Alkohol v PET fľaši



host - 220.205 (?)
1.5.2012 13:11

Ačkoliv považuji polyethyltereftalát PET za stabilní sloučeninu, v tomto případě je určitě na místě opatrnost. Chtělo by to vyhledat nějakého chemika, který pracuje v analytické laboratoři a požádat ho o plynovou chromatografii, tzv GC analýzu neředěného vzorku lihu. Pokud by byl plynový chromatograf v kombinaci s hmotnostním spektrometrem, dozvěděl byste se jaké konkrétní nečistoty v lihu jsou. Pokud by byl vybaven jiným detektorem, bylo by to složitější ohledně identifikace znečisťujících látek, ale obecně tyto analýzy nejsou složité a technicky jsou výborně zvládnuté. Rozhodně bych se nespoléhal na degustaci. slosar-petr@seznam.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2   
osik - (1) - 104.112 (?), 30.4.2012 21:13, zobrazeno: 8206x

Našiel som u rodičov na povale 8 litrov 96% liehu asi 10 ročného v PET fľašiach. Čo s ním. Použiť len ako nemrznucu zmäs? Poradíte mi?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.205 (?), 1.5.2012 13:11

Ačkoliv považuji polyethyltereftalát PET za stabilní sloučeninu, v tomto případě je určitě na místě opatrnost. Chtělo by to vyhledat nějakého chemika, který pracuje v analytické laboratoři a požádat ho o plynovou chromatografii, tzv GC analýzu neředěného vzorku lihu. Pokud by byl plynový chromatograf v kombinaci s hmotnostním spektrometrem, dozvěděl byste se jaké konkrétní nečistoty v lihu jsou. Pokud by byl vybaven jiným detektorem, bylo by to složitější ohledně identifikace znečisťujících látek, ale obecně tyto analýzy nejsou složité a technicky jsou výborně zvládnuté. Rozhodně bych se nespoléhal na degustaci. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 194.226 (?), 1.5.2012 18:30

Já bych se neopíral ani o plynovou chromatografii a rovnou bych to použil jako nemrznoucí směs apod. Buhví, jak byl ten 96%-ní líh vyroben. Takhle čistý líh jsem naposledy zažil v mikrobiologických laboratořích, ale jen tak na okraj nám hned řekli, že i ten se denaturuje... holt kvůli dani. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.252 (?), 1.5.2012 22:21

I podobně silný líh-pálenka jde vyrobit na náplnové vysoké koloně, mě tekl až 94%...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 194.226 (?), 1.5.2012 22:45

Tomu i věřím, já měl na mysli spíše použité suroviny a výrobnu, což mohla být klidně průmyslová (technická) výroba. Mě osobně by to asi za bližší zkoumání nestálo. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.205 (?), 2.5.2012 13:24

To je otázka, zda-li stojí za to se tímto problémem zabývat. Koncentrace 96% je ta hraniční, odpovídá max. % možné konc.lihu, kterou je možno z průmyslové kolony získat (vyšší konc. nelze rektifikací díky azeotropii získat). Samozřejmě, že na trhu existuje i 100 % tzv. průmyslový ethanol získávaný hydratací ethylenu v prostředí kys. sírové, potravinářsky nebezpečný. V případě tazatele by se mělo jednat o kvasný líh, ale analýza je opravdu nutná a jistě se i vyplatí. Víte kolik stojí 0,5 l 80%- ního lihu v drogerii? U nás 280 Kč. A teď si představte, že máte doma 8 l 96ky. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 202.78 (?), 2.5.2012 16:59

To neni otázka, je to čistě můj postoj. Tazatel si klidně může zaplatit akreditovaný rozbor, celkem pak bude zajímavé zabilancovat výsledek - čekal bych, že ta analýza zrovna nejlevněji taky nevyjde. Na druhou stranu, pokud je původ toho lihu prokazatelně znám a jde čistě jen o to uskladnění, pak bych v tom neviděl problém žádný. Jen jsem vyjádřil, že mě by to za tohle vše nestálo ;) Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 3.5.2012 17:35

pokud je původ toho lihu prokazatelně znám a jde čistě jen o to uskladnění, pak bych v tom neviděl problém žádný.

A v tom to právě je! Uskladnění známo je, konzumovatelnost s otazníky?: Ale hodnotu 8 l 96%-ního vidím tak na 2 700 Kč Jak to vidíte Vy? slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 3.5.2012 21:50

Hodnota je vždy relativní... vysoká bude pro sociálního alkoholika nebo svobodnou matku, směšná pro českého podnikatele a politika... velká v podobě vložené práce je pro mě, když už si 94% líh zcela plánovaně můžu vyrobit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.78 (?), 3.5.2012 22:47

Právě tohle neni z toho příspěvku tazatele zcela jasné, známe jen ten způsob uskladnění. čekal jsem, že to sem tazatel sám doplní. Co se týče PET, jak už jste ode mě citoval, v tom problém nevidim.

Jak to vidím já? Cenu podrobnější analýzy tak na 1/2 ceny toho lihu (vycházím teď z těch 280,- za 1/2 litru jako odhad). V případě vyhovující analýzy by pak tazatel na tom určitě neprodělal. V opačném případě mu zůstane předražený technický líh. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika