Jak na Bršlici - "Kozí nohu"?



Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 141.45 (?)
21.5.2013 8:29

Dobrý den. V našem případě se na bršlici a nejen na ni, osvědčilo lidské sádlo. Funguje úžasně. Ale musí se aplikovat co nejčastěji, ne až bršlice kvete. Hned, jak vystrčí neduživé lístečky, utrhnout je. Pak nemá z čeho prospívat a docela rychle mizí. MH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
               
host - 175.210 (?), 9.1.2013 16:21

Aby to bylo veselejší, můžete se mrknou co o bršlici říkají odborníci.

brousek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
VeniH - (16) - 43.102 (?), 17.5.2013 14:25

Mně bršlice prorostla záhon s kosatci, jejichž oddenky jsou uložené mělko v půdě, takže se nedají okopávat. Teď je bršlice vyšší než ty kosatce, takže pod jejich listy není vidět ani květ. Zkusila jsem ji postříkat selektivním herbicidem, protože kosatec je snad jednoděložný jako tráva a nemuselo by mu to vadit, ale zatím to nevadí ani bršlici:-(Asi budu muset po odkvětu kosatců celý záhon zrušit, oddenky osvobodit od kořenů bršlice a zase zasadit do odpleveleného záhonu. Už se na to móóc těším...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 20.5.2013 20:17

Jak na Bršlici-Kozí nohu

Je to "junda" s pleveli. Já tento zázrak nemám a ani oněj nestojím, ale jak sleduji, je to stejná pakáž jako topinambury. Kdyby to někdo chtěl zkusit, rád poskytnu pár hlíziček. Mimochodem je to výborná léčivka pro diabetes a cholesterol.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.66 (?), 20.5.2013 20:57

Proti rozrůstání bršlice je nejlepší rostlina bergenie tučnolistá, která má listy i v zimě a pod ní se bršlice pro nedostatek světla nemůže rozrůstat. Sázím ji k plotu, aby od souseda k nám nelezla a také kolem keřů, kde se obtížně odpleveluje.  Richard

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 20.5.2013 21:52

No, to bych bral jako vtip. Právě v Bergenii s Bršlicí bojuji nejvíce. Mám je jako podrost klečí, a Bršlice i po několika letech chemického boje stále roste. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 194.106 (?), 20.5.2013 22:12

Měl jsem porost na zahradě zamořený bršlicí. Ve vhodnou chvíli jsem porost prokypřil a prosel jílkem vytrvalým a ten tvoří hustě trsnatý porost, který nesvědčí právě bršlic a jejím kořenům a tak je vytlačována. Bršlice po 3 letech ustoupila více než na polovinu. Nejde mi o totální likdvidaci bršlice, poač jí sám i jím, takže takto jsem spokojenej s výsledkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 141.45 (?), 21.5.2013 8:29

Dobrý den. V našem případě se na bršlici a nejen na ni, osvědčilo lidské sádlo. Funguje úžasně. Ale musí se aplikovat co nejčastěji, ne až bršlice kvete. Hned, jak vystrčí neduživé lístečky, utrhnout je. Pak nemá z čeho prospívat a docela rychle mizí. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 14.13 (?), 20.5.2013 21:06

Jak na bršlici? S košíčkem, je to vynikající rostlina a navíc velmi léčivá. Závidím Vám jí, já ji marně hledám na louce :-(Dřív tady rostla, asi chutná i kachnám - no, nejsou blbý!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 217.62 (?), 21.5.2013 9:47
Názor, že bršlice nesnáší brambory je mylný. Ona jen nesnáší přípravu a úpravu půdy při jejích pěstování. Je to, ale taky způsob její likvidace. Jen pracný a ne všude použitelný. Já používám neředěný Roundop. Ale jeho aplikace štětečkem, injekční stříkačkou nebo rukavicí se mi moc neosvědčila. Bylo to pomalé, pracné a občas došlo i k poškození kulturních rostlin. Nakonec jsem to vyřešil plastovým "kapátkem" od prášku na hojení ran, Traumacel. Navíc mám Roundop zabarven tonovací barvou tak hned vidím jestli mi neukápl tam kam neměl a je i přehled o ošetřených místech. Tímto způsobem spolehlivě likviduji nejen bršlici, ale i ostružiní, černý bez a nejrůznější nálety uprostřed keřů a na jiných nepřístupných místech. Rafael
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 13.49 (?), 21.4.2015 17:14

Lividoval jsem 25 let hlubokým rytím a pečlivým vyndaváním všech podzemních i malých částí. Bršlice vyroste i z malého kousku. Sice se výskyt pravidelným rytím zmírnil, ale výsledek nic moc. Mezi malinami jsem prováděl hluboké čištění několikrát do roka, trhání horních částí nepomohlo. Nyní nastoupil Roundup v normálním ředění, které zničilo pampelišky, ale na bršlici to efekt mělo minimální. Zato na mladé výhonky malin to zapůsobilosad. V trávě pomáhá sekání každý týden. Po několika letech už tam není anebo ji nevidím i když trávu nechám vyrůst výš. Zato pod ovocnými keři, kde se tak často neseká roste vesele dál, tráva tam moc neroste, zato bršlice. Takže udělám asi silnější roztok Roundupu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika