku ke klíčivosti paprik (a to nejen letos -  r.2014, ale i v minulých letech). Papriky vždy vysévám do výsevního subtrátu, ne do do agroperlitu a semínka předem nenamáčím. To, že papriky klíčí někdy... celý příspěvek >
Moje nové tekvice 2014, 24.1.2014 Obsahuje fotku
Takže pro pana Petera, ale i pro ostatní zájemce posílám slibovaný recept na dýňový džus. Jak jsem již psal, nám se k tomuto účelu nejvíce hodí tykev muškátová Muscade de Provence.
Moje nové tekvice 2014, 24.1.2014
Pane Peter, já jsem pěstitel a konzument, na vaření mám doma lepší odborníky. Zeptám se doma a až zjistím ten správný recept tak Vám ho pošlu. M.S.
Moje nové tekvice 2014, 23.1.2014
Dobrý den, reaguji na příspěvek pana Petera ze Slovenska. Co se týká těch tykví na obrázku, které hodlá letos pěstovat, tak moje nejoblíbenější je právě Muscade nebo Musquée de Provence (myslím že se jedná o totéž). Jako zástupce... celý příspěvek >
Tekvica Hokkaido a Uchiki Kuri, 14.1.2014
Budu si stát za svým, píše se to skutečně Butternut (v angličtině to znamená) máslový oříšek. Takže asi tolik k té opravě. M.S.
Tekvica Hokkaido a Uchiki Kuri, 14.1.2014
Zkuste třeba místo zelených cuket pěstovat ty žluté - jsou myslím ještě o něco jemnější a chutnější - vlastní mnohaletá zkušenost s pěstováním, plody jsou barevně atraktivní a také jsou na záhoně dobře vidět. Další možností je vyzkoušet tykev... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika